Darželiai ir mokyklos „Pažinimo medis“

Darželiai ir mokyklos „Pažinimo medis“

Primary and Secondary Education

Mūsų mokytojai – už vaikų pergales!

About us

Darželiai ir mokyklos „Pažinimo medis“ – tęstinio ugdymo bendruomenė, kuri ugdymą pagal bendrąsias programas papildo įtraukiojo ugdymo metodais ir individualizuotais sprendimais. Mūsų mokykloje vaikai mokosi rasti savo vietą pasaulyje, bet svarbiausia – prisiimti atsakomybę už savąją laimę. Vaikas tarsi medis sluoksnis po sluoksnio augina kompetencijas ir stiprina savo „kamieną“. Tai padeda jam pasirengti gyvenimui bei tapti laisva ir mąstančia asmenybe. Nuolat keldami nuostabą, mokome vaikus išsaugoti motyvaciją, taip pat skatiname nebijoti klysti, lyginti save tik su savimi, mokytis per patirtis, bendradarbiauti ir kūrybiškai spręsti įvairias problemas. Tokį patį požiūrį puoselėjame ir pedagogų atžvilgiu, skatindami juos mokytis ir suteikdami tam efekyvius įrankius, pedagoginę ir kūrybinę laisvę. Mes tikime, kad laimingas ir išsilavinęs žmogus kuria geresnį pasaulį. Todėl, kurdami pagarbų ir bendradarbiavimu grįstą santykį su vaikais bei tėvais, emociškai saugią ir motyvuojančią mokytis aplinką, užtikriname asmeninę vaiko socialinę-emocinę ir akademinę ūgtį.

Website
https://www.pazinimomedis.lt
Industry
Primary and Secondary Education
Company size
51-200 employees
Headquarters
Vilnius
Type
Educational
Founded
2007

Locations

Employees at Darželiai ir mokyklos „Pažinimo medis“

Updates

  • Kas įkvepia mokytis? Ne mokyklos sienos ir ne moderniausi įrenginiai, o MOKYTOJAI! Būtent mokytojai augina „Pažinimo medį“. Tai emociškai brandžios ir akademiškai stiprios asmenybės: vadovėlių bendraautoriai, ekspertai, universitetų dėstytojai, nuomonės formuotojai, siekiantys pokyčio Lietuvos švietime. Kasmet atliekamo „Pažinimo medžio“ klasių mikroklimato tyrimo rezultatai nesikeičia: mokiniai labiausiai vertina neblėstantį mokytojų tikėjimą jais, draugišką santykį, pagalbą ir patarimus, kurie padeda suvokti savo stipriąsias akademines ir asmenybės puses. Mūsų MOKYTOJAI: ·      vadovaujasi „Pažinimo medžio“ filosofija – ugdo ne tik iš vadovėlių, bet kūrybiškai, per patirtis ir eksperimentus, puoselėja motyvaciją mokytis ir nevengia žengti „ekstra mylios“ dėl kiekvieno mokinio; ·      kasmet dalyvauja klasės valdymo įgūdžių ir psichologinių žinių tobulinimo mokymuose; ·      lankosi psichologų supervizijose, kurių metu puoselėja asmeninę motyvaciją ir vidinius resursus mokyti. Kviečiame susipažinti: https://lnkd.in/dKq2_zen 📷 Nuotraukoje: mūsų mokytoja ir pirmų gimnazijos klasių auklėtoja Kristina Petrošienė

    • No alternative text description for this image
  • Šiandien Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje vyko pirmoji „Pažinimo medžio“ gimnazistų metinių darbų konferencija, kurią organizavo ir vedė etikos mokytoja Kristina Petrošienė. Renginyje devintokai Baltramiejus, Beatričius, Juozas, Dovydas ir dešimtokės Ūla, Maja ir Rugilė pasakojo apie savo metinius darbus ir jų rašymo/kūrybos procesą. Gimnazistė Ūla renginyje moderavo pokalbius su kviestiniais svečiais: menininkė Kristina Norvilaitė Geniušienė pasakojo apie karjerą meno pasaulyje, iššūkius ir tai, kas veda pirmyn; geologas dr. Jonas Šečkus kalbėjo apie mokslininko kelią, geologijos mokslo tyrimų svarbą visuomenei ir ekonomikai; žurnalistas, laidų vedėjas Aidas Puklevičius patarė, kaip atsirinkti knygas, kurias būtų įdomu skaityti, ir kaip rašyti istorijas, kurios paveiktų skaitytojus. Metinių darbų projektas – svarbus akademinių ir bendrųjų kompetencijų ugdymo įrankis mūsų mokykloje, suteikiantis reikalingų įgūdžių, ateityje siekiant akademinių ir karjeros aukštumų.

