Ministerstwo Sportu i Turystyki

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Organizacje rządowe

Warszawa, Masovian Voivodeship 53 obserwujących

Tworzymy polski sport!

Informacje

Ministerstwo Sportu i Turystyki jest instytucją, która wspiera rozwój sportu i turystyki w Polsce, promując aktywny tryb życia oraz kształtując pozytywny wizerunek naszego kraju na arenie międzynarodowej. Naszą misją jest tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu na każdym poziomie – od sportu dzieci i młodzieży, przez amatorski, po zawodowy. W obszarze turystyki stawiamy na zrównoważony rozwój, innowacje oraz promocję dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Polski, aby uczynić ją atrakcyjnym celem podróży dla turystów z całego świata. Wspólnie budujemy aktywną, zdrową i otwartą na świat społeczność!

Witryna
https://www.gov.pl/web/sport
Branża
Organizacje rządowe
Wielkość firmy
51-200 pracowników
Siedziba główna
Warszawa, Masovian Voivodeship
Rodzaj
Agencja rządowa
Data założenia
2005

Lokalizacje

Pracownicy Ministerstwo Sportu i Turystyki

Aktualizacje

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki ponownie to opublikował(a)

    🎆 Happy New Year 2025! 🎆 As Poland takes on the presidency of the Council of the European Union, we are ready for the next 6 months of collaboration, innovation, and shared achievements. Together, we will work toward a safer, stronger, and more united Europe 🇪🇺 Here’s to a bright and inspiring year ahead! ✨ #Poland25eu -- 🎆 Szczęśliwego Nowego Roku 2025! 🎆 Obejmując prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, Polska gotowa jest na następnych 6 miesięcy pełnych współpracy, innowacji i wspólnych osiągnięć. Razem będziemy budować bezpieczniejszą, silniejszą i bardziej zjednoczoną Europę 🇪🇺 Niech ten rok będzie pełen inspiracji i nowych możliwości! ✨

    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
  • 11 grudnia br. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Piotr Borys odbył wizytę w Brukseli, podczas której jako pierwszy w Europie minister odpowiedzialny za turystykę spotkał się z nowo mianowanym Komisarzem ds. Zrównoważonego Transportu i Turystyki Apostolosem Tzitzikostasem. Wizyta była częścią przygotowań do polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, rozpoczynającej się 1 stycznia 2025 roku. Najważniejszym punktem wizyty było spotkanie z Komisarzem ds. Zrównoważonego Transportu i Turystyki Apostolosem Tzitzikostatem, które odbyło się w siedzibie Komisji Europejskiej. Rozmowa dotyczyła priorytetów Unii Europejskiej w obszarze turystyki, takich jak promocja zrównoważonej i odpornej turystyki, rozwój wspólnego systemu transportu w Europie oraz inicjatywy zmierzające do ułatwienia podróżowania po kontynencie w ramach jednolitego biletu. Komisarz Tzitzikostas wyraził szczególne uznanie dla polskich priorytetów: Europa jako bezpieczna destynacja turystyczna, promocja mniej popularnych miejsc turystycznych oraz wspieranie cyfryzacji sektora turystycznego. Jednocześnie zapowiedział strategię europejskiej turystyki, która idealnie wpisuje się w trwające prace nad polską strategią turystyki. Podkreślił, że spotkanie z Ministrem Piotrem Borysem było pierwszym spotkaniem z ministrem odpowiedzialnym za turystkę od objęcia mandatu. W ramach współpracy międzynarodowej Piotr Borys spotkał się z CEO Węgierskiej Agencji Turystycznej Laszlo Konnyidem, który podzielił się doświadczeniami Węgier w zakresie realizacji celów prezydencji. Przedstawił także koncepcję działań w zakresie ostrzegania przed nadzwyczajnymi zdarzeniami, które w istotny sposób wpływają na działalność z obszaru turystyki i bezpieczeństwa mieszkańców Europy. W ramach wizyty Minister Piotr Borys spotkał się także z Arkadiuszem Plucińskim, Zastępcą Stałego Przedstawiciela RP przy UE, który odpowiada m.in. za obszary związane z Radą Edukacji, Młodzieży, Kultury i Sportu, Radą ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Praw Konsumenckich oraz Radą ds. Konkurencyjności. Minister przedstawił stan realizacji przygotowań do polskiej prezydencji w obszarze turystyki, priorytety w tym zakresie, a także inicjatywy promujące Polskę jako ważny kierunek turystyczny w Europie. Sekretarz Stanu Piotr Borys spotkał się m.in. z Dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polska Organizacja Turystyczna w Brukseli Dominiką Szulc, która zaprezentowała plany działalności ośrodka na rok 2025. Wśród przedstawionych inicjatyw znalazły się organizacja wizyt studyjnych dla belgijskich dziennikarzy, przywrócenie połączeń lotniczych między Brukselą a kolejnymi polskimi miastami, a także wydarzenia promocyjne związane z turystyką rowerową i 215. rocznicą urodzin Fryderyka Chopina.

    • Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia
  • 9 grudnia na PGE Narodowy odbyło się podsumowanie  pierwszej edycji programów wspierania klubów sportowych – Klub PRO i Klub PRO ACSS. Zarówno Klub Pro jak i Klub Pro ACSS zostały ogłoszone we wrześniu tego roku. Celem programów jest wsparcie najlepszych klubów sportowych, w których dzieci i młodzież trenują różne dyscypliny, m.in. judo, zapasy, łucznictwo, koszykówkę, czy wspinaczkę sportową. "Mam nadzieję, że rok 2024 zostanie zapamiętany jako ten, w którym Ministerstwo Sportu i Turystyki na stałe dostrzegło w swoim budżecie czołowe polskie kluby. Chcę zbudować mechanizm, który zapewni klubom transparentność, obiektywizm i stabilność finansowania. Zależy mi na tym, żeby czołowe kluby w Polsce miały dzięki temu możliwość budowy zaplecza" – mówił podczas spotkania Minister Sławomir Nitras. W 2024 r. na Klub Pro przeznaczono blisko 100 mln złotych z budżetu państwa. O dofinansowanie z programu mogło ubiegać się 600 klubów sportowych z całej Polski, które uzyskały najwięcej punktów w klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego w latach 2021-2023. System uwzględniał wyniki z najważniejszych imprez (zwykle mistrzostw Polski) dla czterech grup wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec. Dzięki takiemu rozwiązaniu o przyznaniu dofinansowania decydowały obiektywne przesłanki. Łącznie do programu Klub Pro wpłynęło 650 wniosków (niektóre podmioty składały wnioski dwukrotnie), z czego pozytywnie rozpatrzono 584 na łączną kwotę 97,2 mln złotych. Z kolei program Klub Pro ACSS skierowany jest do klubów zrzeszonych w Akademickim Związku Sportowym, które prowadzą Akademickie Centra Szkolenia Sportowego (ACSS). Budżet programu w bieżącym roku wyniósł prawie 7,5 mln złotych i pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. O dofinansowanie mogło ubiegać się 15 klubów, które uzyskały co najmniej 100 punktów w klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego w latach 2021-2023, w kategorii wiekowej: młodzik, junior młodszy, junior.

    • Minister Sportu i Turystyki podczas konferencji
    • Środki przeznaczone w Klub Pro
    • Środki przeznaczone w Klub Pro ACSS

Podobne strony