This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 52006XG0309(01)
EU Action Plan on biological and toxin weapons, complementary to the EU Joint Action in support of the BTWC
ES Rīcības plāns attiecībā uz bioloģiskajiem un toksīnajiem ieročiem, ar ko papildina ES Vienoto rīcību, atbalstot BTIK
ES Rīcības plāns attiecībā uz bioloģiskajiem un toksīnajiem ieročiem, ar ko papildina ES Vienoto rīcību, atbalstot BTIK
OV C 57, 9.3.2006, p. 1–2
(ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
9.3.2006 |
LV |
Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis |
C 57/1 |
ES Rīcības plāns attiecībā uz bioloģiskajiem un toksīnajiem ieročiem, ar ko papildina ES Vienoto rīcību, atbalstot BTIK
(2006/C 57/01)
Ievads
Padome 2006. gada. 27. februārī pieņēma ES Vienoto rīcību, atbalstot BTIK, kurā noteikta arī ES finansiālā palīdzība. Papildinot šajā vienotajā rīcībā ietvertos pasākumus, ar šo ES pieņem rīcības plānu par bioloģiskajiem un toksīnajiem ieročiem. Šajā rīcības plānā ietilpst divi pasākumi, kas jāievieš ES dalībvalstīm, kuriem nav nepieciešams ES finansējums,
I UVP (uzticības veicināšanas pasākumu) efektīva izmantošana
Mērķis
ES vēlas atdzīvināt interesi par UVP un to izmantošanu. Pastiprināti izmantojot UVP, palielinātos BTIK īstenošanas pārskatāmība.
Apraksts
Lai to panāktu, pirmām kārtām visas ES dalībvalstis nodrošinās savu BTIK noteikto saistību izpildi — proti, sākot ar 2006. gadu, katru gadu iesniegt UVP pārskatu. Jo īpaši ES nodrošinās, ka BTIK līgumslēdzējas puses, kas ir ES dalībvalstis, katru gadu ziņos par pašreizējām deviņām tēmām, no kurām katrai ir sava ziņojuma veidlapa. Ja visas ES dalībvalstis katru gadu iesniegtu UVP, tas ļautu ES veikt diplomātiskus pasākumus attiecībā uz citām BTIK līgumslēdzējām pusēm, lai tās izpildītu Konvencijā noteiktās saistības. ES dalībvalstis turpinās apsvērt, kā veiksmīgāk uzlabot UVP efektivitāti BTIK ietvaros, un pārrunās to ar citām BTIK līgumslēdzējām pusēm.
II Izmeklēšanas par iespējamu BI (bioloģisku ieroču) izmantošanu
Mērķis
ES vēlas palielināt mehānisma efektivitāti, kurš ir ANO ģenerālsekretāra pakļautībā un kurš ļauj izmeklēt iespējamus (ķīmisku) bioloģisku un toksīnu ieroču izmantošanas gadījumus. Šis mehānisms ir labi pamatots juridiskā ziņā, jo tas ir saņēmis apstiprinājumu gan no Ģenerālās asamblejas, gan no Drošības padomes. Tomēr ES uzskata, ka mehānisms, kas darbojas jau 15 gadus, būtu jāpārskata un pēc vajadzības jāatjaunina.
Apraksts
ES dalībvalstis izvērtēs iespējas un brīvprātīgi piedāvās ģenerālsekretāram ekspertīzi, lai palīdzētu atjaunināt tādu ekspertu un laboratoriju sarakstus, ko viņš varētu izmantot, ja ir jāveic izmeklēšana. ES dalībvalstis centīsies līdz 2006. gada decembra beigām ANO ģenerālsekretāram iesniegt informāciju un to pārskatīt un atjaunināt reizi divos gados. ES dalībvalstis regulāri informēs partnerus par pasākumiem, ko tās veikušas, lai īstenotu šo rīcību un, lai to panāktu, sadarbosies ar ANO dalībvalstīm, kas pārstāv līdzīgu viedokli.