Olvasási idő:

PCProtect bemutatása 2025

A legtöbb vírusirtó céghez hasonlóan a PC Protect is szereti kihangsúlyozni, milyen nagyszerű víruskereső rendszerük van. Kíváncsi lettem, vajon mire képes a program, ha alapos tesztelésnek vetem alá.

Bár magas malware-felderítési aránya igencsak meggyőző, az meglepett, hogy a PC Protectből számos olyan funkció hiányzik, amik a versenytársainál alapvető szolgáltatásoknak számítanak. Bár a PC Protect tartalmaz VPN-t, böngészőbővítményeket és rendszerkarbantartó eszközöket, az olyan vezető vírusirtó márkák, mint a Norton, a TotalAV vagy a McAfee nem csupán ezeket, de számos egyéb funkciót (szülői felügyelet, játékos mód, fájlmegsemmisítő, tűzfal, stb) is kínálnak felhasználóik számára.

Próbáld ki a PC Protectet kockázatmentesen!

Sietős dolgod van? Olvasd el egy perces összefoglalónkat!

Biztonság

- 6

A PC Protect az Avira erőteljes víruskereső motorját használja, ugyanazt, amit a TotalAV, így nem volt különösebben meglepő, hogy a biztonsági tesztek során kiválóan teljesített. Ennek ellenére a PC Protect mégsem rúghat labdába a legjobb felderítési rátával rendelkező TotalAV-val szemben.

Víruskeresés – Erős védelem az Avira motorjának köszönhetően

A tesztek során a PC Protect a rosszindulatú programok 98% találta meg. A tesztrendszert alaposan elláttuk mindenféle kártevővel (vírusokkal, zsarolóprogramokkal és trójaiakkal egyaránt), a hétköznapi használat során ez ritkán fordul elő, ezért más gépeken eltérhetnek a tapasztaltak.

Két keresési opció áll rendelkezésre: “Malware Scan” (vírusok jelentette fenyegetések keresése) és “Smart Scan” (duplikált, elavult és felesleges fájlok keresése). A rosszindulatú programok keresésekor választhatunk gyors ellenőrzés és rendszerellenőrzés között. A vizsgálatokat általában egy jelentés szokta követni a vírusirtó teljesítményéről beszámoló statisztikával.

A PC Protect az eddigi tapasztalataim szerint az egyetlen program, ami nem szolgáltatott ilyen adatokat – pedig ezeket rendszeresen használni szoktam a tesztek összehasonlításához.


Pillanatkép arról, hogy a PC Protect rosszindulatú programkeresést hajt végre, amely csak a szkenneléskor jeleníti meg a statisztikákat. Ha elkészült, az eredmények eltűnnek.
A rosszindulatú programok vizsgálatáról nem kaptam semmilyen statisztikát

A gyors vizsgálat 19 perc alatt végzett, míg a rendszer teljes átvizsgálása 46 percig tartott. Nem árt megjegyezni, hogy a PC Protect nem cache-eli a fájlokat, vagyis nem jelöli meg az egyszer már ellenőrzött állományokat, ami jelentősen lerövidíthetné az ellenőrzések időtartamát.

Képernyőkép a PC Protect -ekről a Smart Scan futtatása után, amely felsorolja a talált fenyegetéseket vagy ajánlásokat.
A Smart Scan megnyugtatóan részletes jelentés ad a vizsgálatokról

Szerencsére a “Smart Scan” funkció részletes beszámolót készít a vizsgálatokat követően, amin jól láthatók a rendszer biztonságára potenciálisan veszélyes fenyegetések és a különböző javaslatok. A vizsgálat kiterjed az alkalmazásokra, duplikációkra, az elavult vagy felesleges fájlokra egyaránt, így összességében komoly segítséget jelenthet az eszköz gyorsabbá és biztonságosabbá tételében. A teszt során a Smart Scan lefuttatása csupán 10 percet vett igénybe, ami meglehetősen jó eredmény, ha figyelembe veszem, milyen sok fájlt kellett átvizsgálnia.

Az ellenőrzések könnyen testre szabhatók, beleértve az átvizsgálni kívánt meghajtó vagy mappa kiválasztását is. Ezáltal bármikor futtathattam egy gyors vizsgálatot, anélkül, hogy a számítógépemet különösen leterhelte volna a háttérben folyó ellenőrzés. Az is hasznos megoldás, hogy egyes fájlokat és mappákat kizárhatunk a vizsgálatból, így drasztikusan csökkentve a szükséges időt.

Valós idejű védelem – Közel tökéletes észlelési arány az új és az ismeretlen kártevők esetében

A valós idejű védelem a legújabb cyberfenyegetések ellen nyújt védelmet. A PC Protect képes volt a valós idejű fenyegetések 97%-át blokkolni a teszt során, ami megfelel az iparági átlagnak. Ennek a funkciónak egyszerűek a beállításai, könnyen megváltoztathatod, hogyan kezelje a fenyegetéseket, és törlés előtt meg is tekintheted őket a karanténban.

WebShield – “Safe Site” böngészőbővítmények az internet biztonságáért

A WebShield védelmet nyújt az adathalász-próbálkozások és a rosszindulatú programok ellen, amikkel böngészés közben találkozhatsz. Habár ez a funkció alapértelmezetten be van kapcsolva, a teljes védelemhez szükséged lesz a böngészőbővítményekre. Szerencsére a PC Protect segítségével könnyen megtalálhatod és letöltheted őket, köszönhetően a beépített oldalon található linkeknek, amik egyenesen különböző böngészőkhöz (Chrome, Microsoft Edge és Firefox) tartozó letöltésekhez irányítanak.

Képernyőkép a PC Protect WebShield beállításairól, amelyek segítenek megvédeni Önt az interneten.
A WebShield beállításainak többsége elérhető a PC Protecten belül

A böngészőbővítmény a “Safe Site” névre hallgat és olyan alapvető funkciókat biztosít (előzmények törlése, cookie-kezelés vagy inkognitó mód), amiket a bővítmény telepítése nélkül is könnyen megoldhatsz. Azonban úgy tapasztaltam, hogy a Safe Site hatásosan blokkolta a gyanús weboldalakat és az adathalász-próbálkozásokat.

Képernyőkép a PC Protect biztonságos webhelyéről, amely sikeresen blokkolja a rosszindulatú programokat.
A Safe Site gondoskodott a biztonságról böngészés közben

Tulajdonságok

- 8

A PC Protect szolgáltatások széles választékát kínálja, amikkel még biztonságossá teheted az eszközeidet és a teljesítményükön is javíthatsz.

Safe Browsing VPN – Kiváló megoldás a biztonságos böngészéshez és streaminghez

Naplózásmentes VPN, ami több mint 15 országban, több mint 100 szerverrel rendelkezik. Sebessége az átlagos és a gyors között változik, attól függően milyen távolról csatlakozol a PC Protect szervereihez. A teszt során könnyedén és HD-minőségben tudtam nézni a streaming-oldalakon lévő sorozatokat és filmeket. Még a Netflix US blokkolását is sikerült megkerülni, bármilyen kapcsolódódási vagy pufferelési probléma nélkül.

Képernyőkép a PC Protect biztonságos böngészési VPN-jéről, megkerülve a földrajzi korlátozásokat az amerikai Netflix eléréséhez.
A Safe Browsing VPN könnyedén megkerülte a földrajzi korlátozásokat, így kiváló minőségben nézhettem a különböző tartalmakat

Az egyetlen problémába akkor ütköztem, amikor az OpenVPN titkosítási protokollt állítottam be. A VPN számos alkalommal volt képtelen csatlakozni különböző helyeken lévő szerverekhez.

Képernyőkép a PC Protect biztonságos böngészési VPN -hibáiról és titkosítási protokolljairól.
Nem ajánlom, hogy a haladó beállításokon változtass, nekem jó néhány kapcsolódási hibát eredményezett, amikor megtettem

System Tune-Up – Egy egyszerű eszköz, ami segít eszközeidet tisztán és gyorsan tartani

A PC Protect optimalizációs eszközeivel megtisztíthatod a merevlemezed a felesleges fájloktól, így az eszközöd nem veszít idővel a sebességéből. A tesztek során minden vizsgálattal gyorsan végzett és részletes listát kaptam, hogy mit érdemes törölni vagy kikapcsolni az eszközön.

Képernyőkép a PC Protect rendszerfelhangolási listájáról, amely segít felszabadítani a merevlemez -területet, és biztosítja az eszköz zökkenőmentes működését.
A System Tune-Up szolgáltatásai gyorsan működtek és kiváló eredményt produkáltak

Habár a különböző ellenőrzések hasznosnak bizonyultak, inkább alapszintű szolgáltatásokat nyújtanak, amiket saját magunk is könnyen elvégezhetünk a Windowsban vagy a Mac-en. És még egy megjegyzés: a “Smart Scan” funkció egyszerűen csak az összes System Tune-Up ellenőrzés egyidejű lefuttatását takarja.

Jelszókezelő – Hasznos Auto-Lock funkció és böngészőintegráció

A PC Protect jelszótárolója egy igen hasznos, automatikus lezárási funkcióval rendelkezik, ami még biztonságosabbá teszi az eszköz használatát. Természetesen a jelszókezelőknél megszokott beépülő szolgáltatás sem hiányozhat, amely böngészőbővítményeken keresztül biztosítja a hatékony integrációt.

Képernyőkép a PC Protect jelszavas tárolójának beállításairól az automatikus zárolási funkcióval.
Beállítottam, hogy a PC Protect automatikusan lezárja a jelszótárolót, ha az eszközt 30 percen keresztül nem használodam

Személyazonosságlopás-figyelő – Figyelmeztet, ha az e-mail-címed megjelenik egy adatszivárgás során

Az eszköz ellenőrzi a 2007 óta nyilvánosságra került adatszivárgások adatbázisait, hogy nem szerepelnek-e benne az e-mail-címeid és jelszavaid. Maga az eszköz csupán egy gomb, amire kattintva egy weboldalra navigál minket, ahol beállíthatjuk, kérünk-e értesítést, ha a megadott e-mail-cím megjelenik egy adatszivárgási incidensben. Ha ennél komolyabb védelemre vágysz, a Norton 360 sokkal fejlettebb ellenőrzőrendszerrel rendelkezik.

AdBlock Pro – Böngészőbővítmény a reklámok blokkolására

A PC Protect minden általam meglátogatott oldalon sikeresen blokkolta a reklámokat. A Safe Site bővítményen keresztül egyes weboldalakat kivétellistára tehetsz, az ott beállított oldalakon az Ad Block Pro nem fog működni.

Interfész

- 7

A PC Protect Windowson (XP, Vista 7, 8, 10), Mac OS X-en (10.9 és fölötte), Androidon (Oreo 8.1 és afölött) és iOS-en (11.3 és újabb verziók) egyaránt használható. A letöltés és a telepítés minden eszközre (Smart Quick Scan) egyszerűen és gyorsan ment. Letöltést követően egy intelligens gyorsellenőrzést végez az eszközödön, amellyel áttekintést kapsz róla, hogy mit érdemes törölni és/vagy letiltani az eszközön a gyors és biztonságos működés érdekében.

A PC Protect kiválóan megtervezet felhasználói felülete könnyen használható, minden lényeges funkció egyszerűen működik. Az Android-alkalmazás majdnem minden funkcióval rendelkezik, amivel az asztali verzió – nem így az iOS app.

Asztali alkalmazás – Nagyteljesítményű szoftver Windowsra és Mac-re

A windowsos és a mac-es verzió azonos funkcionalitással rendelkezik, azonban a felhasználói interfészük nagyon különböző. A mac-es verzió sokkal használhatóbbnak tűnik a windowsosnál, mivel az egyszerű ikonokat listás menükre és csempékre cserélték benne. Természetesen ez egyéni ízlés kérdése, a windowsos felület minimalizmusához is könnyen hozzá lehet szokni.

Képernyőkép a PC Protect navigációs menüjéről Windows és Mac rendszeren.
A PC Protect tesztje során úgy találtam, hogy a mac-es verzió menüjével gyorsabban lehet navigálni az egyes funkciók között

Mobil biztonság – Nagyszerű alkalmazás Androidra, de iOS-en nem muzsikál ilyen jól

Az Android-alkalmazás ellenőrzi az eszközt, biztonságos működés érdekében, és a feleslegesen foglalt tárhelyet is felszabadítja. Tetszett, hogy mindent el tudtam végezni az alkalmazáson belül, nem kellett böngészőt használni az egyes funkciókhoz. Nagyon hasznos az App Lock funkció, amivel egyes alkalmazásokhoz történő illetéktelen hozzáférés akadályozható meg. Ez egy extra biztonsági szintet ad az eszközhöz, mivel csak egy külön jelszóval oldható fel.

Pillanatkép a PC Protect Android -alkalmazásáról, amely számos funkciót kínál.
A PC Protect androidos alkalmazása lehengerlően sok funkciót kínál, mégis könnyen használható

Az androidos alkalmazás lényegesen többet ér, mint iOS-es társa. Letöltöttem és telepítettem a PC Protectet az iPademre, ez gyorsan és egyszerűen ment. Azonban amikor bejelentkeztem, rádöbbentem, hogy iOS-es app mindössze három funkcióval rendelkezik: egy VPN-nel, egy fotókezelővel és egy akkumulátorfigyelővel.

Képernyőkép a PC Protect iOS -alkalmazásáról, amely nem tartalmaz valós szolgáltatásokat.
A PC Protect iOS appja csak VPN-t, fotókezelőt és akkumulátorfigyelőt tartalmaz

Támogatás

- 8

A PC Protect telefonon, élő chaten, e-mailben és a weboldalán keresztül biztosít támogatást. Az ügyfélszolgálattal való kapcsolatfelvétel leggyorsabb módja az elő chat, de egy kis időbe beletelt, mire rájöttem, hogy találom meg ezt az opciót (ki kell jelentkezni hozzá a weblapon).

Non-stop élő chat – Gyors válaszidő, de a felhasználói élmény nem túl kellemes

Az élő chat-szolgáltatás nem hozzáférhető, amíg ki nem jelentkezel a PC Protect weboldalán. Nehéz lenne megindokolni, miért, én is csak véletlenül jöttem rá próbálkozás közben. Gyors válaszokat kaptam, de némelyik túlságosan ködös volt ahhoz, hogy valódi segítséget nyújtson.

Például senki sem volt képes válaszolni arra a kérdésre, hogy létezik-e a programnak ingyenes vagy próbaverziója. Magamnak kellett végül kiderítenem (igen, van). Előfordult, hogy az ügyfélszolgálati munkatárs beszélgetés közben csak úgy lezárta a chatet, ilyenkor kezdhettem elölről az egészet valaki mással, amit rettenetesen idegesítőnek találtam.

Képernyőkép arról, hogy a PC Protect támogatási csapata nem tudta megmondani, hogy van -e ingyenes próbaidőszak, és ha igen, mennyi ideig tartott.
Az ügyfélszolgálat nem volt képben, hogy a PC Protectnek van-e ingyenes próbaverziója

Telefonos támogatás – Csak számlázással és lemondással kapcsolatos kérdésekre

A telefonos támogatás kizárólag az előfizetésekkel és azok lemondásával kapcsolatos kérdések esetében használható, technikai problémák megoldására nem. Amikor kipróbáltam, majdnem 10 percet kellett várni, mire kapcsoltak valakit. A munkatárs három kérdést tett fel arról, hogy miért akarom lemondani az előfizetést, illetve néhány kedvezménnyel próbált megtartani, mielőtt kiküldte a lemondásról szóló e-mailt.

A telefonhívás után még elő chaten is jeleznem kellett, hogy lemondtam az előfizetést, mivel a törlésről szóló e-mailt nem kaptam meg (előtte 24 órát vártam, hogy megérkezzen). Miután megjött az e-mail, elindíthattam az előfizetés lemondását és a pénzvisszafizetési igényt.

E-mail-támogatás – Gyors, egy órán belüli válasz

Bár a legtöbb válasz előre megírtnak tűnt, gyors, segítőkész és barátságos válaszokat kaptam az e-mailjeimre. Kicsit kínos baki volt viszont, hogy néhány e-mailben a válaszadó elfelejtette kicserélni a TotalAV nevet PC Protectre.

Pillanatkép a PC Protect támogatási csapatáról, amely véletlenül a Total AV -t ajánlja az első számú választásnak.
A PC Protect ügyfélszolgálata véletlenül a TotalAV-t ajánlotta, mint legjobb vírusirtó

Weboldal – Kiváló leírások online, de csak a legalapvetőbb dolgokról

A PC Protect nagyszerű videós ismertetőkkel várja weboldalán azokat, akik többet szeretnének tudni a szoftverről és az online biztonságról.

Pillanatkép a PC Protect videó -oktatóanyagairól, amelyek a webhelyén érhetők el.
Tetszettek a PC Protect online ismertetői, de örültem volna némileg mélyebb ismeretanyagnak

Ár

- 3

Nem nehéz kiigazodni a PC Protect előfizetései között, mivel csupán egy prémium csomagot kínálnak. A csomag számos hasznos szolgáltatást tartalmaz, igen megfizethető áron, legalább is az első évre. Az előfizetéshez 30 napos pénzvisszafizetési garancia tartozik, így bőven lesz időd kockázatmentesen kipróbálni, és ha nem tetszik, visszakérheted a pénzed.

A PC Protect rendelkezik egy hét napos ingyenes próbaverzióval, illetve egy teljesen ingyenes verzióval is – de ezek csak akkor elérhetők, ha előbb letöltöd a programot. Az ingyenes próbaidőszak automatikusan aktiválásra kerül (nem kell hozzá fiókot sem létrehozni), majd a hét napot követően átvált az ingyenes verzióra.

Ingyenes verzió – Csak a Smart Scan funkciót tartalmazza, semmi mást

Az ingyenes verzióról egy szó sem olvasható a weboldalon, és miután letöltöttem, nem csodálkozom rajta. Csak a Smart Scant futtathatod le vele, de ahhoz, hogy eltávolítsa a rosszindulatú programokat, vagy bármilyen problémát is megoldjon a gépeden, már fizetni kell. Az ingyenes verzió önmagában nem elérhető, előbb végig kell menni a hét napos próbaidőszakon, mire arra vált a szoftver.

Pillanatkép a PC Protect ingyenes verziójáról, amely ellenőrzi a frissítést, mielőtt azt kéri.
Az ingyenes verzió nem nyújt semmiféle védelmet, viszont állandóan nyaggat, hogy vásároljam meg a terméket

Ingyenes próbaverzió – Korlátlan hozzáférés minden funkcióhoz hét napon keresztül

A PC Protect az ingyenes próbaidőszakot sem említi a weblapján. Csak úgy lehet hozzájutni, ha letöltöd a programcsomagot még előfizetés vásárlását megelőzően. Ez a lehetőség kimondottan tetszett, mivel a próbaidőszak alatt sem e-mail-címet, sem bankkártyaadatokat nem kell megadni. Szintén pozitív, hogy nem csupán a funkciók kis részéhez férsz hozzá, hanem minden egyes szolgáltatást használhatsz, ami az előfizetéshez jár.

Képernyőkép a PC Protect próbaverziójáról és annak nyitott funkcióiról.
Nem szükséges regisztráció a PC Protect ingyenes próbaverziójához

PC Security Premium – Kiváló szolgáltatás a pénzedért

A PC Protect előfizetéses csomagja, a PC Security Premium Windowson, Mac-en, Androidon és iOS-en egyaránt elérhető. A csomag tartalma:

  • Valós idejű védelem (fejlett felhőtárhely-ellenőrzéssel)
  • Biztonságos böngészést biztosító Safe Browsing VPN
  • Védelem az adathalász támadások, reklámprogramok és kémprogramok ellen
  • Lemeztisztító és rendszeroptimalizáló eszközök
  • Web Shield böngészőbővítmény
  • Böngészőtisztító és -kezelő szolgáltatás
  • Non-stop ügyfélszolgálat
  • Két eszközön is használható

Az első évre érvényes alacsony ár a piac egyik legolcsóbbjává teszi a PC Protectet, főleg, ha figyelembe vesszük az érte járó szolgáltatások mennyiségét Azonban az ár a második évre több mint a négyszeresére nő, ezzel a PC Protect elveszíti az előnyét és máris kevésbé vonzó alternatívának tűnik a piac csúcsszereplői, a Norton, a TotalAV vagy a McAfee mellett.

30 napos pénzvisszafizetési garancia

A PC Protect 30 napor pénzvisszafizetési garanciát kínál, ami idő alatt az előfizetés telefonon vagy élő chaten keresztül bármikor lemondható. Természetesen ki akartam próbálni, hogy valóban működik-e a garancia, ezért felhívtam az ügyfélszolgálatot. A telefonos munkatárt kicsit erőszakosan próbált hatni rám, a lemondás okáról kérdezősködött és több kedvezményes ajánlatott is tett, csak maradjak előfizetőjük.

Végül jóváhagyta az előfizetés törlését, de meglepő módon meg kellett várnom, hogy egy e-mailt küldjenek a lemondás és a pénzvisszafizetés elindításához. Miután eltelt egy nap, az e-mail pedig sehol se volt, újra felvettem velük a kapcsolatot, és az e-mail végre megérkezett egy órán belül. Ezzel elindíthattam a lemondási folyamatot, amit online, a böngészőben tudtam megtenni. Ez alatt is folyamatosan próbáltak rábeszélni a maradásra, ahogy haladtam végig a lépéseken.

Hat munkanapot vett igénybe, hogy a pénz megérkezzen a bankszámlámra. Furcsa módon a visszatérítést két részletben kaptam meg. Az első négy nap múlva jött meg, és csak az előfizetés mellé vásárolt extra szolgáltatások költségét fedezte, majd a hatodik napon megkaptam a vírusirtó-előfizetés teljes árát is.

Végső Döntés

A tesztek után azt kell mondanom, hogy a PC Protect egy erőteljes vírusirtó, amihez ráadásul számos egyéb, hasznos eszköz (például VPN) is tartozik, extra költség nélkül. Ami még jobbá teszi, az az első éves erősen kedvezményes ár jelentette nagyszerű ár/érték arány, habár azt követően több mint a dupláját kell fizetni érte.

A véleményem szerint a PC Protect csupán az első évben rendelkezik kiváló ár/érték aránnyal. Amint ár megugrik, már olyan nagypályás – és hasonló árazású – vetélytársakkal szemben kell helyt állnia, mint például a jóval erősebb Norton 360. A Norton 360 egyike 2025 legjobb vírusirtóinak, és számos extra funkcióval is rendelkezik, mint VPN, jelszókezelő, szülői felügyeleti eszközök, titkosított felhő alapú tárhely, stb.

De ne csak az én szavamban bízz, saját magad is kipróbálhatod a PC Protectet kockázatmentesen, a PC Protect 30 napos pénzvisszafizetési garanciájának köszönhetően. Természetesen ezt a garanciát is leteszteltem és a pénzem 6 nap múlva már a számlámon volt.

GYIK: PC Protect vírusirtó

Jó valamire a PC Protect?

Igen, a PC Protect egy jó vírusirtó. Meggyőző volt a vírusfelderítő-képessége, és a biztonságos böngészőbővítmény, a VPN és az eszközoptimalizációs funkciók teljesítménye szintúgy. Ezek együttese átfogó védelmet képes nyújtani a legújabb cyberfenyegetések ellen is.

Használhatom a PC Protectet ingyen?

Igen, a PC Protect rendelkezik egy “titkos” próbaidőszakkal. Erről nem találsz információt a weboldalon, de ha letöltöd a programot, akkor hét napon keresztül ingyen használhatod az összes funkcióját. A PC Protectnek ingyenes verziója is létezik (amiről szintén nincs semmi infó a weboldalon), de azzal semmi mást nem csinálhatsz, csak a Smar Scant tudod futtatni. A megtalált kártevők eltávolításához már elő kell fizetned.

Inkább azt javaslom, hogy teszteld a PC Protectet hosszabb időn keresztül, élve 30 napos pénzvisszafizetési garanciájukkal. Ezáltal rengeteg időd marad az összes funkció kipróbálására, mielőtt döntened kéne az előfizetésről. A pénzvisszafizetés bizonyítottan működik, a teljes összeget visszakaptam hat napon belül.

Milyen eszközökön működik a PC Protect?

A PC Protect Windowson, Mac-en, iOS-en és Androidon használható. A windowsos és a mac-es verziókban megtalálható a Smart Scan funkció, amivel helyet szabadíthatsz fel a számítógépeden és fel is gyorsíthatod a működését. Az Android-alkalmazás nagyszerűen működik, még egy extra “App Lock” funkcióval is rendelkezik, ami extra biztonságot kínál, megakadályozva az illetéktelen hozzáférést. Sajnálatos módon az iOS-alkalmazás csupán akkumulátor-optimalizálót és egy fényképkezelőt tartalmaz.

Alapos tesztelés és kutatómunka alapján írunk véleményt a beszállítókról, de a visszajelzéseidet és a szolgáltatóktól származó jutalékainkat is figyelembe vesszük. Némely szolgáltatók az anyavállalatunk tulajdonában állnak.

Szerkesztői megjegyzés: Nagyra értékeljük olvasóinkkal fennálló kapcsolatunkat, és átláthatóság és integritás útján igyekszünk kiérdemelni a bizalmat. A tulajdonosi csoportunk megegyezik néhány, az oldalon véleményezett piacvezető termékével: Intego, Cyberghost, ExpressVPN, és Private Internet Access. Ez viszont nincs hatással a véleményezési folyamatra, mivel szigorú tesztelési módszertanhoz igazodunk.

Írta: Rebecca White
Rebecca White a WizCase szerkesztője. A VPN-ekre, a vírusirtókra és a jelszókezelőkre specializálódott, és személyesen teszteli az általa szerkesztett cikkekben említett összes programot. Rebecca igyekszik megbizonyosodni arról, hogy minden cikk ugyanazokat az irányelveket és tesztelési eljárásokat követi, hogy biztosítsa a tisztességes áttekintést. A WizCase előtt Rebecca szabadúszó író volt, és elsősorban a hardvertermékek ismertetésére és a használati útmutatókra összpontosított. Amióta csatlakozott a WizCase-hez, érdeklődését az összehasonlító cikkekre, a szoftverértékelésekre és a top 10-es listákra is kiterjesztette. Szabadidejében videóvágással és grafikai tervezéssel foglalkozik. Ha nem a számítógépénél ül, Rebecca szereti a kirakós játékokat, a kézműveskedést és a túrázást.