    • No alternative text description for this image
    • No alternative text description for this image
    • No alternative text description for this image
    • No alternative text description for this image
  • Šiandien minime dieną „Pažinimo medžio“ mokytojui – tai padėka už kantrybę, šiltus žodžius, asmeninio laiko aukojimą ir atsidavimą. Mūsų mokytojams nepailstamai dalinant savo rūpestį mokiniams, šiandien norėjome pasirūpinti pačiais mokytojais ir palepinti dėmesiu. Kol vyresnių klasių mokiniai ir tėvai vedė pamokas ir veiklas, vienai dienai įrengtuose privačiuose „Pažinimo medžio“ SPA kambariuose Vilniaus padaliniuose profesionalūs masažo meistrai mūsų pedagogams padėjo atsikratyti įtampos, atpalaidavo ir, tikimės, suteikė naujų jėgų ir energijos ✨ Sveikiname su Jūsų diena, mieli kolegos!

    • No alternative text description for this image
  • Sveikiname mūsų fizikos mokytoją Egle Stankunaite ir populiarėjančią jos iniciatyvą „Mokytojų palaikymo ratai“. Mokytoja Eglė subūrė bendruomenę, kurioje pedagogai galėtų gauti emocinį palaikymą, į darbą eitų turintys daugiau motyvacijos ir vidinių išteklių padėti vaikams augti.

    Tai pagaliau įvyko! 🎉 Prieš du metus mūsų buvo 8, prieš metus - 30, o šiandien mūsų yra virš 80! Praeitą penktadienį visa Mokytojų Palaikymo Ratai bendruomenė šventė šio sezono pabaigą, naujai susikūrusius ratus bei bendrystę. Šypsenos, juokas, apsikabinimai ir nuoširdūs pasidalinimai buvo patys gražiausi šventės momentai, kuriais prisipildę ir įsikvėpę išeiname į vasarą ruoštis naujam sezonui. ☀ Be galo esame dėkingi savo rėmėjams Acme Grupė, The Kazickas Family Foundation, @Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas , Martynas Kandzeras ir partneriams Darželiai ir mokyklos „Pažinimo medis“, Renkuosi mokyti! / Teach First Lithuania, VšĮ Lazdijų švietimo centras, be kurių šis kosminis augimas nebūtų įmanomas. Džiugu, kad pedagogų emocinė-psichologinė sveikata tampa vis svarbesnė, kalbant apie kokybišką ugdymą. Foto @Robertas Sabaliauskas

    • No alternative text description for this image
    • No alternative text description for this image
    • No alternative text description for this image
    • No alternative text description for this image
    • No alternative text description for this image
      +3
  • Žinių radijas laidoje „Įjunkim šviesą“ „Pažinimo medžio“ vadovas Paulius Arštikys pasakoja, kas motyvavo iš verslo įmonių vadovo pozicijos pereiti į mokyklos vadovo rolę ir prisijungti prie švietimo bendruomenės. Kviečiame klausyti, kaip Paulius vadovaujasi organizacijos valdymo per misiją principais, pritaikydamas kitas versle išmoktas praktikas. Džiaugiamės, kad Paulius išlaiko balansą tarp pedagogų laisvės, neįspraudžiant jų į rėmus, tėvelių lūkesčių ir tikėjimo mokyklos vertybėmis. Pauliaus prasmės atradimas švietime įkvepia visą „Pažinimo medžio“ bendruomenę. https://lnkd.in/dPBdB94v

    • No alternative text description for this image
  • Mokytojos Genovaitės Kynės rankose – jos ir bedraautorių parengtas geografijos vadovėlis, iš kurio 2024-2025 m. m. mokysis šeštokai. Geografijos mokytojai ekspertei – tai 8-tas jos vadovėlis. Per šiuos vadovėlius mokiniai patiria ir pažįsta pasaulį, kurį Genovaitė nenuilstamai tyrinėja. Didžiausia buvusios Lietuvos geografų draugijos prezidentės aistra – kopti į kalnus, ypač ugnikalnius. Jos sąraše – aukščiausio pasaulio ugnikalnio viršūnė Mauna Kea (Havajai), Fudži (Japonija), Halasan (P. Korėja), Etna (Europa), aktyvūs Islandijos ugnikalniai. Kiekvienais metais mokytoja organizuoja tolimas ekspedicijas į nuošaliausius pasaulio kampelius, o jos įspūdžių laukia ne tik mokiniai, bet ir kolegos. Genovaitė taip pat yra gimnazijos pavaduotoja ugdymui. Ugdymo procesus ji praturtina savo įvairiapusiškumu ir plačiu akiračiu, skatina žinias pritaikyti realiame gyvenime, kelti individualius tikslus ir siekti asmeninio augimo. 📷 Genovaitė, įkopusi į aktyvų Fagradalsfjalio ugnikalnį Islandijoje.

    • No alternative text description for this image
    • No alternative text description for this image
  • Kas iš tiesų yra įtraukusis ugdymas? Vilniaus mokyklų vadovės Ritos Navikienės įspūdžiai grįžus iš Prato mokyklos Italijoje.

    Kiekvienos šalies švietimo sistema turi savų ypatumų. Dalyvaudama „Erasmus+“ projekte praėjusią savaitę turėjau galimybę stebėti 1886 m. įkurtos Prato mokyklos (Italija), kurioje mokosi daugiau nei 2000 mokinių, veiklas. Kas labiausiai nustebino? Įtrauktis. Italijoje įtraukusis ugdymas bendrojo ugdymo mokyklose įteisintas nuo 1971 m., o 1977 m. įstatymiškai panaikintos specialiosios mokyklos. Nuo 2017 m. mokyklose taikoma visiška įtrauktis, kuomet Lietuvoje dar tik bandoma suprasti ir įgyvendinti naująją įtraukiojo ugdymo programą. Kas lemia Italijos įtraukiojo ugdymo sėkmę? Mokytojai. Įdomu tai, kad su netipinės raidos vaikais dirbantis specialistas vadinamas ne mokytojo asistentu (teacher assistant), o specialiuoju pedagogu (support teacher). Juo gali tapti tik pedagoginę kvalifikaciją įgijęs ir papildomus metų kursus išklausęs pedagogas.  Mokykloje visi mokiniai, turintys sudėtingų ugdymosi poreikių, mokosi tose pačiose klasėse pagal bendrąją programą su neurotipiniais vaikais. Teko stebėti, kaip specialieji pedagogai dirba su labai sudėtingais mokiniais ir kokius unikalius įtraukties būdus jie geba taikyti.  Pasiteiravus, kaip dirbama su disleksiją, disgrafiją ar diskalkuliją turinčiais vaikais, išgirdau, kad tai netraktuojama kaip įtrauktis. Tokie mokiniai įgunda taikyti įvairias mokymosi strategijas (pvz., kaip ir „Pažinimo medyje“ naudojami mąstymo žemėlapiai) ir pasiekia itin aukštų akademinių rezultatų. Tad iš Italijos parsivežu ne tik Toskanos saulę, bet ir įkvėpimą pasidalyti su kolegomis, kad mūsuose pastaruoju metu tiek diskusijų keliantis įtraukusis ugdymas yra viena iš šiuolaikinio ugdymo proceso dalių. 

    • No alternative text description for this image
  • „Pažinimo medžio“ ugdymo strategijos esmė – išnaudoti stipriausias kompetencijas, dalintis žiniomis ir skatinti bendruomenės integralumą, kad maksimaliai užtikrintume vaikų emocinę-socialinę ir akademinę ūgtį. Stiprindami „Pažinimo medžio“ strateginę kryptį, gimnaziją ir pradinę mokyklą Ozo g. telkiame į vienas rankas. „Pažinimo medžio“ vadove Vilniuje tampa Rita Navikiene, ėjusi gimnazijos vadovės pareigas. Tėvelių ir kolegų pasitikėjimas Rita tapo pavyzdžiu, tad patyrusios vadovės Ritos paskyrimas yra kryptingas sprendimas, siekiant padalinių ir „Pažinimo medžio“ bendruomenės integralumo, išlaikant pradinės mokyklos gamtos apsuptyje ir gimnazijos miesto centre savitumus. Linkime Ritai sėkmės auginant ir stiprinant „Pažinimo medį“!

    • No alternative text description for this image

Similar pages