Fundamentaalanalüüs põhineb arusaamal, et vara tulevikupotentsiaali peaks hindama rohkem kui ainult varasemate tulemuste põhjal. Arvesse võetakse nii mikro- kui ka makromajanduslikke tingimusi, mis võivad mõjutada konkreetset turgu.
Seetõttu võib FA‑d pidada meetodiks, mis püüab määrata, kuidas välised tegurid võivad mõjutada ettevõtte või projekti tulemuslikkust – eriti need tegurid, mis ei ole kohe nähtavad. Need kaalutlused keskenduvad vähem käegakatsutavatele ja rohkem kvalitatiivsetele aspektidele, näiteks ettevõtte juhtkonnale ja nende juhtide varasematele saavutustele teistes äriprojektides.
Fundamentaalanalüüsi eesmärk on ka paremini mõista tööstusharuspetsiifilist turgu ja toote või teenuse tulevast potentsiaali sellel turul. Lõppkokkuvõttes on eesmärk selgitada välja kvantitatiivne hind, mida saab võrrelda vastava vara turuhinnaga. Teisisõnu, FA on meetod, mis võib aidata kindlaks teha, kas midagi on turul hinnatud liiga kõrgeks või liiga madalaks.
Kuigi fundamentaalanalüüsi kasutatakse traditsiooniliselt aktsiate hindamiseks, on see kohaldatav peaaegu igat tüüpi varadele, sealhulgas krüptovaluutadele.
Kui fundamentaalanalüüs keskendub laiemale pildile vara hinnast – võttes arvesse nii palju mõjutavaid tegureid kui võimalik – siis tehniline analüüs (TA) keskendub rangelt ajaloolistele turuandmetele ja hinnagraafikutele. Kui FA püüab määrata kaubeldava vara tegelikku väärtust, siis TA on tööriist, mida kasutatakse hinna liikumise prognoosimiseks kauplemismahu ja varasemate trendide põhjal. Enamik kauplejaid ja investoreid nõustub tõenäoliselt, et nii FA kui TA on omal moel olulised. Nii et ühele või teisele lootma jäämise asemel võib nende kahe kontekstuaalne ja tasakaalustatud kasutamine olla mõistlikum.
Varade ostmine ja müümine erinevatel turgudel, et kasutada ära sama vara erinevaid hindu.