Avaleht
Artiklid
Mis on limiithinnaga order?

Mis on limiithinnaga order?

Algaja
Avaldatud Dec 10, 2018Värskendatud Oct 15, 2023
7m

TL;DR

Limiithinnaga order on korraldus, mille esitad tehingukorralduste raamatusse kindla piirhinnaga. Piirhinna määrad sina. See tähendab, et limiithinnaga order täidetakse ainult siis, kui turuhind jõuab sinu piirhinnani (või kõrgemale). Seega võid kasutada limiithinnaga ordereid, et osta madalama hinnaga või müüa praegusest turuhinnast kõrgema hinnaga.

Erinevalt turuhinnaga orderitest, kus tehingud sooritatakse koheselt hetke turuhinnaga, kantakse limiithinnaga orderit tehingukorralduste raamatusse ja neid ei täideta kohe. Enamikul juhtudel toovad limiithinnaga orderid kaasa madalamad teenustasud, kuna kaupled tegijana, mitte võtjana.


Sissejuhatus 

Kas sul on bitcoini (BTC) või Etheri (ETH) ostmisel raske otsustada, millist orderi tüüpi kasutada? Erinevad orderite tüübid võivad sinu tehinguid erineval viisil mõjutada, seega on oluline mõista nende erinevusi enne orderi esitamist. Kui soovid, et sul oleks suurem kontroll oma tehingute üle, võid kaaluda mündi ostu- ja müügihinna piiramiseks liimiithinnaga orderite kasutamist. 

cta


Mis on limiithinnaga order?

Limiithinnaga order on korraldus, millel on konkreetne ostu- või müügihind. Limiithinnaga order esitamiseks pead määrama maksimaalse või minimaalse hinna, millega oled nõus vara ostma või müüma. Sinu order kantakse seejärel tehingukorralduste raamatusse ja see täidetakse ainult siis, kui turuhind jõuab piirhinnani (või sellest kõrgemale). 

Erinevalt turuhinnaga orderist, kus tehingud sooritatakse koheselt hetkehinnaga, annab limiithinnaga order sulle täitmishinna üle suurema kontrolli. Kuna limiithinnaga order on automatiseeritud, ei pea sa ööpäevaringselt turgu jälgima ega muretsema, et magad ostu- või müügivõimalused maha. 

Kuid ei ole mingit garantiid, et sinu limiithinnaga order täidetakse. Kui turuhind ei jõua kunagi piirhinnani, jääb sinu tehing tehingukorralduste raamatus täitmata. Tavaliselt saab limiithinnaga orderit esitada kuni mõneks kuuks, kuid see sõltub kasutatavast krüptobörsist.


Kuidas limiithinnaga order toimib?

Limiithinnaga orderi esitamisel kantakse see kohe tehingukorralduste raamatusse. Kuid seda ei täideta, kui mündi hind ei saavuta määratud piirhinda (või paremat). Näiteks soovid müüa 10 BNB hinnaga 600 dollarit ja praegune hind on 500 dollarit. Saad esitada BNB 600-dollarise müügi limiithinnaga orderi. Kui BNB hind jõuab sihthinnani või kõrgemale, täidetakse sinu order sõltuvalt turu likviidsusest. Kui sinu omast eespool on esitatud teisi BNB müügiordereid, täidab süsteem need tellimused esimesena. Sinu limiittellimus täidetakse hiljem järelejäänud likviidsusega.

Kui sa turgu tähelepanelikult ei jälgi, võid turu volatiilsuse tõttu osta või müüa vähemsoovitava hinnaga. Näiteks BNB praegune turuhind on 500 dollarit ja sa esitasid 10 BNB suuruse müügi limiithinnaga orderi hinnaga 600 dollarit. Nädala pärast tõusis BNB hind 700 dollarini. Kuna turuhind ületas sinu seatud piirhinna, täideti sinu tellimus 600 dollariga. Sel juhul piiras sinu kasumit sihthind, mille määrasid nädal tagasi. Seetõttu on soovitatav aeg-ajalt oma avatud limiithinnaga orderid üle vaadata, et pidevalt muutuvate turutingimustega sammu pidada.


Stop-loss vs limiithinnaga order

Krüptoga kauplemisel saad kasutada erinevat tüüpi ordereid, näiteks limiit-, stop-loss- ja stop-limit ordereid.

Stop-loss order on turuhinnaga order, mis käivitub, kui turg jõuab sinu väljumishinnani. See on korraldus mündi ostmiseks või müümiseks turuhinnaga, kui mündi hind jõuab sinu määratud väljumishinnani.

Käivitamisel muutub stop-loss order turuhinnaga orderiks ja täidetakse jooksva turuhinnaga. Kui väljumishinda ei saavutata, siis sinu orderit ei täideta. Müügi stop ordereid saab kasutada võimalike kahjude minimeerimiseks juhul, kui turg liigub sinu positsiooni vastu. Neid saab kasutada ka „take profit“ korraldusena positsioonilt väljumiseks ja realiseerimata kasumi kaitsmiseks. Ostu stop ordereid saab kasutada ka madalama hinnaga turule sisenemiseks.

Limiithinnaga orderi ja stop-loss orderi erinevus seisneb selles, et esimene täidetakse sinu seatud (või parema) piirhinnaga, teine aga (turuhinnaga orderina) praeguse turuhinnaga. Kuid pane tähele, et kui turuhind muutub liiga kiiresti, võidakse sinu order täita hinnaga, mis erineb oluliselt käivitushinnast.


Stop-limit vs limiithinnaga order

Stop-limit orderis on ühendatud stop order ja limiithinnaga order. Kui väljumishind on saavutatud, käivitab see automaatselt limiithinnaga orderi. Order täidetakse siis, kui turuhind ühtib piirhinnaga või paremaga. Kui sul pole aega oma portfelli tähelepanelikult jälgida, võid kaaluda stop-limit orderite kasutamist, et piirata tehingul tekkivaid kahjusid.

Stop-limit orderi esitamisel tuleb määratleda kaks hinda: väljumishind ja piirhind. Stop-limit orderite ja limiithinnaga orderi erinevus seisneb selles, et esimene esitab limiithinnaga orderi ainult siis, kui väljumishind on saavutatud, teine aga esitab selle koheselt tehingukorralduste raamatusse.

Näiteks kui BNB on turul hinnaga 600 dollarit ja sa esitasid müügi stop-limit orderi, mille väljumishind on 590 dollarit. See tähendab, et kui BNB langeb 590 dollarini, seab süsteem automaatselt müügi limiithinnaga orderi sinu määratud limiithinnaga (näiteks 585 dollarit) või kõrgemale. Kuid ei ole mingit garantiid, et sinu orderid täidetakse. Kui turg liigub liiga kiiresti, on tõenäoline, et sinu order jääb täitmata.


Stop-limit vs stop-loss orderid

Nii stop-limit kui ka stop-loss orderid käivitatakse sinu väljumishinna alusel. Stop-limit order loob aga pärast käivitamist limiithinnaga orderi, samas kui stop-loss loob turuhinnaga orderi.


Millal limiithinnaga orderit kasutada?

Limiithinnaga orderit saab kasutada järgmistel juhtudel.

  • Soovid osta konkreetse hinnaga, mis on madalam kui praegune turuhind, või müüa konkreetse hinnaga, mis on kõrgem kui praegune turuhind;

  • Sa ei kiirusta kohe ostma ega müüma;

  • Soovid lukustada realiseerimata kasumit või minimeerida võimalikke kahjusid;

  • Soovid jagada oma tellimused väiksemateks limiithinnaga orderiteks, et saavutada ostuhinna keskmistamise (DCA) efekti.

Pea meeles, et isegi kui piirhind on saavutatud, ei pruugi sinu orderit alati täituda. Kõik sõltub turutingimustest ja üldisest likviidsusest. Mõnel juhul võib sinu limiithinnaga order olla täidetud ainult osaliselt.


Kuidas Binance'is limiithinnaga orderit esitada?

Oletame, et soovid osta BNB-d madalama hinnaga, kui praegu pakutakse. Saad esitada ostu limiithinnaga orderi ja määrata maksimaalse hinna, mida oled nõus maksma.

1. Logi oma Binance'i kontole sisse ja klõpsa ülemisel navigeerimisribal [Kauple]. Vali [Klassikalise] või [Edasijõudnud] kauplemislehe vahel. Selles näiteks kasutame [Klassikalist].

2. Liigu ekraani paremal asuvale otsinguribale ja sisesta „BNB“. Vali BNB paar, millega soovid kaubelda. Mei valime [BNB/BUSD].


3. Keri alla kasti [Spot] ja vali suvand [Limit]. Seejärel määrad hind ja summa, mida soovid osta. Saad määrata ka ostusumma, klõpsates protsendinuppudel, et saaksid hõlpsalt esitada limiithinnaga müügiorderi 25%, 50%, 75% või 100% oma saldost. Kinnitamiseks klõpsa nuppu [Osta BNB].


4. Näed ekraani paremas servas kinnituse hüpikakent ja sinu limiithinnaga order kantakse tehingukorralduste raamatusse. 

Oma avatud tellimuste haldamiseks keri alla jaotiseni [Avatud tellimused]. Limiithinnaga order täidetakse ainult siis, kui turuhind jõuab sinu piirhinnani. Kui turuhind ei jõua sinu määratud hinnani, jääb see limiithinnaga order avatuks.


Lõppmärkused

Limiithinnaga order võib olla suurepärane kauplemisvahend, kui soovid münti osta või müüa parema hinnaga. Saad seda kasutada realiseerimata kasumi maksimeerimiseks või kahjumivõimaluse piiramiseks. Kuid enne orderitüübi valimist peaksid mõistma erinevaid võimalusi ja hindama, kuidas igaüks neist mõjutab sinu üldist portfelli ja kauplemisstrateegiat. Kui soovid saada lisateavet erinevate orderitüüpide kohta, loe meie artiklit Erinevate orderitüüpide seletus.

  翻译: