Вступ до проєктів у GarageBand на Mac
Робота з GarageBand розпочинається зі створення нового проекту чи відкриття наявного. Проект — це документ, який містить усі записи, усі додані мультимедійні файли і усі внесені зміни. Кожен проект має набір властивостей, зокрема, темп, музичний розмір та тональність, які можна вказати, створюючи проект, і змінити згодом.
Інформацію щодо створення, збереження та видалення проектів GarageBand наведено в статті Створення та збереження проєктів у GarageBand на Mac.
До основних елементів проекту GarageBand належать доріжки, регіони та тембри.
Доріжки
Горизонтальні рядки в області доріжок мають назву доріжки. Доріжки допомагають організовувати та контролювати звук записів, петель та інших даних проекту. На доріжках ви записуєте роботу доріжок, аранжуєте регіони, які відображають записи, петлі та інші дані проекту. Існує кілька типів доріжок, які можна використовувати у проекті GarageBand.
Аудіодоріжки: можуть містити аудіозаписи, аудіопетлі Apple Loop та імпортовані аудіофайли.
Доріжки програмних інструментів: можуть містити записи програмних інструментів, програмні інструменти Apple Loop та імпортовані MIDI-файли.
Доріжки Drummer: можуть містити регіони Drummer та використовуються спільно з редактором Drummer.
Існують ще додаткові типи доріжок, які використовуються для управління аспектами всього проекту, зокрема зведеною доріжкою, доріжкою аранжування, доріжкою темпу, доріжкою транспонування та відеодоріжкою.
Докладні відомості про роботу з доріжками наведено в статті Вступ до роботи з доріжками в GarageBand на Mac. Відомості про впорядкування регіонів у зоні доріжок наведено в статті Вступ до аранжування в GarageBand на Mac.
Регіони
Регіони — це будівельний матеріал проектів. Щоразу, коли ви здійснюєте запис, перетягуєте петлю Apple Loop до області доріжок або додаєте мультимедійний файл, в області доріжок з’являється регіон, що відображає запис чи файл.
Регіони відображаються як заокруглені прямокутники. Різні типи регіонів відповідають різним типам доріжок.
Аудіорегіони можуть містити аудіозаписи, аудіопетлі Apple Loop та імпортовані аудіофайли. В разі редагування регіону в області доріжок чи за допомогою звукового редактора вихідний аудіофайл не змінюється.
MIDI-регіони містять ноти та інші MIDI-дані, наприклад дані контролера. Вони зберігаються як частина проекту, але можуть бути збережені й як окремі файли.
Регіони Drummer подібні до MIDI-регіонів, проте генеруються автоматично.
В області доріжок можна переміщати, копіювати та працювати з регіонами у різний спосіб для створення аранжування. Можна редагувати аудіорегіони в аудіоредакторі, редагувати MIDI-регіони у редакторі фортепіанної стрічки і редакторі партитур, а також редагувати регіони Drummer у редакторі Drummer.
Додаткову інформацію про роботу з регіонами наведено в статті Що таке регіони в GarageBand на Mac Додаткову інформацію про регіони в зоні доріжок наведено в статті Вступ до аранжування в GarageBand на Mac.
Відомості щодо редагування аудіорегіонів наведено в статті Вступ до роботи з аудіоредактором у GarageBand на Mac. Відомості щодо редагування MIDI-регіонів наведено в статті Вступ до роботи з редактором фортепіанної стрічки в GarageBand на Mac. Відомості щодо редагування регіонів Drummer наведено в статті Вступ до роботи з редактором Drummer у GarageBand на Mac.
Тембри
Звук доріжок у проекті можна контролювати за допомогою тембрів. Створюючи доріжку, у медіатеці можна вибрати тембр для доріжки, вибрати інший тембр пізніше, не відриваючись від робочого процесу, і зберегти власні тембри у медіатеці.
Докладні відомості про роботу з відтинками наведено в статті Вступ до роботи з патчами в GarageBand на Mac.