Europos personalo atrankos tarnyba (EPSO)
DOKUMENTAI, KURIŲ SANTRAUKOS PATEIKIAMOS:
Sprendimas 2002/620/EB, įsteigiantis ES institucijų personalo atrankos biurą
Sprendimas 2002/621/EB dėl ES institucijų personalo atrankos biuro organizavimo ir veiklos
KOKS ŠIŲ SPRENDIMŲ TIKSLAS?
- Sprendimu 2002/620/EB įsteigiamas Europos personalo atrankos biuras (EPSO), atsakingas už darbuotojų įdarbinimą ES institucijose, agentūrose ir įstaigose.
- Sprendimu 2002/621/EB nustatomos EPSO organizavimo ir veiklos taisyklės.
PAGRINDINIAI ASPEKTAI
Pareigos
- EPSO yra atsakingas už personalo ES institucijoms, agentūroms ir įstaigoms atrankos proceso vykdymą. Tuo tikslu biuras rengia atvirus konkursus ir sudaro tinkamų kandidatų rezervo sąrašus.
- Jis glaudžiai bendradarbiauja su institucijomis, siekdamas įvertinti darbuotojų poreikius ateityje ir įgyvendinti konkursų programą, kad šie poreikiai būtų patenkinti.
- Biuras parengia atrankos metodus ir techniką, paremtus geriausia patirtimi ir pritaikytus pagal reikalaujamų įgūdžių charakteristikas.
- Jis tvarko konkursų pagrindu parengtus rezervo sąrašus ir kontroliuoja jų naudojimą.
Atrankos procesai
- Kiekviena ES institucija skiria EPSO žinion pakankamą skaičių atrankos komisijos narių, egzaminuotojų ir egzaminų stebėtojų, kad atrankos procesai vyktų sklandžiai.
- Sprendimą dėl laimėjusių kandidatų paskyrimo priima atitinkamų ES institucijų, agentūrų ir įstaigų skiriantieji pareigūnai.
Papildomos paslaugos
Be to, EPSO gali teikti šias paslaugas:
- pagal sutartį surengti bet kurios įstaigos, biuro ar agentūros personalo atrankos procesą. Prieš sudarydamas tokią sutartį EPSO vedėjas privalo gauti EPSO valdančiosios tarybos pritarimą. Šioje sutartyje turi būti numatytos finansinės sąlygos, susijusios su EPSO teikiamomis paslaugomis;
- teikti techninę paramą atskirų institucijų, biurų, agentūrų ar įstaigų rengiamiems vidaus konkursams;
- organizuoti kitų tarnautojų (pvz., sutartininkų ar laikinųjų darbuotojų) atrankos procesus ir sudaryti tinkamų kandidatų rezervo sąrašus.
Valdančioji taryba
- Prie EPSO įsteigiama Valdančioji taryba, į kurią įeina po vieną kiekvienos institucijos paskirtą narį ir trys darbuotojų atstovai, turintys stebėtojų statusą ir paskirti institucijų darbuotojų komitetų (profesinių sąjungų) pritarimu.
- Pagrindiniai Valdančiosios tarybos uždaviniai yra šie:
- patvirtinti EPSO valdymo tvarką reglamentuojančias taisykles ir organizacinę struktūrą;
- patvirtinti EPSO atrankos politiką reglamentuojančias taisykles;
- patvirtinti EPSO papildomų paslaugų įkainius;
- susitarti dėl taisyklių, pagal kurias kiekviena institucija skiria EPSO žinion reikiamą skaičių atrankos komisijos narių, egzaminuotojų bei egzaminų stebėtojų.
EPSO darbuotojų skyrimas
EPSO vedėją skiria Europos Komisija, Valdančiajai tarybai pritarus šio kandidato skyrimui. Vedėjas yra atsakingas už sklandų EPSO darbą ir darbuotojų skyrimą. Vedėjas skiriamas penkerių metų kadencijai, paliekant galimybę skirti dar vienai kadencijai.
Biudžetas ir atskaitomybė
EPSO biudžetas patenka į ES biudžeto eilutę Europos Komisijai skirtame biudžeto skirsnyje. EPSO atskaitomybė rengiama pagal Komisijos nustatytas apskaitos taisykles ir metodus. Jis veda atskirą pajamų, gautų iš mokesčių už suteiktas paslaugas, apskaitą.
NUO KADA TAIKOMI ŠIE SPRENDIMAI?
Sprendimai 2002/620/EB ir 2002/621/EB taikomi nuo 2002 m. liepos 26 d.
KONTEKSTAS
Daugiau informacijos žr.:
PAGRINDINIAI DOKUMENTAI
2002 m. liepos 25 d. Europos Parlamento, Tarybos, Komisijos, Teisingumo Teismo, Audito Rūmų, Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto, Regionų komiteto ir Europos ombudsmeno sprendimas 2002/620/EB, įsteigiantis Europos Bendrijų personalo atrankos biurą – Europos Parlamento biuro pareiškimas (OL L 197, 2002 7 26, p. 53–55)
2002 m. liepos 25 d. Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos generalinių sekretorių, Teisingumo Teismo sekretoriaus, Audito Rūmų, Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto bei Regionų komiteto generalinių sekretorių ir Europos ombudsmeno atstovo sprendimas 2002/621/EB dėl Europos Bendrijų personalo atrankos biuro organizavimo ir veiklos (OL L 197, 2002 7 26, p. 56–59)
Vėlesni Sprendimo 2002/621/EB daliniai pakeitimai buvo įterpti į pradinį dokumentą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.
paskutinis atnaujinimas 07.11.2017