diversityPL

diversityPL

Organizacje non-profit

Gdańsk, Woj. Pomorskie 631 obserwujących

Tworzymy otwartą, różnorodną społeczność osób, dla których ważne jest wyrównywanie szans i znoszenie barier społecznych.

Informacje

Tworzymy otwartą i różnorodną społeczność osób, dla których ważne jest wyrównywanie szans i znoszenie barier społecznych. Z nami znajdziesz swoje miejsce w działaniu na rzecz równości! KLUCZOWE W DZIAŁANIU FUNDACJI JEST WYRÓWNYWANIE SZANS I ZNOSZENIE BARIER. Promowanie różnorodności to pierwszy krok nie tylko do tolerancji, ale także prawdziwej integracji i akceptacji. Poprzez kontakt i komunikację z osobami, które nie są takie same jak my uczymy się, że różnice nie są problemem, barierą ani zagrożeniem. Większa znajomość tych różnic (i podobieństw) kształtuje i zmienia punkt widzenia, pomaga kultywować akceptację, która ułatwia przynależność i zmniejszać błędne przekonania i uprzedzenia napędzające dyskryminację. Różnorodność zwiększa kreatywność. Zachęca do poszukiwania nowych informacji i perspektyw, co prowadzi do lepszego rozumienia świata i rozwiązywania codziennych problemów.

Branża
Organizacje non-profit
Wielkość firmy
2–10 pracowników
Siedziba główna
Gdańsk, Woj. Pomorskie
Rodzaj
Organizacja non-profit
Data założenia
2019
Specjalizacje
diversity, equity i inclusion

Lokalizacje

Pracownicy diversityPL

Aktualizacje

  • W Międzynarodym Dniu Wolontariusza miało miejsce wydarzenie „Bydgoszcz Dziękuje Wolontariuszom”. To wyjątkowy moment, by wyrazić wdzięczność społecznikom_czkom, którzy i które każdego dnia angażują się w pomoc słabszym i potrzebującym. W tym roku wśród dorosłych wolontariuszy laureatką została Justyna Gotowicz, która od początku wojny w Ukrainie organizuje transporty humanitarne na Ukrainę. – Jestem ogromnie wzruszona i wdzięczna Kapitule za dostrzeżenie moich działań. Ale nic z tego, co robimy, nie byłoby możliwe w pojedynkę – podkreśla laureatka. Justyna Gotowicz dziękuje również swoim partnerom, w tym inicjatywie 🇺🇦Bydgoszcz_pomaga_Ukrainie, Fundacj W międzyczasie oraz diversityPL – To dzięki nim możemy skutecznie działać i pomagać tam, gdzie wsparcie jest najbardziej potrzebne. 🥳 Justyno ogromne gratulacje 🙌

    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
  • "What is Emergence?" – An Inspiring Talk with William Sachiti at SYNTEZA Conference | Art - Technology - Ecology 🇬🇧 This talk will be held in English. "I challenge you to discover the Library of Babel. What is it? The human brain, like any machine, has a finite number of computations. What does this mean? It means we have already computed all possible conversations on this earth, and this very script is prewritten. Join me on an adventure where getting lost is the only true destination. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. A person no smarter than you has a story to share, proving that... magic is real." William Sachiti – A serial entrepreneur with over 13 years of experience in building and selling tech startups. William’s last three companies were successfully acquired, including his latest venture, MyCityVenue, which was purchased by Secret Escapes in 2015. After this, he pursued studies in artificial intelligence and robotics, earning recognition for creating the world’s first AI-powered robot librarian. As an inventor-entrepreneur, William has patented several advancements in driverless vehicle technology, such as the SkyHighway drone delivery system. After further training at Aberystwyth University and NVIDIA’s Deep Learning Institute, he built a team of engineers and scientists to found the Academy of Robotics. Today, William is a prominent leader in the UK's autonomous car industry, frequently appearing on TV, in the media, and on government panels as an industry expert.

    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
  • Zespół fundacji diversityPL organizuje fenomenalne wydarzenie, które rozpoczyna się już w tym tygodniu. Zachęcam do uczestnictwa wszystkie osoby, którym bliski jest choćby jeden z trzech tematów: sztuka, technologia i ekologia. Agenda jest naprawdę mocna.

    Zobacz stronę organizacji użytkownika diversityPL; grafika

    631 obserwujących

    🍃Organizujemy wydarzenie, które integruje trzy fundamentalne obszary: sztukę, innowacje technologiczne i ekologię, będąc jednocześnie świetną okazją do nawiązywania kontaktów, inspirujących dyskusji, zadawania pytań oraz wymiany wiedzy. To trzy zagadnienia bliskie każdemu z nas: dynamiczny postęp technologiczny, który wpływa na nasze życie codzienne, sztuka odbijająca obraz współczesnego świata oraz ekologia, będąca kluczowym tematem rozmów o przyszłości planety. Naszym celem nie jest przytłaczanie teorią, ale warto wspomnieć o idei "trzeciej kultury" Johna Brockmana, która promuje ścisłą współpracę sztuki, technologii i nauki, tworząc nową jakość w kulturze. Podczas konferencji przeanalizujemy, w jaki sposób te trzy dziedziny wzajemnie się przenikają i już wpływają na siebie. Spotkamy artystki, artystów, naukowców i innowatorów, którzy kreatywnie prowadzą dialog między tymi obszarami, elastycznie reagując na dynamiczne zmiany. Wydarzenie to stworzy przestrzeń do wymiany pomysłów i inspirowania działań, które kształtują przyszłość. PROGRAM: 🍃14.11 czwartek 14:30 – 15:30 Rejestracja 15:30 – 16:00 Rozpoczęcie konferencji. Epic Led Wings Dance Show – Duet Luna 16:00 – 17:00 Wykład: Hackerspace Trójmiasto: „Łączymy ludzi przez światło, aby odkrywać, otwierać, wędrować…„ Prowadzący: Leszek Miotk 17:00 – 18:00 Spotkanie inspiracyjne: „Jak łącząc naukę z ekspresja artystyczną można działać na rzecz ochrony bioróżnorodności„ Prowadząca: Kamila Chomicz 18:00 – 18:30 Przerwa 18:30 – 20:30 Warsztaty: „Biofilia w sztuce cyfrowej: Wzorce natury jako źródło inspiracji. Warsztaty z programu Touchdesigner” - Zuzanna Kołodziej 🍃15.11 piątek 15:30 – 16:30 Spotkanie inspiracyjne (w j. angielskim): „What is emergence?” Prowadzący: William Sachiti https://lnkd.in/dxQgsDJd 17:00 – 18:30 Panel dyskusyjny: „Wspólne działania artystów i naukowców w celu promowania zrównoważonego rozwoju” Goście: prof. dr hab. Jan Marcin Węsławski, dr Iwona Niedźwiecka, Agnieszka Bekalarczyk 18:30 – 19:30 Wykład: „W cieniu danych: od wysypisk elektrośmieci do cyfrowej regeneracji„ Prowadząca: Joanna Murzyn 18:30 – 20:30 Idea Squash by Hackerspace Trójmiasto. 🍃16.11 sobota 11:00 – 13:00 Warsztaty: „Bioplastik w sztuce: Eksperymentowanie z ekologicznymi materiałami” Prowadząca: Blanka Byrwa 13:15 – 14:45 Panel dyskusyjny: „Sztuka na pograniczu natury i technologii: Przyszłość kreatywności w erze biologii i technologii„ Goście: prof. ASP dr hab. Jarosław Czarnecki (pseudonim Elvin Flamingo) oraz Katarzyna Najmajer 14:45 – 15:00 Przerwa 15:00 – 16:00 Spotkanie inspiracyjne: PLONY 17:00 – 18:00 Wykład: „Kartografia transformacji: Kolaż jako narzędzie planowania urbanistycznego i analiz środowiskowych” - Patrycja Perkiewicz 18:00 – 19:30 Panel dyskusyjny: „Kultura w działaniu: Technologie i sztuka w budowaniu zrównoważonych społeczności miejskich„ Goście: Karina Rojek z MediaLab Gdańsk oraz Renata Maj z Traffic Design Prowadząca: Aneta Lehmann 19:30 – 20:00 Zakończenie

    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
  • Pierwszy dzień konferencji Synteza obejmuje także inspirujący panel dyskusyjny z udziałem naukowców i artystów poświęcony wspólnym działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju. Prof. Jan Marcin Węsławski, specjalista od ekologii morskiej, przedstawi wpływ klimatu na różnorodność biologiczną mórz. Dr Iwona Niedźwiecka skupi się na strumieniach wymiany atmosfery i morza w Arktyce i Bałtyku. Reżyserka Agnieszka Bekalarczyk opowie o projekcie „Opowieści Matki Ziemi”, dokumentującym podróż badawczą statkiem Oceania. Wykład Leszka Miotka wprowadzi uczestników w świat światła jako łącznika nauki i sztuki, a także nowych technologii. Jako artysta i inżynier, Miotk zaprezentuje swoje projekty integrujące sztukę z edukacją technologiczną. Poza tym, warsztaty Blanki Byrwy poświęcone będą eksperymentowaniu z bioplastikiem. Uczestnicy dowiedzą się o zagrożonych zasobach, takich jak widlik zaostrzony, i nauczą się tworzyć bioplastik z naturalnych składników. Warsztaty oferują praktyczne wskazówki i możliwość zabrania własnoręcznie wykonanych próbek bioplastiku.

    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
  • 🌿 „Inspiracje naturą w sztuce cyfrowej. Warsztaty w programie Touchdesigner” W trakcie warsztatów odkryjemy sposoby kreatywnego przekształcania naturalnych zjawisk w dynamiczne kompozycje graficzne, korzystając z reguł matematyki i fizyki, takich jak rekurencje, szumy i fale. Poznamy generatywne, modułowe środowisko programu Touchdesigner, w którym stworzymy wizualizacje w czasie rzeczywistym. Warsztat jest skierowany do osób początkujących, które mają już podstawową wiedzę w zakresie tworzenia grafiki komputerowej. 👤 Prowadząca: Zuzanna Kołodziej znana pod pseudonimem Vizuza, zajmuje się animacją 3D, sztuką generatywną oraz projektowaniem zmysłowych doświadczeń. W swojej twórczości bada poczucie więzi z naturą oraz relację między wyobraźnią, podświadomością i snami. Jej prace prezentowano m.in. na Open Source Art Festival w Sopocie (2024 r.) oraz na wystawach indywidualnych i zbiorowych w galerii ESKAEM i Kolonii Artystów w Gdańsku, w centrum sztuki multimedialnej Art Box Experience w Warszawie, a także na festiwalach filmowych w USA (Ypsilanti Film Festival) i RPA (Public Ecology Festival, Cape Town). Rezydentka programu artystycznego Turning the Tide w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Zapraszamy 14.11 o 18:00 do Sopotu na Wydział Ekonomiczny Uniwersytet Gdański ul. Armii Krajowej 119, Aula O

    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
  • 🍃Organizujemy wydarzenie, które integruje trzy fundamentalne obszary: sztukę, innowacje technologiczne i ekologię, będąc jednocześnie świetną okazją do nawiązywania kontaktów, inspirujących dyskusji, zadawania pytań oraz wymiany wiedzy. To trzy zagadnienia bliskie każdemu z nas: dynamiczny postęp technologiczny, który wpływa na nasze życie codzienne, sztuka odbijająca obraz współczesnego świata oraz ekologia, będąca kluczowym tematem rozmów o przyszłości planety. Naszym celem nie jest przytłaczanie teorią, ale warto wspomnieć o idei "trzeciej kultury" Johna Brockmana, która promuje ścisłą współpracę sztuki, technologii i nauki, tworząc nową jakość w kulturze. Podczas konferencji przeanalizujemy, w jaki sposób te trzy dziedziny wzajemnie się przenikają i już wpływają na siebie. Spotkamy artystki, artystów, naukowców i innowatorów, którzy kreatywnie prowadzą dialog między tymi obszarami, elastycznie reagując na dynamiczne zmiany. Wydarzenie to stworzy przestrzeń do wymiany pomysłów i inspirowania działań, które kształtują przyszłość. PROGRAM: 🍃14.11 czwartek 14:30 – 15:30 Rejestracja 15:30 – 16:00 Rozpoczęcie konferencji. Epic Led Wings Dance Show – Duet Luna 16:00 – 17:00 Wykład: Hackerspace Trójmiasto: „Łączymy ludzi przez światło, aby odkrywać, otwierać, wędrować…„ Prowadzący: Leszek Miotk 17:00 – 18:00 Spotkanie inspiracyjne: „Jak łącząc naukę z ekspresja artystyczną można działać na rzecz ochrony bioróżnorodności„ Prowadząca: Kamila Chomicz 18:00 – 18:30 Przerwa 18:30 – 20:30 Warsztaty: „Biofilia w sztuce cyfrowej: Wzorce natury jako źródło inspiracji. Warsztaty z programu Touchdesigner” - Zuzanna Kołodziej 🍃15.11 piątek 15:30 – 16:30 Spotkanie inspiracyjne (w j. angielskim): „What is emergence?” Prowadzący: William Sachiti https://lnkd.in/dxQgsDJd 17:00 – 18:30 Panel dyskusyjny: „Wspólne działania artystów i naukowców w celu promowania zrównoważonego rozwoju” Goście: prof. dr hab. Jan Marcin Węsławski, dr Iwona Niedźwiecka, Agnieszka Bekalarczyk 18:30 – 19:30 Wykład: „W cieniu danych: od wysypisk elektrośmieci do cyfrowej regeneracji„ Prowadząca: Joanna Murzyn 18:30 – 20:30 Idea Squash by Hackerspace Trójmiasto. 🍃16.11 sobota 11:00 – 13:00 Warsztaty: „Bioplastik w sztuce: Eksperymentowanie z ekologicznymi materiałami” Prowadząca: Blanka Byrwa 13:15 – 14:45 Panel dyskusyjny: „Sztuka na pograniczu natury i technologii: Przyszłość kreatywności w erze biologii i technologii„ Goście: prof. ASP dr hab. Jarosław Czarnecki (pseudonim Elvin Flamingo) oraz Katarzyna Najmajer 14:45 – 15:00 Przerwa 15:00 – 16:00 Spotkanie inspiracyjne: PLONY 17:00 – 18:00 Wykład: „Kartografia transformacji: Kolaż jako narzędzie planowania urbanistycznego i analiz środowiskowych” - Patrycja Perkiewicz 18:00 – 19:30 Panel dyskusyjny: „Kultura w działaniu: Technologie i sztuka w budowaniu zrównoważonych społeczności miejskich„ Goście: Karina Rojek z MediaLab Gdańsk oraz Renata Maj z Traffic Design Prowadząca: Aneta Lehmann 19:30 – 20:00 Zakończenie

