Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė kuriant švaresnius orlaivius

Europos aviacijos pramonė suvienijo savo jėgas su Europos Komisija ir mokslinių tyrimų organizacijomis, kad sumažintų aviacijos aplinkosauginį pėdsaką. Šią viešojo ir privačiojo sektorių partnerystę įgyvendina bendroji įmonė „Švarus dangus 2“.

DOKUMENTAS

2014 m. gegužės 6 d. Tarybos reglamentas (ES) Nr. 558/2014, kuriuo įsteigiama bendroji įmonė „Švarus dangus 2“.

SANTRAUKA

Bendrosios įmonės „Švarus dangus 2“ (BĮ „Švarus dangus“) tikslas - padidinti orlaivių aplinkosauginį veiksmingumą, užtikrinant, kad jie būtų švaresni, efektyviau naudotų kurą ir keltų mažiau triukšmo bei padedant sukurti stiprią ir konkurencingą aeronautikos pramonę Europoje.

Reglamentas (ES) Nr. 558/2014 apima laikotarpį iki 2024 m. Naujasis etapas prasideda ten, kur baigėsi pradinė programa. Jame dalyvauja įmonės, universitetai, viešosios laboratorijos, novatoriškos MVĮ ir Europos Komisija.

BĮ „Švarus dangus 2“tikslai:

padidinti orlaivių kuro naudojimo efektyvumą ir taip išmetamo CO2 kiekį sumažinti 20-30 %;

sumažinti orlaivių išmetamo azoto oksido (NOx) kiekį ir triukšmingumo lygį 20-30 %, palyginti su moderniausiais orlaiviais, kuriuos pradėta eksploatuoti 2014 m.

BĮ „Švarus dangus 2“ sudaro:

1.

trys naujoviškos orlaivių demonstravimo platformos (NODP) dideliems keleiviniams orlaiviams, regioniniams orlaiviams ir greitiesiems sukasparniams (pažangiems sraigtasparniams), kurios kuria ir išbando skraidančius natūralaus dydžio orlaivių / transporto priemonių parodomuosius pavyzdžius;

2.

trys integruotųjų technologijų parodomųjų pavyzdžių padaliniai (ITPP): lėktuvų karkasų, variklių ir sistemų. Parodomieji pavyzdžiai naudojami pagrindiniame integruotos sistemos lygmenyje;

3.

dvi horizontaliosios veiklos sritys (nedidelio masto oro transporto ir ekologiško projektavimo), kuriose sujungiamos skirtingų ITPP bei NODP žinios apie specifines panaudojimo sritis ir kurios užtikrina skirtingų platformų sinergiją per bendrus projektus ir rezultatus;

4.

technologijų vertintojas (TV), kuris stebi ir vertina NODP ir ITPP sukurtų technologijų poveikį aplinkai ir visuomenei.

Valdymas

BĮ „Švarus dangus 2“ yra juridinis asmuo, įsteigtas tam, kad būtų įgyvendintas Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 187 straipsnis (kuriuo leidžiama ES lygmens viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė pramoninių mokslinių tyrimų srityje). Bendroji įmonė pati nusistato strateginę mokslinių tyrimų darbotvarkę ir finansuoja narių projektus bei projektus, atrinkus pagal BĮ„Švarus dangus 2“ interneto svetainėje skelbiamus kvietimus teikti pasiūlymus. Paprastai bendroji įmonė dalyvavimui taiko programos „Horizontas 2020“ taisykles.

BĮ „Švarus dangus 2“ vadovauja vykdomasis direktorius, kuriam padeda „Švaraus dangaus“ komanda. Bendroji įmonė turi valdybą, kurią sudaro pramonės, mokslinių tyrimų organizacijų ir Europos Komisijos atstovai. Valdyba atsako už bendrosios įmonės veiklą. Mokslinių prioritetų klausimais ją konsultuoja moksliniai komitetai. Taip pat yra valstybių atstovų grupė, kuri atstovauja dalyvaujančioms šalims, ir ITPP bei NODP valdymo komitetai. Sprendimai priimami pagal bendrosios įmonės nustatytas balsavimo taisykles.

ES finansinio reglamento (reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 966/2012) 209 straipsnyje numatytos naujos švelnesnės taisyklės, pritaikytos ES viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės įstaigoms.

Biudžetas

BĮ „Švarus dangus 2“ biudžetą sudaro 4 mlrd. EUR. 1,8 mlrd. EUR yra skirta iš programos „Horizontas 2020“ biudžeto. Pramonės partnerių indėlis yra 2,2 mlrd. EUR, iš kurių 1 mlrd. EUR skiriamas iš papildomos veiklos, kuri nėra įtraukta į Jungtinės technologijų iniciatyvos (JTI) darbo planą, bet padeda siekiant nustatytų tikslų. Atsižvelgiant į programos „Horizontas 2020“ trukmę, BĮ „Švarus dangus 2“ skelbs kvietimus teikti pasiūlymus iki 2020 m. gruodžio 31 d.

40 % biudžeto yra skirta BĮ „Švarus dangus 2“ steigėjams, kurie vadovauja techninei programai ir yra įsipareigoję visai jos trukmei;

30 % skiriama pagrindiniams partneriams, kurie atrinkti per atvirus konkursus programos įgyvendinimo pradžioje, ir kurie tapo pilnateisiais bendrosios įmonės nariais;

Ne mažiau kaip 30 % finansavimo skiriama pagal kasmetinius atvirus konkursus, skirtus tam tikroms užduotims paremti.

Bendroji įmonė taip pat siekia vystyti sinergiją su Europos struktūriniais ir investicijų (ESI) fondais.

NUORODOS

Dokumentas

Įsigaliojimo data

Perkėlimo į valstybių narių teisę terminas

Oficialusis leidinys

Reglamentas (ES) Nr. 558/2014

2014 6 27

-

OL L 169, 2014 6 7, p. 77-107

SUSIJĘ DOKUMENTAI

2013 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1291/2013, kuriuo sukuriama bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Horizontas 2020“ (2014-2020 m.) ir panaikinamas Sprendimas Nr. 1982/2006/EB (Oficialusis leidinys L 347, 2013 12 20, p. 104-173).

Paskutinį kartą atnaujinta: 10.08.2014

Top
  翻译: