Možno to neviete, ale keď používate Facebook, jeho vyrovnávacia pamäť sa plní údajmi o navštívených stránkach, profilovými fotkami, videami, obrázkami a ďalším obsahom. Tieto informácie sa ukladajú vo vašom telefóne, takže nemusia všetky tieto dáta sťahovať znova, čím sa urýchľuje načítanie aplikácie.
To však môže mať čoskoro opačný účinok, keď vyrovnávacia pamäť nazhromaždí toľko dát, že na vašom telefóne zaberie veľa miesta. A niekedy sa súbory v medzipamäti poškodia alebo zastarajú, čo môže aplikáciu spomaliť. Vymazanie vyrovnávacej pamäte Facebooku na mobilnom zariadení je spoľahlivým spôsobom, ako vyriešiť to, keď zrazu začne fungovať pomalšie ako obvykle.
Kedy by ste mali vyrovnávaciu pamäť Facebooku vymazať?
Facebook ukladá vaše prihlasovacie údaje a ďalšie dočasné súbory do svojej vyrovnávacej pamäte, aby na ne bolo možné neskôr odkazovať. Súbory uložené v medzipamäti sú dostupné miestne vo vašom telefóne, čo znamená, že nie je nutné ich znovu sťahovať, keď aplikáciu otvoríte. To zaisťuje rýchlejšie načítanie, pretože Facebook môže súbory načítať lokálne, namiesto aby ich sťahoval zo svojich serverov. Problém je, že vyrovnávacia pamäť Facebooku sa môže onedlho „nafúknuť“ starými dátami, čo má vplyv na jeho výkon. Pokiaľ sa aplikácia neúmerne dlho načíta, nefungujú v nej fotografie či videá alebo sa v nej objaví iný problém súvisiaci s výkonom, je načase jej vyrovnávaciu pamäť vymazať.
Ako vymazať vyrovnávaciu pamäť Facebooku
Vymazať vyrovnávaciu pamäť Facebooku na vašom telefóne Galaxy nie je nijako komplikované. Stačí vykonať nasledujúce kroky:
- Otvorte Nastavenia.
- Kliknite na ponuku Aplikácia.
- Nájdite aplikáciu Facebook.
- Vyberte možnosť Úložište.
- Vpravo dole kliknite na tlačidlo Vymazať pamäť.
Hneď ako vymažete vyrovnávaciu pamäť Facebooku, zistíte, že ste získali viac miesta na úložisku a vymazali staré a možno poškodené súbory. Vymazanie vyrovnávacej pamäte nemá vplyv na vaše osobné údaje, ako sú podrobnosti o vašom účte, fotky či zoznam priateľov. Tieto dáta sú uložené na serveroch Facebooku, takže po vymazaní vyrovnávacej pamäte o ne neprídete.