„Mac Studio“ saugos funkcijos
Į jūsų „Mac Pro“ su „Apple silicon“ įtrauktos saugos funkcijos, skirtos apsaugoti jūsų kompiuterio duomenis ir neleisti neįgaliotai programinei įrangai įsijungti paleidžiant įrenginį.
Saugus paleidimas. Saugus paleidimo pagalba įjungiama automatiškai. Ši funkcija skirta įsitikinti, kad paleidžiant kompiuterį įjungiama tik „Apple“ įgaliota programinė įranga.
Jei „Mac Studio“ aptiko nepatikimą komponentą ir dėl to nėra paleidžiamas, kompiuteris bus paleistas iš saugaus atkūrimo skaidinio ir automatiškai pašalins problemas, jei tai įmanoma. Norėdami sužinoti, kaip nustatyti saugos parinktis, žr. Pakeiskite „Mac“ kompiuterio su „Apple silicon“ paleisties disko saugos nustatymus.
Apsaugota saugykla. „Mac Studio“ saugyklos diskas yra užšifruotas naudojant aparatinės įrangos raktus, siekiant užtikrinti pažangesnę saugą. Įrenginiui visiškai sugedus, duomenų gali nepavykti atkurti, todėl turite sukurti savo failų atsarginę kopiją ir patalpinti ją išoriniame šaltinyje. Žr. Naudokite „Mac“ kompiuterio su „Apple silicon“ funkciją „macOS“ atkūrimas“.
Galite nustatyti „Time Machine“ arba naudoti kitą atsarginių kopijų kūrimo planą, kad reguliariai sukurtumėte failų atsarginę kopiją. Žr. Failų atsarginės kopijos kūrimas naudojant „Time Machine“ ir „Apple“ pagalbos straipsnį Kurkite „Mac“ duomenų atsarginę kopiją naudodami „Time Machine“.
Sistemos vientisumas. „Mac Studio“ įrenginyje esantis „Apple silicon“ patikrina, ar paleidimo metu įjungiama „Apple“ įgaliota „macOS“ programinės įrangos versija, ir toliau veikia fone bei apsaugo įgaliotą „macOS“ programinę įrangą. Todėl kenkimo programoms arba svetainėms sunkiau pažeisti „Mac“ saugą.
Duomenų apsauga. Kaip minėta anksčiau, numatytasis „Mac Studio“ saugyklos diskas yra užšifruotas, tačiau trečiųjų šalių programų kūrėjai taip pat gali naudoti failų lygio šifravimą ir geriau apsaugoti neskelbtinus duomenis, nepaveikdami sistemos našumo.
Pastaba: Retais atvejais, pvz., jei naujovinant „macOS“ atjungiamas maitinimas, „Mac Studio“ gali nereaguoti į komandas, o lusto programinę aparatinę įrangą gali prireikti taisyti. Žr. „Apple“ pagalbos straipsnį Kaip atnaujinti arba atkurti „Mac“ programinę aparatinę įrangą.
Sužinokite daugiau. Žr. „Apple Platform Security“ vadovą.