    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
  • Zobacz profil użytkownika Danuta Sowińska (she/her) 🏳️‍🌈; grafika

    Founder and Chairwoman DiversityPL Foundation | PhD Student at University of Gdańsk | Suicidologist and Trainer in The Coach Business Group | Member of The Polish Suicidological Society

    🏳️🌈 Last Monday, we were in Berlin for the Advancing LGBT+ Inclusion and Collaboration in Displacement Contexts Across Central and Eastern Europe event. It was an incredible opportunity to exchange knowledge and connect with organizations from across Europe. Key discussions focused on housing solutions for LGBT+ displaced persons, challenges at the Polish-Belarusian border, and economic empowerment for LGBT+ refugees from Ukraine. We also explored collaboration challenges and worked together to craft practical solutions. The day concluded with a networking session, where participants built lasting connections to continue advancing LGBT+ inclusion efforts. diversityPL Kosma Kołodziej Stowarzyszenie Lambda Warszawa Miłosz Przepiórkowski Aras Orgen

    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
  • 🆘 Zwracamy się z prośbą o wsparcie osób poszkodowanych w wyniku ostatnich powodzi. Organizujemy zbiórkę darów rzeczowych, które zostaną przekazane osobom z terenów dotkniętych tym tragicznym wydarzeniem. Najbardziej potrzebne są: 🔹Koce 🔹Pościele 🔹Kołdry 🔹Ręczniki 🔹Suchy prowiant 🔹Środki higieniczne (szczoteczki do zębów, mydła, pieluchy, żele pod prysznic, podpaski) 🔹Powerbanki 🔹Baterie 🔹Przybory szkolne 🔹Gry, książki i zabawki dla dzieci, które pozostają w ewakuacji Zbiórka odbędzie się: 16 września 11:30-13:00 i 16:00-18:00 17 września 11:30-13:00 i 16:00-18:00 18 września 11:30-13:00 i 16:00-18:00 19 września 9:00-14:00 Jeżeli nie odpowiadają ci te godziny, możesz zostawić dary pod drzwiami w naszym punkcie pomocowym w budynku E Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, przy ul. Chodkiewicza 30, pokój 016B. 🆘 Każda pomoc jest na wagę złota i bardzo dziękujemy za każdy dar. 🆘 Możesz także pomóc wpłatą, podajemy nr konta Fundacji diversityPL oddział Bydgoszcz: 48 1140 2004 0000 3902 8357 2447 z dopiskiem „pomoc dla powodzian” Kontakt: Joanna Czerska-Thomas Kosma Kołodziej

    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
  • 🏳️🌈 Laureatem prestiżowych Koron Równości w kategorii Instytucje został dr Kosma Kołodziej wiceprezes fundacji DiversityPL, doktor nauk o zdrowiu, socjolog, pielęgniarz, ratownik medyczny, elektroradiolog i wykładowca akademicki. Jego wieloletnie zaangażowanie naukowe koncentruje się na przeciwdziałaniu wykluczeniu grup defaworyzowanych, w tym społeczności LGBTQ+. Dr Kołodziej jest autorem pionierskiego programu realizowanego w ramach Koła Komunikacji Klinicznej Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu, którego celem było zmniejszenie lęku i dystansu społecznego wśród przyszłych lekarzy. Przygotował także innowacyjne szkolenia dla pracowników medycznych, które koncentrowały się na specyficznych potrzebach zdrowotnych osób LGBTQ+. Jego działania przynoszą realną zmianę w podejściu do medycyny w Polsce. Serdecznie gratulujemy tego wyjątkowego wyróżnienia!

    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia

Podobne strony