Перейти до вмісту

Лобеке (національний парк)

Координати: 2°15′ пн. ш. 15°45′ сх. д. / 2.25° пн. ш. 15.75° сх. д. / 2.25; 15.75
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Національний парк Лобеке
англ. Lobéké National Park
фр. Parc National de Lobéké Редагувати інформацію у Вікіданих
 Редагувати інформацію у Вікіданих
2°15′ пн. ш. 15°45′ сх. д. / 2.25° пн. ш. 15.75° сх. д. / 2.25; 15.75 Редагувати інформацію у Вікіданих
Країна Камерун Редагувати інформацію у Вікіданих
РозташуванняКамерун
Площа2178 km2
Висота над р. м.449 м Редагувати інформацію у Вікіданих
ЗаснованоOctober 1999
Об'єкт №:1380rev-002
Статус:частина об'єкта Світової спадщини ЮНЕСКО[d] Редагувати інформацію у Вікіданих
Лобеке (національний парк). Карта розташування: Камерун
Лобеке (національний парк)
Лобеке (національний парк) (Камерун)
Мапа

CMNS: Лобеке у Вікісховищі Редагувати інформацію у Вікіданих

Національний парк Лобеке (альтернатива: Національний парк озера Лобаке ) — національний парк на південному сході Камеруну в окрузі Молунду Східної провінції.[1] Розташований в басейні Конго, на правому березірічки Сангха, яка служить міжнародним кордоном Камеруну з Центральноафриканською Республікою та Республікою Конго.[2] Він примикає до двох інших заповідників у ЦАР і Конго. На північному заході від Лобеке розташований національний парк Бумба Бек, ще один національний парк у східній провінції Камеруну.[3]

На міжнародній конференції міністрів лісів Центральноафриканської лісової комісії (COMIFAC), в якій узяли участь камерун, ЦАР та Республіка Конго, було вирішено створити в басейні Конго Тринаціональну охоронювану територію річки Сангха (STN), яка охоплює спеціальний заповідник Дзанга Сангха в Центральноафриканській Республіці, національний парк Нуабале-Ндокі в Республіці Конго ( Браззавіль ) і національний парк Лобеке в Камеруні.[4]

Історія

[ред. | ред. код]

Вже в 1991 році WWF провів біологічну оцінку території та рекомендував захистити територію Лобеке, рекомендувавши розширити невикористані 40 000 гектарів до 400 000 гектарів. У жовтні 1999 року було оголошено заснування національного парку. У тому ж році було підписано так звану Декларацію Яунде, яка сформувала угоду про співпрацю трьох національних парків. Зоною з трьох парків під назвою Sangha Trinational керує Центральноафриканська лісова комісія (COMIFAC), а фінансують її міжнародні групи дикої природи, такі як Всесвітній фонд дикої природи, Німецьке товариство технічної співпраці (GTZ) і Wildlife. Товариство охорони природи (WCS). [5] У 2012 році вся тринаціональна територія Сангха (включаючи національний парк Лобеке) стала об’єктом Всесвітньої спадщини.[6]

Географія

[ред. | ред. код]
Національний ландшафт Сангха Три.

Національний парк Лобеке належить до району Молунду, який був описаний як «один з найбагатших каучукових районів Африки», і німці заснували тут завод з виробництва каучуку. [7] На території парку розташовано більше дванадцяти природних саван, які характеризуються як солоні болота. На Сангха також є піщані коси. В середньому за рік випадає 1400 опадів мм, причому сухий сезон триває з грудня по лютий. Великі лісові галявини, або баї, мають ґрунти, багаті різними мінералами, які приваблюють мегафауну лісу. Лобеке є домом для багатьох різних етнічних груп, включаючи бака, банту та бангандо .

Флора і фауна

[ред. | ред. код]

Лобеке — це переважно напіввічнозелений ліс, більшу частину якого ніколи не вирубували. Ліс характеризується величезною різноманітністю рослин. Домінуючі види включають Malvaceae ( Triplochiton scleroxylon, Pterygota, Ceiba pentandra ) і Terminalia superba. Підлісок складається з заростей Marantaceae - Zingiberaceae, або Ebenaceae і Annonaceae. Біля струмків є скупчення Gilbertiodendron dewevrei. Зарості пальм і осокові болота облямовують савани. У Лобеке росте понад 300 видів дерев. [8]

Буйвол в межах парку

Серед африканських лісових слонів і західних рівнинних горил одна з найвищих у всій Африці густота мешкає в Лобеке. Серед інших тварин — шимпанзе, леопарди, а також десять видів лісових копитних. Окрім ссавців, фауністичний опис включає 215 видів метеликів, 134 види риб, 18 видів рептилій, 16 видів земноводних.[9]

Національний парк Лобеке є важливою орнітологічно територією (#CM033). Тут зареєстровано понад триста видів птахів. У парку можна зустріти африканського зеленого голуба, птаха носорога, жовтогорлу зозулю, піщану сову та зимородка з шоколадною спиною.Це важлива територія для чагарникової очеретянки річки Джа.

Екологічні проблеми

[ред. | ред. код]

Викликає занепокоєння вирубка деревини та сафарі-полювання, а також браконьєрство задля м’яса диких тварин, екзотичних тварин і слонової кістки. Незаконний вилов птахів є серйозною проблемою, і щороку тисячі африканських сірих папуг виловлюються та незаконно експортуються. Навіть у 1997 році, коли уряд наклав заборону на експорт птахів, багато птахів усе ще виловлювали та продавали нелегально для традиційної медицини та з інших причин. Місцеве населення, яке зростає, залежить від місцевих ресурсів.[2]

Список літератури

[ред. | ред. код]
  1. Curran, Bryan K. Strategic Planning For Conservation Management Options In The Lobeke Region, Southeastern Cameroon. World Wildlife Fund. Процитовано 18 вересня 2010.
  2. а б Important Bird Area factsheet: Lobéké National Park, Cameroon. BirdLife International. Архів оригіналу за 1 серпня 2013. Процитовано 18 вересня 2010.
  3. Nelson, John. Cameroon: Baka Losing Out to Lobéké and Boumba National Parks. World Rainforest Movement. Архів оригіналу за 2 грудня 2010. Процитовано 18 вересня 2010.
  4. Lowland Gorilla Sangha National Park. The Zambazi Safari and Travel Co. Ltd. Архів оригіналу за 29 листопада 2012. Процитовано 18 вересня 2010.
  5. The Sangha River Tri-national Protected Area (STN). Dzanga-Sangha. Архів оригіналу за 29 вересня 2018. Процитовано 18 вересня 2010.
  6. Sangha Trinational. UNESCO World Heritage List. UNESCO. Процитовано 21 березня 2021.
  7. M. J. van Binsbergen, Wim; Peter Geschiere (2005). Commodification: Things, Agency, and Identities : (The Social Life of Things Revisited). Lit. с. 254. ISBN 3-8258-8804-5.
  8. WWF Projects - Protection for the green heart of Africa - Cameroon Man and Nature. junglerivers.de (German) . Архів оригіналу за 19 липня 2011. Процитовано 18 вересня 2010.
  9. Parc national de Lobeke (French) . Unesco. Процитовано 18 вересня 2010.
  翻译: