21.7.2007 |
ET |
Euroopa Liidu Teataja |
C 170/14 |
Belgia Kuningriigi 18. mail 2007 esitatud apellatsioonkaebus Euroopa Ühenduste Esimese Astme Kohtu (neljas koda) 15. märtsi 2007. aasta määruse peale kohtuasjas T-5/07: Belgia Kuningriik versus komisjon
(Kohtuasi C-242/07 P)
(2007/C 170/25)
Kohtumenetluse keel: prantsuse
Pooled
Apellant: Belgia Kuningriik (esindajad: L. Van den Broeck, advokaadid J.-P. Buyle ja C. Steyaert)
Teised menetluspooled: Euroopa Ühenduste Komisjon
Apellandi nõuded
— |
tühistada vaidlustatud määrus; |
— |
tuvastada, et apellandi Euroopa Komisjoni vastu esitatud tühistamishagi (T-5/07) on vastuvõetav, järelikult tunnustada apellandi tühistamishagis sisalduvaid järeldusi, vajadusel saata kohtuasi sisuliseks arutamiseks tagasi Esimese Astme Kohtule; |
— |
mõista komisjonilt välja kohtukulud käesolevas kohtuastmes ja Esimese Astme Kohtu kohtukulud |
Väited ja peamised argumendid
Apellatsioonkaebuse toetuseks esitab apellant neli väidet.
Esiteks väidab apellant, et vaidlustatud määruses on tehtud põhjendamisviga, kuna, rikkudes Esimese Astme Kohtu kodukorra artiklit 111, viitab määrus ettenägematut asjaolu ja vabandatavat eksimust käsitlevale kohtupraktikale, esitamata põhjusi, miks apellandi esitatud argumendid ei kujuta endast sellist ettenägematut asjaolu või ei ole sellise vabandatava eksimuse allikas.
Teiseks väidab apellant, et Esimese Astme Kohus eksis seaduse kohaldamisel, kui ta kohaldas ettenägematu asjaolu esinemise tingimust, otsustades, et apellandi teenistuse toimimisega kaasnevaid vaidlusi iseenesest ei saa vaadelda vabandatava eksimusena. Ühenduse vabandatavusega kaasnev kohtupraktika kinnitab, et see käib eriliste asjaolude kohta, piiramata konteksti, milles need asjaolud aset leiavad.
Kolmandaks väidab hageja, et kohus kohaldas seadust ebaõigesti või vähemalt rikkus põhjendamiskohustust, jättes uurimata ühe varasema väite, mis puudutas liigset menetluslikku rangust, mida kohus apellandi suhtes väljendas, kui jättis hagi vastuvõetamatuse tõttu rahuldamata, vaatamata sellele, et apellant ilmutas antud juhul erilist hoolt, saates hagiavalduse faksiga ammu enne kaebuse hagi esitamise tähtaja lõppemist.
Neljandaks väidab apellant, et tema hagi vastuvõtmata jätmine põhjusel, et see esitati pärast tähtaja lõppemist, kuigi see saadeti kohtu kantseleisse eelnevalt, tähtaja piires faksiga, on vastuolus proportsionaalsuse põhimõttega. Vastavalt sellele põhimõttele ei või EÜ asutamislepingus sätestatud tähtaja piires faksiga saadetud hagi tunnistada vastuvõetamatuks isegi juhul, kui hagiavalduse originaal saabub kohtu kantseleisse enam kui kümme päeva hiljem, tingimusel et hagiavaldus saadetakse kümne järgneva päeva jooksul alates viimasest päevast, mil faksiga saatmine oli võimalik.