Скористайтеся Зимовою акцією тут

Що таке «розташування IP-адреси»?

Повний посібник про те, що таке IP-адреса та як захистити себе в мережі

Інтернет став частиною нашого повсякденного життя. Ми часто користуємося ним, не замислюючись про те, які віртуальні сліди залишаємо та як ця інформація може бути використана. Справа в тому, що під час кожного виходу в мережу ви залишаєте більший слід у вигляді файлів cookie, ніж думаєте. По-перше, це ваша IP-адреса. Розберімося докладніше, що таке IP-адреса, які вони бувають, яку інформацію в собі несуть і що ви можете зробити для свого захисту.

Що таке IP-адреса?

Що таке IP-адреса?

Термін "IP-адреса" означає "адреса інтернет-протоколу". Адреса інтернет-протоколу — це унікальне числове ім'я, яке має кожен електронний пристрій, під'єднаний до комп'ютерної мережі.

Можна сказати, що IP-адреса – це домашня адреса пристрою. Вона призначається кожному конкретному пристрою та слугує для його ідентифікації й визначення розташування. Наразі використовуються два типи IP-адрес: IPv4 й IPv6.

Що таке IPv4?

IPv4 — це початковий формат адреси інтернет-протоколу. Він досі застосовується, але вже не дуже поширений, тому що використовує 32 біти й обмежений 4 мільярдами адрес. Оскільки цього обсягу в умовах стрімкого зростання кількості інтернет-користувачів виявилося недостатньо, сталося так зване "вичерпання IPv4-адрес" — різке скорочення доступних нерозподілених IPv4-адрес. У зв'язку із цим з'явилася нова версія IP-адреси — IPv6.

Що таке IPv6?

IPv6 — це сучасна версія інтернет-протоколу. На відміну від 32-бітних адрес IPv4, IPv6 використовує 128-бітні. Версія IPv6 може мати нескінченно більше адрес, аніж IPv4, — її розроблено, щоб покривати майбутню потребу в IP-адресах в умовах постійного зростання кількості користувачів мережі. Крім того, IPv6 допомагає запобігти підміні IP-адрес (IP-спуфінгу). Підміна IP-адреси — це кібератака, коли хакери видають себе за користувача, пристрій або клієнта в Інтернеті. Її використовують для маскування трафіку кібератаки.

Що таке "розташування IP-адреси"?

Розташування вашої IP-адреси — це частина вашої IP-адреси, що дає змогу визначити географічне розташування вашого комп'ютера. Під час використання проксі-сервера або маршрутизатора визначається їхнє розташування. У більшості випадків ваша повна поштова адреса не розкривається — відображається тільки місто та область. Однак бувають винятки, і особи, які добре знаються на комп'ютерах та інтернет-технологіях, можуть визначати ваше точне розташування. Цей параметр називається "геолокація" і широко використовується в маркетингу.

Крім звичайних IP-адрес бувають ще й віртуальні. Віртуальна IP-адреса (VIP або VIPA) – це IP-адреса, не пов'язана з конкретним фізичним розташуванням. Публічні віртуальні IP-адреси можуть надаватись одночасно кільком пристроям, підключеним до Інтернету, і часто використовуються в домашніх або офісних мережах.

[object Object]
Як змінити IP-адресу та приховати фактичне розташування?

Як змінити IP-адресу та приховати фактичне розташування?

Приховування розташування — це перший крок до захисту ваших даних і дій у мережі. Ви можете змінити свою IP-адресу та приховати своє розташування. Як саме? Для цього вам знадобиться VPN – приватна віртуальна мережа.

Що таке VPN?

Що таке VPN?

VPN направляє вас через сервер із шифруванням або проксі-сервер, який віртуально змінює ваше розташування. Припустимо, що ви перебуваєте в Нью-Йорку, а сервер, до якого підключається ваш комп'ютер, — у Каліфорнії. Сервіс створить видимість, що ваш комп'ютер фізично перебуває в Каліфорнії, а не у Нью-Йорку. Ваші дані зашифровуються ще до того, як потрапляють до вашого провайдера, і навіть він не бачитиме, що ви робите в Інтернеті.

Переваги зміни адреси та приховування розташування.

VPN-сервіс – ключ до вашого захисту в Інтернеті. Його використання надає безліч переваг, а саме:

  • Захист інформації під час використання загальнодоступних мереж Wi-Fi
  • Запобігання відстеженню ваших дій в Інтернеті й отриманню зловмисниками доступу до ваших даних
  • Доступ до вмісту з регіональними обмеженнями
  • Захист від блокування IP*

* Блокування IP — це спосіб обмеження доступу до вебсайту з певного розташування.

У чому різниця між публічними та приватними IP-адресами?

У чому різниця між публічними та приватними IP-адресами?

Багато користувачів не знають, що бувають різні типи IP-адрес. Публічні та приватні IP-адреси — це різні речі. Багато в чому вони схожі, але принципи їхньої роботи значно відрізняються.

Як функціонує приватна IP-адреса?

Приватні IP-адреси часто називають локальними IP-адресами — вони використовуються в мережі, обмеженій певним маршрутизатором або сервером. Приватні IP-адреси не маршрутизуються. У локальній мережі будинку чи офісу всі приватні адреси різні, але вони можуть збігатися з приватними адресами мережі іншого будинку чи офісу. Публічні та приватні IP-адреси містять певні числа, які дають змогу визначити їх тип. Іноді ці числа дуже схожі: наприклад, 192.168.255.255 може бути приватною IP-адресою, а 192.169.255.255 – публічною.

Як функціонує публічна IP-адреса?

Публічні IP-адреси маршрутизуються, і кожна з них є унікальною. Двох однакових публічних IP-адрес не існує. Свою публічну IP-адресу ви отримуєте від інтернет-провайдера. Основна відмінність полягає в тому, що публічна IP-адреса може пов'язувати вас з усім віртуальним світом, а приватна – тільки з маршрутизатором або сервером, за яким вона закріплена та який, у свою чергу, має свою публічну IP-адресу для зв'язку з Інтернетом. Крім того, публічні IP-адреси використовуються компаніями, що пропонують загальнодоступні мережі Wi-Fi.

Що таке "приватна мережа" й хто нею користується?

Приватна мережа — це мережа, яка пов'язує конкретні приватні IP-адреси, і пристрої за її межами не мають доступу до неї. Такі мережі зазвичай використовують підприємства та приватні організації, щоб посилити свою безпеку й надійніше захищати свої активи. Діапазони приватних IP-адрес визначаються характеристиками IPv4 й IPv6.

Приватні та зарезервовані IP-адреси — це одне й те саме?

Приватні та зарезервовані IP-адреси — не одне й те саме. Зарезервовані IP-адреси — це IP-адреси, зарезервовані Технічною комісією Інтернету (IETF) і Адміністрацією адресного простору Інтернету (IANA) для особливих цілей.

Що можуть дізнатися про вас сторонні за вашою IP-адресою?

Насправді ваша IP-адреса говорить про вас більше, ніж ви думаєте. З неї можна дізнатися таку інформацію:

  • Країна
  • Штат
  • Місто
  • Поштовий індекс

Слід пам'ятати, що вебсайти, які ви відвідуєте, збирають про вас певні відомості з таких джерел:

  • Зняття відбитків пальців під час користування браузером
  • Файли cookie
  • Метадані

Чи траплялось у вас, що під час користування Інтернетом на екрані спливала реклама продукту, який ви переглядали кілька днів тому? Це не випадково. Це результат роботи компаній і маркетологів, які збирають дані про ваші дії в мережі.

Як використовується ця інформація?

Як використовується ця інформація?

Цією інформацією користуються маркетологи, щоб надсилати вам рекламу товарів, до яких ви виявили інтерес. Така стратегія під назвою "цільова реклама" стає дедалі популярнішою.

Зловмисники можуть використовувати цю інформацію, щоб зламувати банківські рахунки, викрадати номери кредитних карток та ідентифікатори особи. З IP-адреси користувача та його дій у мережі талановиті хакери можуть дізнатися про нього все, що їм потрібно.

Захистіть себе в Інтернеті

Захистіть себе в Інтернеті

Віртуальний захист не менш важливий, ніж захист фізичний. Онлайн-безпека стала важливим компонентом повсякденного захисту кожного члена сім'ї. На щастя, кожен із нас за допомогою простих кроків може захистити свої дії в Інтернеті та спокійно переглядати вебсторінки, не сумніваючись в повному захисті своїх даних і транзакцій. Surfshark надає послуги безпеки найвищого рівня для захисту даних користувачів від неетичного використання в Інтернеті. Користуйтеся доступом до улюбленого вмісту безпечно та без обмежень, не залишаючи небажаних цифрових слідів.

Ви вже стільки пройшли! Залишилося зробити останній крок

Захистіть своє цифрове життя.

Уперед
Ви вже стільки пройшли! Залишилося зробити останній крок
  翻译: