23.2.2008 |
SK |
Úradný vestník Európskej únie |
C 51/46 |
Žaloba podaná 14. decembra 2007 – Centre d'Étude et de Valorisation des Algues/Komisia
(Vec T-455/07)
(2008/C 51/86)
Jazyk konania: francúzština
Účastníci konania
Žalobca: Centre d'Étude et de Valorisation des Algues SA (CEVA) (Pleubian, Francúzsko) (v zastúpení: J.-M. Peyrical, advokát)
Žalovaná: Komisia Európskych spoločenstiev
Návrhy žalobcu
— |
predovšetkým konštatovať vady konania a porušenie zásady kontradiktórnosti a v dôsledku toho zrušiť oznámenie Komisie o dlhu č. 3240909271 zo 4. októbra 2007 a nariadiť Komisii, aby vrátila CEVA sumu predmetného oznámenia o dlhu, |
— |
subsidiárne konštatovať, že chyby zistené v audítorskej správe RAIA nie sú natoľko závažné, aby sa mohol uplatniť článok 3.5 prílohy II k zmluve, zrušiť oznámenie Komisie o dlhu č. 3240909271 zo 4. októbra 2007 v časti, v ktorej požaduje vrátenie všetkých súm uhradených CEVA v rámci zmluvy BIOPAL a nariadiť Komisii, aby vrátila CEVA sumu predmetného oznámenia o dlhu, |
— |
subsidiárne, vymenovať znalca podľa vlastného výberu Súdu prvého stupňa a stanoviť mu, aby: preskúmal metódu výpočtu CEVA týkajúcu sa času stráveného nad projektmi, konfrontoval túto metódu so zmluvou BIOPAL a so skutočnými nákladmi uvedenými vo výkaze výdavkov, stanovil percentuálnu odchýlku medzi hodnotou chybných zápisov pracovného času, ktoré boli predložené Komisii, a hodnotou zápisov tohto pracovného času podľa metódy výpočtu uplatňujúcej sa na CEVA; uskutočnil odhad pracovného času nevyhnutného pre uskutočnenie úloh CEVA v rámci zmluvy BIOPAL; stanovil, či skutočný pracovný čas pre uskutočnenie uvedených úloh môže byť nižší ako 5 796,67 hodín, ktoré si CEVA uplatnil. |
Žalobné dôvody a hlavné tvrdenia
Žalobca touto žalobou navrhuje zrušenie oznámenia o dlhu, ktorým Komisia požiadala o vrátenie všetkých preddavkov zaplatených žalobkyni v rámci zmluvy BIOPAL č. QLK5-CT-2002-02431, týkajúcej sa kľúčovej činnosti „Trvalo udržateľné riadenie poľnohospodárstva, rybolovu a lesného hospodárstva a integrovaný rozvoj vidieckych oblastí vrátane horských oblastí“, ktorá je súčasťou projektu „Kvalita života a manažment prirodzených zdrojov“ (1).
Na podporu svojho návrhu uvádza žalobný dôvod založený na porušení práv na obranu, pretože Komisia v rozpore so zásadou kontradiktórnosti založila svoju žiadosť o vrátenie súm na výkazoch pracovného času a záveroch OLAF-u, s ktorými žalobkyňa nebola oboznámená.
Subsidiárne žalobkyňa namieta proti uplatneniu článku 26 prílohy II zmluvy Komisiou a proti zisteniu Komisie, že skutkové okolnosti prejednávanej veci boli dostatočne závažné na to, aby išlo o závažný finančný nedostatok odôvodňujúci vrátenie všetkých preddavkov.
(1) Piaty rámcový program Európskeho spoločenstva v oblasti výskumu, technického rozvoja a demonštračných činností 1998-2002.