Перейти до вмісту

Download GPX file for this article
Full screen dynamic map
Матеріал з Вікімандрів
Париж та річка Сена

Париж — космополітична столиця Франції, є однією з найбільших агломерацій в Європі, з 2,2 млн чоловік, що проживають в невеликій (105 км²) центральній частині міста та майже 12 мільйонами чоловік, що живуть в столичному регіоні. Розташований на півночі країни на річці Сені, Париж має репутацію найкрасивішого і найромантичнішого з усіх міст, яке також має значний впливов у сферах культури, мистецтва, моди, їжі і дизайну. Відома столиця моди, він є домом для деяких з кращих і найбільш розкішних у світі модельєрів і грандів косметики, таких як Chanel, Christian Dior, Yves Saint-Laurent, Guerlain, Lancôme, L'Oréal та Clarins. Велика частина міста, включаючи річку Сену, є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Місто займає друге місце за кількістю Michelin-ресторанів у світі (після Токіо) і містить численні культові пам'ятки, такі як Ейфелева вежа, Тріумфальна арка, собор Нотр-Дам, Лувр, Мулен Руж, Лідо, що робить його одним з найпопулярніших міжнародних туристичних напрямків у світі, який відвідує близько 14 мільйонів туристів на рік.

Зрозуміти

[ред.]

Через довгі очікування, щільний графік, великі натовпи та довгі черги у туристичний сезон місто може розчарувати деяких відвідувачів. Іноземні відвідувачі, які мають ідеалізований погляд на Париж, можуть бути вражені типовими проблемами відвідування будь-якого великого міста; злочинність, транспортний шум, забруднення, сміття та відносно високі витрати. У найгіршому випадку відвідувачі можуть відчути «Паризький синдром»; психологічний стан помилки.

Щоб насолодитися чудесами Парижа, складіть реалістичні плани. Кількість визначних пам'яток і визначних пам'яток переважає; відвідування тільки найвідоміших займає більше тижня. Місто також може запропонувати більше людей, які витрачають час на спокійну прогулянку вздовж вулиць. Якщо ви у місті ненадовго, будьте вибірковими та зберігайте деякі місця для вашого наступного візиту.

Клімат

[ред.]
Париж
СЛБКТЧЛСВЖЛГ
 
 
 
54
 
 
7
3
 
 
 
44
 
 
9
3
 
 
 
49
 
 
12
5
 
 
 
53
 
 
16
8
 
 
 
65
 
 
20
11
 
 
 
55
 
 
23
14
 
 
 
63
 
 
25
16
 
 
 
43
 
 
25
17
 
 
 
55
 
 
22
14
 
 
 
60
 
 
16
9
 
 
 
52
 
 
11
6
 
 
 
59
 
 
7
4
Середні макс. та мін. температури в °C
Кількість опадів загалом у мм

Париж має морський клімат з прохолодною зимою і теплим літом. Пом'якшуючий вплив Атлантичного океану допомагає стримувати екстремальні температури в більшій частині західної Європи, включаючи Францію. Навіть у січні, найхолоднішому місяці, температура майже завжди перевищує температуру замерзання з середнім максимумом 7 °C. Сніг не поширений у Парижі, хоча він буде падати кілька разів на рік, причому великі снігові бурі відбуваються кожні кілька років. Більшість опадів Парижа приходить у вигляді легкого дощу круглий рік.

Літо в Парижі тепле і приємне, з середнім максимумом 25 °C. Весна і осінь зазвичай прохолодні і вологі.

Райони

[ред.]

Сьогоднішній Париж поділяється на 20 муніципальних округів (фр. arrondissements). Нумерація округів іде по спіралі за годинниковою стрілкою від першого округу, що знаходиться в центрі міста, на правому (північному) березі Сени.

Мапа
Карта Парижа

Центральний Париж (1 округ, 2 округ, 3 округ, 4 округ)
1e: Географічний центр Парижа і відмінна відправна точка для мандрівників. Лувр, Сад Тюїльрі, Вандомська площа, торгівельний центр Ле-Аль, Пале-Рояль, Комеді Франсез, Театр дю Шатле, Тріумфальна арка дю Карусель і західна половина острова Сіте (найбільший острів Парижа).2e: Центральний діловий район міста - Паризька фондова біржа, Опера комік, Театр Де-Варіте, Пасаж де Панорама, Театр Буф Парізьєн та "Національна бібліотека" знаходяться тут. 3e: Національний архів, Музей Карнавале, Консерваторія мистецтв і ремесел, Отель Субіз, колишній Храм і північна, тиха частина Маре. 4e: Нотр-Дам де Парі, Отель-де-Віль (паризька міськрада), Отель-де-Суллі, Бобур, Ру-де-Розьєр та Єврейський квартал, Ле-Мере, Барар-дель-Отель-де-Віль, Меморіал Голокосту, Центр Жоржа Помпіду, l'atelier Brancusi, Площа Вогезів, Бібліотека Арсеналу, Вежа Сен-Жак та паризький острів Сен-Луї та східна частина острову Сіте.
Лівий берег (5 округ, 6 округ, 7 округ)
5e: Це східна частина Латинського кварталу. Сад рослин, Національний музей природознавства, Музей Клюні, Пантеон, Сорбонна, Пагорб святої Женев'єви, Церква Сен-Северина, Велика мечеть, Музей AP-HP. 6e: Тут міститься західна частина Латинського кварталу. Люксембурзький сад і його Сенат, Сен-Мішель, Церква Сен Сюльпіс і Сен-Жермен-де-Пре. 7e: Ейфелева вежа і її Марсове поле, Дім Інвалідів, Музей д'Орсе, Національна асамблея і її адміністративні підгрупи, Військова школа, Музей на набережній Бранлі, і паризький гіпермаркет "Le Bon Marché".
Внутрішній Париж (8 округ, 9 округ)
8e: Champs-Élysées, Arc de Triomphe, Place de la Concorde, le Palais de l'Élysée, Église de la Madeleine,Jacquemart-André Museum, Gare Saint-Lazare, Grand Palais, Petit Palais, and the western half of Boulevard Haussman. 9e: Opéra Garnier, Galeries Lafayette, Musée Grévin, Folies Bergère, and the eastern half of Boulevard Haussman.
Східний Париж (10 округ, 11 округ, 12 округ)
10e: Canal Saint-Martin, Gare du Nord, Gare de l'Est, Porte Saint-Denis, Porte Saint-Martin, Passage Brady, Passage du Prado, and Église Saint-Vincent-de-Paul. 11e: The bars and restaurants of Rue Oberkampf, Bastille, Nation, New Jewish Quarter, Cirque d'Hiver, and Église Saint-Ambroise. 12e: Opéra Bastille, Bercy Park and Village, AccorHotels Arena, Promenade Plantée, Quartier d'Aligre, Gare de Lyon, Cimetière de Picpus, Viaduc des arts, the Bois de Vincennes, and the Zoo de Vincennes.
Південний Париж (13 округ, 14 округ, 15 округ)
13e: Quartier Asiatique (Asian Quarter), Place d'Italie, La Butte-aux-Cailles, Bibliothèque Nationale de France (BNF), Gare d'Austerlitz, Manufacture des Gobelins, the Olympiades, the Tolbiac district, Pitié-Salpêtrière hospital. 14e: Cimetière du Montparnasse, Gare Montparnasse, La Santé Prison, Denfert-Rochereau, Parc Montsouris, Stade Charléty, Cité Internationale Universitaire de Paris, and the public entrance to the catacombs. 15e: Tour Montparnasse, Porte de Versailles, Front de Seine, La Ruche, Parc André Citroën, Aquaboulevard and quartiers Saint-Lambert, Necker, Grenelle and Javel.
Західний Париж (16 округ, 17 округ)
16e: Palais de Chaillot, Musée de l'Homme, the Bois de Boulogne, Cimetière de Passy, Parc des Princes, Musée Marmottan-Monet, Trocadéro, Maison de la Radio, and Avenue Foch. 17e: Palais des Congrès, Place de Clichy, Parc Monceau, Marché Poncelet, and Square des Batignolles.
Періс-Гіллс (18 округ, 19 округ, 20 округ)
18e: Montmartre, Pigalle, Barbès, Basilica of the Sacré Cœur, Église Saint-Jean-de-Montmartre, and Goutte d'Or can be found here. 19e: Cité des Sciences et de l'Industrie, Parc de la Villette, Bassin de la Villette, Parc des Buttes-Chaumont, Cité de la Musique, Canal de l'Ourcq, and Canal Saint-Denis can be found here. 20e: Cimetière du Père-Lachaise, Parc de Belleville, and quartiers Belleville and Ménilmontant.
Ла-Дефенс
Although it is not officially part of the city, this skyscraper district on the western edge of town is on many visitors' must-see lists for its modern architecture and public art.

