Máte někdy pocit, že jsou vaše týmové check-in schůzky plné souhlasného pokyvování a naučených úsměvů místo upřímného sdílení? Chápeme. Tyhle schůzky ale vůbec nemusí být křečovité a tak trochu trapné. Můžou z nich být zábavné a smysluplné chvíle, kdy se každý cítí bezpečně a může říct, co se u něj doopravdy děje (i když to bude jen „Jedu na kofeinu a energii z víkendového koncertu!“).
V těhle chvílích doporučujeme:
🌱 Dejte schůzkám flexibilní formát. Umožněte týmu si zvolit, jaký check-in komu vyhovuje. Možná ani nemusí mít formu schůzky. Můžou to být ankety, písemné zprávy nebo krátké hlasovky. Nechte členy týmu komunikovat pohodlně a po svém.
💡 Zaměřte se na řešení. Když dojde na stresující situace, jemně veďte rozhovor směrem k rozuzlení nebo coping strategiím, ať se váš tým cítí vyslyšený, ale zároveň motivovaný k řešení. Díky tomu budou check-in schůzky produktivní a ukážou, že podpora je vždy nablízku.
Když se lidi cítí pohodlně a bezpečně, mnohem snadněji se svěří a požádají o podporu, až ji budou potřebovat – dříve, než stres přeroste ve skutečný problém.
Pro týmy, které se na to úplně necítí, máme anonymní monitoring nálady, který průběžně zjišťuje, jak se u vás zaměstnanci cítí. Mohou se tak bez obav podělit o všechny problémy, které je trápí. Protože opravdová spojení začínají opravdovým porozuměním. Více informací najdete u nás na webu 👉 https://lnkd.in/eDvq22yR