Uporaba slušnih aparatov z Macom
Slušne pripomočke ali zvočne procesorje z oznako »Made for iPhone« (MFi) lahko seznanite z Macom in jih uporabite za pretakanje zvoka. Prilagodite lahko tudi njihove nastavitve.
Opomba: Slušne aparate z oznako »Made for iPhone« je mogoče seznaniti le z izbranimi računalniki Mac s čipom M1 in z vsemi računalniki Mac s čipom M2 ali novejšim. Za seznam podprtih slušnih aparatov in več informacij o sistemskih zahtevah Maca glejte članek tehnične podpore družbe Apple Seznam slušnih aparatov z oznako »Made for iPhone«.
Če uporabljate funkcijo slušnega pripomočka v slušalkah AirPods Pro 2, lahko z Macom prilagajate nastavitve funkcije. Glejte Uporaba funkcij za zdravje sluha s slušalkami AirPods Pro 2 v uporabniškem priročniku za slušalke AirPods.
Seznanjanje slušnih aparatov z Macom
Preden začnete, se prepričajte, da je slušni aparat napolnjen in v Macovem dosegu. Če je slušni aparat že seznanjen z drugo napravo v bližini, kot je iPhone ali iPad, se prepričajte, da je funkcija Bluetooth® v tej napravi izklopljena. (Ko uspešno seznanite slušni aparat z Macom, lahko znova vklopite funkcijo Bluetooth v tej napravi.)
V Macu izberite meni Apple > Nastavitve sistema ter kliknite Dostopnost v stranski vrstici in nato še Slušni aparati. (Morda se boste morali pomakniti navzdol.)
Ob pozivu vklopite funkcijo Bluetooth.
Izklopite slušni aparat in ga nato znova vklopite.
Če ne znate izklopiti slušnega aparata, preberite priložena navodila ali se posvetujte z avdiologom, ki vam je pomagal pri njegovi nastavitvi.
Ko se vaš slušni aparat prikaže na seznamu razpoložljivih naprav, nadenj premaknite kazalnik in kliknite Poveži.
Seznanjanje lahko traja do 60 sekund; v tem času ne poskušajte pretakati zvoka ali kako drugače uporabljati slušnega aparata. Ko je naprava seznanjena, boste zaslišali niz piskov in ton.
Slušni aparat je treba z Macom seznaniti samo enkrat. Zatem se samodejno znova poveže z Macom, kadarkoli je vklopljen in v njegovem dosegu.
Pretakanje zvoka iz Maca v slušne aparate
Zvok iz Maca lahko pretakate v slušni aparat.
Kliknite v menijski vrstici ali kliknite v menijski vrstici, nato pa kliknite .
Če v menijski vrstici ne vidite ikone , jo lahko dodate. Izberite meni Apple > Nastavitve sistema, kliknite Nadzorno središče v stranski vrstici, odprite razdelek Zvok in nato izberite Vedno prikaži v menijski vrstici. (Morda se boste morali pomakniti navzdol.)
Pod možnostjo Izhod kliknite ime slušnega aparata.
Ogled stanja slušnih aparatov in prilagajanje njihovih nastavitev
Ogledate si lahko stanje slušnih aparatov, kot sta povezava in raven napolnjenosti baterije, ter prilagodite njihove nastavitve (npr. raven mikorofona).
V Nastavitvah sistema: izberite meni Apple > Nastavitve sistema ter kliknite Dostopnost v stranski vrstici in nato še Slušni aparati. (Morda se boste morali pomakniti navzdol.)
Na namizju: Kliknite v menijski vrstici ali kliknite v menijski vrstici, nato pa kliknite .
Če ne vidite ikone , jo lahko dodate. Izberite meni Apple > Nastavitve sistema, kliknite Nadzorno središče v stranski vrstici, odprite razdelek Sluh in nato vklopite možnost Prikaži v menijski vrstici ali Prikaži v Nadzornem središču. (Morda se boste morali pomakniti navzdol.)
Za več informacij o razpoložljivih nastavitvah glejte Spreminjanje nastavitev slušnih aparatov za dostopnost.
Preklic seznanitve slušnih aparatov z Macom
V Macu izberite meni Apple > Nastavitve sistema ter kliknite Dostopnost v stranski vrstici in nato še Slušni aparati. (Morda se boste morali pomakniti navzdol.)
Kliknite »Pozabi ta pripomoček« in nato še Pozabi.