Як дістатись

[ред.]

Літаком

[ред.]

З України в Париж прямі рейси здійснюються лише з Києва. Міжнародні Авіалінії України пропонують також рейси з Дніпропетровська, Донецька, Івано-Франківська, Львова, Одеси (станом на 17 червня 2013 року) з пересадкою в Києві.

Аеропорт Шарля де Голля (CDG)

[ред.]

В аеропорт Шарля де Голля літають Міжнародні Авіалінії України та ЕйрФранс, які здійснюють 3-4 рейси на день з аеропорту «Бориспіль» (KBP). Аеропорт знаходиться за 25 км від Парижу. Добратись в центр можна з допомогою:

  • приміського потягу RER B3, який ходить кожні 10-15 хвилин і їде в центр (до станції Шатлє (Chatelet)) близько 30 хвилин. Вартість — 9,5 євро (станом на 17 червня 2013 року).
  • автобусів AirFrance, які сполучають цей аеропорт з Парижем, а також з аеропортом Орлі.

Аеропорт Бове (BVA)

[ред.]

З київського аеропорту «Жуляни» (IEV) у Париж з пересадкою (зазвичай у Катовіце) літають також літаки бюджетної авіакомпанії WizzAir. Літаки WizzAir прилітають в аеропорт Бове, який знаходиться за 70 км від центру міста.

Потягом

[ред.]

Залізничні лінії паризьких вокзалів сполучають столицю зі всіма регіонами Франції і сусідніми країнами. Зв'язок між вокзалами добре налагоджений за допомогою громадського транспорту.

  • Вокзал Сен-Лазар — Нормандія.
  • Північний вокзал — північний напрям (TGV), Великобританія (Eurostar), Бельгія і Голландія (Thalys).
  • Східний вокзал — східний напрям, Німеччина, Швейцарія, Австрія.
  • Ліонський вокзал — регіони Центр і південний схід (TGV), Альпи, Італія.
  • Вокзал Берсі — Альпи, Італія (нічні поїзди).
  • Вокзал Аустерліц — південно-західний напрям (TGV), Іспанія, Португалія.
  • Вокзал Монпарнас — Бретань і захід Франції (TGV).

Автомобілем

[ред.]

Автобусом

[ред.]

Кораблем

[ред.]

Транспорт

[ред.]

Громадський транспорт французької столиці представлений підземними видами (метро і RER) і надземними (автобус і трамвай), а також водним (Voguéo) та мережею велопрокату Vélib і звичайно ж таксі, яких у місті більше 16 тисяч.

Основний оператор паризького громадського транспорту — RATP (фр. Régie Autonome des Transports Parisiens), в чиєму віданні перебувають всі лінії метро і автобусні маршрути, три лінії трамваю та дві лінії RER. Трамвайна лінія T4 і більшість ліній RER обслуговуються французькими залізницями (SNCF).

Найзручнішим і найшвидшим транспортом Парижа вважається Паризький метрополітен, що складається з 16 ліній загальною протяжністю 212,5 км, що робить його одним з найбільших у світі.

Також є регіональне експрес-метро (RER) — лінії приміських електричок, що проходять в Парижі під землею і перетинаються з лініями метро. Мережа RER складається з 5 ліній, позначених буквами A, B, C, D, E.

З 1992 року в Парижі почали знову будувати трамвайні лінії, знищені в 60-70-і роки. Мережа паризького трамвая складається з чотирьох ліній, три з яких сполучають паризькі передмістя, і лише одна (Т3) проходить в міській межі.

У Парижі існує широка автобусна мережа. Вона включає не тільки звичайні автобуси, але також і спеціальні лінії, що проходять туристичними маршрутами Парижа.

З недавнього часу з'явилася можливість подорожувати містом на велосипеді. Всюди в місті розташовуються автоматизовані велостоянки Velib'.

На всіх видах транспорту в межах міста приймається квиток Ticket t +, одноденні абонементи Mobilis і Ticket jeune Week-end для осіб молодше 26 років, а також одно- або багатоденний абонемент Paris Visite або проїзний квиток Navigo.

Що відвідати

[ред.]

Пам'ятки культури та архітектури

  • кафедральний собор Паризької Богоматері (Notre Dame de Paris, Нотр-Дам де Парі, XII–XIII ст.);
  • каплиця Сент-Шапель (La Sainte Chapelle) (XIII ст.);
  • Пантеон (Le Panthéon) (XVIII ст.);
  • Тріумфальна арка (Париж) (L'Arc de Triomphe) (XIX ст.);
  • Опера (L'Opéra) (XIX ст.);
  • Ейфелева вежа (La Tour Eiffel) (XIX ст.);
  • Базиліка Сакре-Кер (Le Sacré-Cœur) (кінець XIX — початок XX ст.);
  • будинок ЮНЕСКО (UNESCO) (XX ст.);
  • Центр Жоржа Помпіду (Le Centre George Pompidou) (XX ст.);
  • Велика арка Дефанс (La Grande Arche) (XX ст.).

Чим зайнятись

[ред.]

Музеї

  • Музей Лувр
  • Музей д'Орсе
  • Центр Жоржа Помпіду — музей сучасного мистецтва
  • Музей Пікассо
  • Музей Середньовіччя (Музей Клюні)
  • Великий і Малий палаци — виставкові павільйони

Що купувати

[ред.]

Де поїсти

[ред.]

Дешево

[ред.]

Середні ціни

[ред.]

Ресторани високої кухні

[ред.]

Попри поширене переконання, Париж не є кулінарною столицею Франції — ця честь по праву належить Ліону. Однак у Парижі чимало ресторанів, здатних задовольнити смак найвибагливішого гурмана. Путівник Michelin надає ресторанам зірки за якість продуктів, вишуканість їхнього приготування та рівень обслуговування. Вечеря в ресторані, що має три зірки Michelin, коштуватиме 300 — 500 євро на двох. У деяких ресторанах пропонується обід із фіксованим меню за нижчою ціною — за 120 — 200 євро. Крім того, у багатьох ресторанах високої кухні пропонується так зване «дегустаційне меню» — можливість спробувати «всього потроху».

Де розважитись

[ред.]

Париж завжди славився своїм активним нічним життям. Інтерес може представляти відвідування кабаре Мулен-Руж, Лідо чи Фолі-Бержер. Однак не чекайте від них еротизму стрип-клубів та інших злачних закладів — насамперед це музичне ревю.

Де зупинитись

[ред.]

Дешево

[ред.]

Середні ціни

[ред.]

Дорого

[ред.]

Де навчатись

[ред.]

Як заробити

[ред.]

Застереження

[ред.]

Злочинність у Парижі перебуває на середньому рівні, характерному для великих західноєвропейських міст. Злочини, пов'язані з насильством, практично не спостерігаються у центральних районах міста. Слід звернути увагу на кишенькових злодіїв, що орудують у поїздах RER на лінії з аеропорту ім. Шарля де Голля та на 1-й лінії метро. Також улюбленими місцями роботи кишенькових злодіїв є ліфти на Ейфелевій вежі та в музеях, околиці собору Сакре-Кер на Монмартрі та торгові центри «Галері Лафайєт» та «Прантан». Зазвичай один із злодіїв відволікає увагу жертви, а другий тим часом краде речі з кишень чи сумок.

Як вирішувати проблеми

[ред.]

Зв'язок

[ред.]

Куди далі

[ред.]
Ця стаття є кістяком. У неї є шаблон, але їй дуже не вистачає
інформації. Будь ласка, додайте ваші знання! Вперед!
  翻译: