Maci sülearvuti hoidmine lubatavas töötemperatuurivahemikus

Maci sülearvuti võib tavakasutuse ajal soojeneda. Siit saate teada, kuidas selle töötemperatuuri reguleerida.

Maci sülearvutid järgivad kõiki riiklike ja rahvusvaheliste ohutusstandarditega määratud temperatuuripiiranguid. Järgige kindlasti kasutusjuhendi juhiseid ohutuse ja käsitsemise kohta.

Maci sülearvutitel on andurid, mis tuvastavad arvuti sees toimuvaid temperatuurimuutusi. Kui Maci sülearvutil on ventilaatorid, lülituvad need kriitilise tähtsusega osade jahutamiseks automaatselt sisse.

Allpool on esitatud töötemperatuuri reguleerimise näpunäited.

  • Installige kindlasti kõik Maci tarkvaravärskendused.

  • Kasutage Maci sülearvutit kohas, mille keskkonnatemperatuur on vahemikus 10–35 °C (50–95 °F). Ärge jätke Maci sülearvutit sõidukisse, kuna seisvas sõidukis võib temperatuur seda vahemikku ületada. Samuti tuleb Maci sülearvutit kasutada suhtelisel õhuniiskusel 0–95% (kondensaadita).

  • Kasutage Maci sülearvutid kindlal tööpinnal, mis võimaldab head õhutust. Ärge kasutage Maci sülearvutit voodis, padja peal ega voodipesul.

  • Ärge pange mitte midagi klaviatuuri peale.

  • Kui Maci sülearvutil on õhuavad, ärge toppige neisse mitte midagi.

  • Kasutage ainult Apple’i heaks kiidetud toiteadaptereid.

Kui Maci sülearvuti soojeneb isegi juhul, kui see ei tööta mahukaid arvutusi nõudvate ülesannete kallal, või selle ventilaatorid töötavad väga pikka aega, kasutage protsessori tegevuse kontrollimiseks funktsiooni Activity Monitor (Tegevuse seire). Otsige tõrgetega protsesse, mis koormavad protsessorit märkimisväärselt, ja kontrollige ootamatut ventilaatorikastutust. Kui probleemid ei lahene, sulgege sülearvuti kaas ja avage see uuesti või taaskäivitage arvuti. Kui teil on Inteli kiibiga Mac, lähtestage SMC.

Kui mõõdate sülearvuti temperatuuri kolmanda osapoole rakenduste abil, pidage meeles, et need ei mõõda väliskorpuse temperatuuri. Korpuse temperatuur on palju väiksem. Ärge kunagi kasutage võimalike riistvaraprobleemide diagnoosimiseks kolmanda osapoole rakendusi.

Maci sülearvuti töötemperatuuriga seotud probleemide korral võtke ühendust Apple’iga. Või külastage Apple Store’i või Apple’i volitatud teenusepakkujat.

Teavet toodete kohta, mida Apple pole tootnud, või sõltumatuid veebisaite, mida Apple ei kontrolli või pole testinud, pakutakse ilma soovituse või heakskiiduta. Apple ei võta kolmanda osapoole veebisaitide või toodete valiku, toimivuse või kasutamise eest mingit vastutust. Apple ei anna kolmanda osapoole veebisaidi täpsuse või usaldusväärsuse kohta mingeid tagatisi. Lisateabe saamiseks võtke ühendust pakkujaga.

Avaldamiskuupäev: