29.11.2006 |
PL |
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej |
L 331/8 |
ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 1754/2006
z dnia 28 listopada 2006 r.
określające mechanizmy udzielania pomocy finansowej Wspólnoty wspólnotowym laboratoriom referencyjnym zajmującym się paszami, środkami spożywczymi oraz działalnością w sektorze zdrowia zwierząt
KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,
uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,
uwzględniając decyzję Rady 90/424/EWG z dnia 26 czerwca 1990 r. w sprawie wydatków w dziedzinie weterynarii (1), w szczególności jej art. 28 ust. 2,
a także mając na uwadze, co następuje:
(1) |
Wspólnotowe laboratoria referencyjne pełnią zadania i obowiązki wyrażone we wspólnotowym prawodawstwie weterynaryjnym oraz w rozporządzeniu (WE) nr 882/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie kontroli urzędowych przeprowadzanych w celu sprawdzenia zgodności z prawem paszowym i żywnościowym oraz regułami dotyczącymi zdrowia zwierząt i dobrostanu zwierząt (2), mając na celu pomoc Wspólnocie. |
(2) |
Stosownie do art. 32 ust. 7 rozporządzenia (WE) nr 882/2004 wspólnotowym laboratoriom referencyjnym może być udzielana pomoc finansowa Wspólnoty zgodnie z art. 28 decyzji 90/424/EWG. |
(3) |
Kryteria kwalifikacji wydatków wspólnotowych laboratoriów referencyjnych otrzymujących pomoc finansową na mocy art. 28 decyzji 90/424/EWG oraz procedury przedstawiania takich wydatków i przeprowadzania audytów zostały ustalone rozporządzeniem Komisji (WE) nr 156/2004 (3). |
(4) |
Roczny poziom pomocy finansowej ze strony Wspólnoty przeznaczonej na funkcjonowanie wspólnotowych laboratoriów referencyjnych określany jest corocznie na mocy szczegółowych decyzji w dziedzinie środków weterynaryjnych dotyczących zdrowia publicznego, zdrowia zwierząt oraz pozostałości. |
(5) |
Z uwagi na konieczność wprowadzenia pewnej liczby zmian do rozporządzenia (WE) nr 156/2004, przez wzgląd na przejrzystość należałoby zastąpić wspomniane rozporządzenie z uwzględnieniem rozporządzenia (WE) nr 882/2004. |
(6) |
Wspomniane zmiany odnoszą się w szczególności do wprowadzenia umowy partnerstwa, określającej zadania i kompetencje właściwe każdej ze stron, oraz umowy szczegółowej aktualizującej przepisy w dziedzinie VAT, a także zasady rozliczania kosztów podróży służbowych oraz seminariów. |
(7) |
Wspomniana umowa partnerstwa powinna obowiązywać przez pięć lat, w celu umożliwienia rozwinięcia sprawnie funkcjonującej sieci krajowych laboratoriów referencyjnych w nowych dziedzinach, wypracowanie nowych metod badań oraz prawidłowej oceny wyników krajowych laboratoriów referencyjnych. |
(8) |
Przez wzgląd na prawidłowe zarządzanie finansami zasadne będzie stosowanie niniejszego rozporządzenia począwszy od roku 2007. Jednak należy zapewnić laboratoriom możliwość dokonywania zmian w budżecie szacunkowym działalności w roku 2007 zgodnie z przepisami niniejszego rozporządzenia. |
(9) |
Artykuły 9, 36 i 37 rozporządzenia Rady (WE) nr 1290/2005 z dnia 21 czerwca 2005 r. w sprawie finansowania wspólnej polityki rolnej (4) mają zastosowanie w odniesieniu do kontroli finansowych. |
(10) |
Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Stałego Komitetu ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt, |
PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:
ROZDZIAŁ I
POSTANOWIENIA OGÓLNE
Artykuł 1
Przedmiot
Niniejsze rozporządzenie określa mechanizmy przyznawania pomocy finansowej Wspólnoty wspólnotowym laboratoriom referencyjnym (dalej zwanym „laboratoriami”) przewidzianej w art. 28 decyzji 90/424/EWG oraz w art. 32 rozporządzenia (WE) nr 882/2004 oraz na rzecz organizacji seminariów.
Artykuł 2
Umowa ramowa w sprawie partnerstwa
Stosunki między Komisją a laboratorium są regulowane w ramach umowy partnerstwa. Czas obowiązywania umowy partnerstwa wynosi 5 lat i towarzyszy jej wieloletni program prac.
Artykuł 3
Planowane działania i budżet szacunkowy
1. W terminie do 1 września każdego roku kalendarzowego n wspólnotowe laboratoria referencyjne przedstawiają planowane działania wspólnotowe na rok kalendarzowy n + 1, przedkładając Komisji szacunkowy budżet wydatków związanych z tymi działaniami.
W odniesieniu do roku budżetowego 2007, przedłożony budżet tymczasowy na podstawie przepisów art. 1 rozporządzenia (WE) nr 156/2004 uznaje się za przedstawiony zgodnie z niniejszym rozporządzeniem. Laboratoria mogą do dnia 15 grudnia 2006 r. wprowadzić zmiany do szacunkowego budżetu zgodnie z przepisami niniejszego rozporządzenia.
2. Laboratoria przedstawiają budżet szacunkowy w formie elektronicznej, zgodnie z załącznikiem I.
Artykuł 4
Umowa szczegółowa
1. Po podjęciu przez Komisję corocznej decyzji w sprawie udzielania pomocy finansowej strony zawierają umowę szczegółową. Umowa ta określa w szczególności wysokość udzielonej pomocy oraz proporcję współfinansowania.
2. Podpisanie umowy przez obie strony jest warunkiem koniecznym dokonania wszelkich wypłat.
Artykuł 5
Prefinansowanie
Po podpisaniu umowy szczegółowej przez strony i na wniosek beneficjenta możliwe jest udzielenie prefinansowania w wysokości 70 % całkowitej wartości pomocy przeznaczonej na działalność laboratorium oraz organizację seminariów.
Artykuł 6
Płatność pomocy
Mając na celu skuteczne wykonanie zatwierdzonego programu prac oraz dla zapewnienia terminowego przedkładania przez beneficjenta sprawozdań, o których mowa w art. 10 i 14, wypłata salda lub całkowitej kwoty pomocy finansowej Wspólnoty na działalność laboratorium oraz organizację seminariów ma miejsce po zatwierdzeniu tych sprawozdań.
Artykuł 7
Dokumenty towarzyszące
1. Beneficjent przechowuje poświadczone kopie dokumentów towarzyszących związanych z działalnością objętą pomocą finansową Wspólnoty, a w szczególności rachunków, list płac i obecności pracowników, a także dokumentacji wysyłek próbek oraz podróży służbowych przez okres siedmiu lat.
2. Beneficjent umieszcza w prowadzonej księgowości analitycznej wydatki przedłożone Komisji, zachowując wszelkie oryginały dokumentów przez siedem lat do celów kontroli.
3. Dokumenty towarzyszące poświadczające całkowitą wysokość kosztów ujętych we wniosku o zwrot kosztów są przekazywane Komisji na jej wniosek.
Artykuł 8
Kontrole
Artykuły 9, 36 i 37 rozporządzenia (WE) nr 1290/2005 mają zastosowanie w odniesieniu do kontroli finansowych.
ROZDZIAŁ II
DZIAŁALNOŚĆ LABORATORIÓW
Artykuł 9
Kryteria kwalifikowania kosztów
1. Kwalifikującymi się do uznania za koszty działalności laboratoriów są wydatki związane z personelem, podwykonawstwem, dobrami inwestycyjnymi, materiałami eksploatacyjnymi, wysyłką próbek dla badań porównawczych, podróżami służbowymi oraz kosztami ogólnymi koniecznymi dla prowadzenia działalności.
2. Wydatki, o których mowa w ust. 1, kwalifikują się w granicach określonych w corocznej decyzji Komisji w sprawie udzielania pomocy finansowej oraz zgodnie z zasadami kwalifikowalności ustalonymi w załączniku II.
3. Wszelkie zmiany danej pozycji przekraczające 10 % jej wartości podlegają obowiązkowemu wstępnemu zatwierdzeniu na piśmie przez Komisję.
Artykuł 10
Sprawozdania z działalności laboratorium
1. Przedłożone zgodnie z przepisami zawartymi w załączniku III sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie techniczne odnoszące się do działalności laboratorium i poświadczone przez dyrektora laboratorium są przekazywane najpóźniej w terminie do 31 marca roku następującego po okresie, w którym udzielana była pomoc finansowa, przy czym obowiązująca jest data stempla pocztowego.
2. W przypadku niedotrzymania terminu określonego w ust. 1, w dniu 1 kwietnia kwotę pomocy zmniejsza się o 25 %, w dniu 1 maja o 50 %, w dniu 1 czerwca o 75 %, a w dniu 1 lipca – o 100 %.
Artykuł 11
Kurs wymiany kwot wyrażonych we wnioskach w walutach krajowych
Kursem wymiany mającym zastosowanie w przypadku wniosków o wypłatę zaliczkową oraz o uregulowanie salda wyrażonych w walucie krajowej złożonych w miesiącu n jest kurs obowiązujący pierwszego dnia miesiąca n opublikowany w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, seria C, albo z dnia poprzedzającego, dla którego kurs został podany.
Artykuł 12
Podatek od wartości dodanej (VAT)
Niepodlegający zwrotowi VAT zapłacony przez beneficjenta jest traktowany jako dopuszczalny wydatek, pod warunkiem przedłożenia przez beneficjenta w chwili zawarcia umowy szczegółowej, o której mowa w art. 4, zaświadczenia ministra finansów państwa członkowskiego lub równoważnego organu, w którym poświadczono, że nie podlega on opodatkowaniu lub podlega mu tylko częściowo, oraz że sfera działalności, do której należy laboratorium, nie podlega opodatkowaniu.
ROZDZIAŁ III
ORGANIZACJA SEMINARIÓW
Artykuł 13
Kryteria kwalifikowania kosztów
1. Jako wydatki związane z organizacją seminariów uznawane są wydatki związane z kosztami podróży, a także z dietami należnymi, maksymalnie trzydziestu dwóm osobom uczestniczącym w seminarium, spośród których co najmniej jeden uczestnik reprezentuje każde z państw członkowskich.
2. Wydatki, o których mowa w ust. 1, kwalifikują się w granicach określonych coroczną decyzją Komisji w sprawie udzielania pomocy finansowej oraz zgodnie z przepisami sekcji 3F załącznika VII do Regulaminu pracowniczego urzędników Wspólnot Europejskich ustanowionego rozporządzeniem Rady (EWG, Euratom, EWWiS) nr 259/68 (5).
3. Odstępstwa od przepisów ust. 1 i 2 są możliwe w odpowiednio uzasadnionych przypadkach, na mocy corocznej decyzji Komisji w sprawie udzielania pomocy finansowej.
Artykuł 14
Składanie sprawozdań finansowych z organizowanych seminariów
1. Składane zgodnie z załącznikiem IV sprawozdanie finansowe z organizowanego seminarium oraz sprawozdanie techniczne poświadczone przez dyrektora należy wysłać najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy po seminarium.
2. W przypadku niedotrzymania terminu określonego w ust. 1 pomoc finansowa ulega zmniejszeniu o 25 %, gdy opóźnienie przekroczy 1 miesiąc w stosunku do terminu przekazania dokumentu, o 50 % przy opóźnieniu trwającym 2 miesiące, o 75 % przy trzech miesiącach i o 100 % przy czteromiesięcznym opóźnieniu.
Artykuł 15
Kurs wymiany kwot wyrażonych we wnioskach w walutach krajowych
Kursem wymiany mającym zastosowanie w przypadku wniosków o wypłatę zaliczkową oraz o uregulowanie salda wyrażonych w walucie krajowej jest kurs obowiązujący pierwszego dnia miesiąca, w którym odbywa się seminarium, opublikowany w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, seria C, albo z dnia poprzedzającego, dla którego kurs został podany.
ROZDZIAŁ IV
PRZEPISY PRZEJŚCIOWE I KOŃCOWE
Artykuł 16
Uchylenie
Niniejszym uchyla się rozporządzenie (WE) nr 156/2004.
Odesłania do uchylonego rozporządzenia rozumiane są jako odesłania do niniejszego rozporządzenia.
Artykuł 17
Wejście w życie i zakres stosowania
Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Niniejsze rozporządzenie stosuje się od dnia 1 stycznia 2007 r.
Przepisy art. 3 ust. 1 akapit drugi stosuje się natomiast z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.
Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.
Sporządzono w Brukseli, dnia 28 listopada 2006 r.
W imieniu Komisji
Markos KYPRIANOU
Członek Komisji
(1) Dz.U. L 224 z 18.8.1990, str. 19. Decyzja ostatnio zmieniona decyzją 2006/53/WE (Dz.U. L 29 z 2.2.2006, str. 37).
(2) Dz.U. L 165 z 30.4.2004, str. 1.
(3) Dz.U. L 27 z 30.1.2004, str. 5.
(4) Dz.U. L 209 z 11.8.2005, str. 1. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem (WE) nr 320/2006 (Dz.U. L 58 z 28.2.2006, str. 42).
(5) Dz.U. L 56 z 4.3.1968, str. 1.
ZAŁĄCZNIK I
(wymieniony w art. 3 ust. 2)
BUDŻET SZACUNKOWY WYDATKÓW LABORATORIUM DOTYCZĄCY DZIAŁAŃ WSPÓLNOTOWYCH
OD 1 STYCZNIA DO 31 GRUDNIA … R.
Nazwa i adres wspólnotowego laboratorium referencyjnego:
Numer konta, na które ma być wpłacona dotacja:
Uwaga: Wszystkie kwoty są wyrażane w walucie krajowej.
1. PRACOWNICY
Kategoria (1) |
Status (2) |
Wynagrodzenie miesięczne brutto (3) |
Czas przepracowany w ramach projektu (liczba dni roboczych) (4) |
Koszty kwalifikowane ogółem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Udział procentowy w całkowitym budżecie laboratorium: …
2. PODWYKONAWSTWO
Opis |
Koszty bez VAT |
VAT |
Koszt ogółem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Udział procentowy w całkowitym budżecie laboratorium: …
3. DOBRA INWESTYCYJNE
|
Opis |
Koszt/wartość bez VAT |
VAT |
Koszt/wartość ogółem |
Data zakupu lub wynajmu |
Data dostarczenia |
% wykorzystania dla potrzeb projektu |
Amortyzacja miesięczna |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Udział procentowy w całkowitym budżecie laboratorium: …
4. MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE
Opis wg kategorii (5) |
Koszty bez VAT |
VAT |
Koszt ogółem |
|
|
|
|
|
|
|
|
Udział procentowy w całkowitym budżecie laboratorium: …
5. TESTY PORÓWNAWCZE
Opis |
Koszty bez VAT |
VAT |
Koszt ogółem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6. WYJAZDY SŁUŻBOWE
Opis |
Koszty podróży |
Nocleg |
Dieta |
Ogółem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7. KOSZTY OGÓLNE
Całkowite wydatki (suma pozycji 1–6): |
|
Koszty ogólne: 7 % |
|
Wydatki eksploatacyjne ogółem: |
|
8. SEMINARIA
|
Koszt |
Koszty podróży uczestników: |
|
Diety należne uczestnikom: |
|
Całkowita kwota wydatków związanych z seminarium: |
|
(1) Określić dla każdej z osób zaangażowanych w projekt: starszy naukowiec, młodszy naukowiec, technik itp.
(2) Urzędnik, pracownik zatrudniony na czas określony itd. – w przypadku pracowników zatrudnionych na czas określony zaznaczyć datę zawarcia i wygaśnięcia umowy zatrudnienia.
(3) Wynagrodzenie miesięczne brutto (bez odniesienia do siatki płac), z uwzględnieniem świadczeń socjalnych uwzględnianych na odcinkach wynagrodzenia.
(4) Obliczone przy minimalnej podstawie czasu pracy wynoszącej 220 dni w roku.
(5) Na przykład: odczynniki, zwierzęta doświadczalne, drobne wyposażenie laboratoryjne itp.
ZAŁĄCZNIK II
(wymieniony w art. 9 ust. 2)
Reguły kwalifikowania wydatków związanych z personelem, podwykonawstwem, dobrami inwestycyjnymi, materiałami eksploatacyjnymi, wysyłką próbek dla badań porównawczych, podróżami służbowymi oraz kosztami ogólnymi
1. Pracownicy
Koszty związane z zatrudnieniem pracowników (niezależnie od ich statusu) ograniczone są do rzeczywistych kosztów wynagrodzenia (wynagrodzenia, pensje i koszty ubezpieczeń społecznych i emerytalnych) wypłaconych pracownikom oddelegowanym (w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy) do zadań związanych z projektem wspólnotowym zgodnie z zatwierdzonym programem prac.
Całkowita ilość godzin pracy pracowników wykonujących zadania wspólnotowe powinna być rejestrowana i poświadczana, przy minimalnej podstawie czasu pracy wynoszącej 220 dni w roku. Operacji tych dokonuje przynajmniej raz w miesiącu wyznaczony kierownik projektu lub należycie upoważniony pracownik beneficjenta, zajmujący wyższe stanowisko.
2. Podwykonawstwo
Zwrot kosztów odbywa się wyłącznie na podstawie rzeczywiście dokonanych płatności w trakcie analizowanego okresu. Beneficjent wskazuje również udział (procentowy) poszczególnych stanowisk w ogólnym budżecie podwykonawstwa danego laboratorium.
3. Dobra inwestycyjne
Koszty zakupu, wynajmu lub leasingu wyposażenia mogą być uznane jako koszty bezpośrednie. Podlegające zwrotowi kwoty za wyposażenie będące przedmiotem najmu lub leasingu nie mogą przekraczać kwot, za które mogłoby ono zostać zakupione na czas przeprowadzania prób. Koszty podlegające zwrotowi obliczane są zgodnie ze wzorem:
A |
= |
okres w miesiącach, w którym wyposażenie ma zostać wykorzystane dla projektu od daty ich dostarczenia. |
B |
= |
okres amortyzacji liczący 60 miesięcy (36 miesięcy w przypadku sprzętu komputerowego o wartości poniżej 25 000 EUR). |
C |
= |
koszt wyposażenia. |
D |
= |
procent zużycia wyposażenia dla celów projektu. |
4. Materiały eksploatacyjne
Zwrot kosztów odbywa się wyłącznie na podstawie rzeczywiście dokonanych płatności w trakcie analizowanego okresu. Beneficjent wskazuje również udział (procentowy) poszczególnych pozycji w ogólnym budżecie danego laboratorium na materiały eksploatacyjne.
Wszystkie pozostałe wydatki na administrację, podróże służbowe inne niż delegacje zgodnie z pkt 6 oraz obsługa sekretarska uważane są za ujęte w „kosztach ogólnych”.
5. Wysyłka próbek dla badań porównawczych
Podstawą zwrotu są rzeczywiste koszty wysyłki próbek w związku z badaniami porównawczymi.
6. Podróże służbowe
Koszty podróży i utrzymania poniesione przez personel laboratoriów na delegacje związane z zatwierdzonym programem pracy są zwracane na warunkach określonych w art. 13 ust. 2 niniejszego rozporządzenia.
7. Koszty ogólne
Zryczałtowany wkład w wysokości 7 % rzeczywistych kosztów podlegających zwrotowi, wyliczony w oparciu o wszystkie koszty bezpośrednie wymienione powyżej (pozycje 1–6), zostanie wniesiony automatycznie.
ZAŁĄCZNIK III
POŚWIADCZONE SPRAWOZDANIE FINANSOWE
(o którym mowa w art. 10 ust. 1)
Od dnia …/…/… r. do dnia …/…/… r.
Zastosowany kurs przeliczeniowy: (1 EUR = …)
Nr referencyjny decyzji:
Nazwa (imię i nazwisko) i adres odbiorcy:
Roczny pułap pomocy finansowej ze strony Wspólnoty:
Kategoria kosztów |
Suma okresowa (waluta krajowa) |
||
|
|
||
|
|
||
|
|
||
|
|
||
|
|
||
|
|
||
Suma cząstkowa: |
|
||
|
|
||
Ogółem: |
|
Poświadczenie beneficjenta
Niniejszym poświadczamy, że:
— |
wyżej wyszczególnione koszty zostały poniesione w związku z zadaniami określonymi decyzją i były niezbędne do rzetelnego wykonania rzeczonych zadań, |
— |
powyższe koszty zostały rzeczywiście poniesione, rzetelnie zaksięgowane i mogą być zakwalifikowane zgodnie z przepisami ustanowionymi rozporządzeniem (WE) nr 1754/2006, |
— |
wszystkie dokumenty potwierdzające poniesienie kosztów są dostępne do celów kontroli, |
— |
z udzielonej przez Komisję dotacji nie czerpiemy żadnych zysków. |
Data: |
Data: |
Imię i nazwisko dyrektora technicznego: |
Główny księgowy: |
Podpis: |
Podpis: |
PODZIAŁ NA KATEGORIE
(waluta krajowa)
1. PRACOWNICY
Kategoria |
Status |
Wynagrodzenie miesięczne brutto |
Czas przepracowany w ramach projektu (liczba dni roboczych) |
Koszty kwalifikowane ogółem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Udział procentowy w całkowitym budżecie laboratorium: …
2. PODWYKONAWSTWO
Opis |
Dostawca |
Koszty bez VAT |
VAT |
Koszt ogółem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Udział procentowy w całkowitym budżecie laboratorium: …
3. DOBRA INWESTYCYJNE
|
Opis |
Koszt/wartość bez VAT |
VAT |
Koszt/wartość ogółem |
Data zakupu lub wynajmu |
Data dostarczenia |
% wykorzystania dla potrzeb projektu |
Amortyzacja miesięczna |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Udział procentowy w całkowitym budżecie laboratorium: …
4. MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE
Opis (dane szczegółowe wydatku (1)) |
Dostawca |
Koszty bez VAT |
VAT |
Koszt ogółem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Udział procentowy w całkowitym budżecie laboratorium: …
5. TESTY PORÓWNAWCZE
Opis |
Dostawca |
Koszty bez VAT |
VAT |
Koszt ogółem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6. WYJAZDY SŁUŻBOWE
Opis |
Koszty podróży |
Nocleg |
Dieta |
Ogółem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7. KOSZTY OGÓLNE
Całkowite wydatki (suma pozycji 1–6): |
|
Koszty ogólne: 7 % |
|
8. OGÓŁEM
Wydatki eksploatacyjne ogółem: |
|
(1) Każdy wydatek figuruje w odrębnej pozycji.
ZAŁĄCZNIK IV
SPRAWOZDANIE FINANSOWE OBEJMUJĄCE WYDATKI ZWIĄZANE Z ORGANIZACJĄ SEMINARIÓW
(wymienione w art. 14 ust. 1)
Seminarium na temat …
Data: …/…/200…
Godzina rozpoczęcia: …: …
Godzina zakończenia: …: …
Nr referencyjny decyzji:
Nazwa (imię i nazwisko) i adres odbiorcy:
Pułap pomocy finansowej:
Zastosowany kurs przeliczeniowy: (1 EUR = …)
Uczestnicy |
Koszty podróży |
Diety |
Razem: koszty podróży oraz diety |
||||
Imię i nazwisko |
Pociąg, samolot lub samochód |
Koszt w walucie krajowej |
Ekwiwalent w euro |
Liczba dni |
Diety |
Łączna kwota w euro |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Razem: |
|
|
|
|
|
|
|
Poświadczenie beneficjenta
Niniejszym poświadczamy, że:
— |
powyższe koszty zostały rzeczywiście poniesione, rzetelnie zaksięgowane i mogą być zakwalifikowane zgodnie z przepisami ustanowionymi rozporządzeniem (WE) nr 1754/2006, |
— |
wszystkie dokumenty potwierdzające poniesienie kosztów są dostępne dla celów kontroli, |
— |
z udzielonej przez Komisję dotacji nie czerpiemy żadnych zysków. |
Data: |
Data: |
Imię i nazwisko dyrektora technicznego: |
Główny księgowy: |
Podpis: |
Podpis: |