Швидкість | 8.0 / 10 |
Cервери | 5.0 / 10 |
Користувацький досвід | 8.0 / 10 |
Підтримка | 5.0 / 10 |
Ціни | 7.0 / 10 |
Betternet oгляд 2025: чи варто купувати?
Огляд Betternet 2025
Хоча Betternet – непогана VPN, на ринку доступні кращі VPN, які гарантовано спрацюють, коли це буде необхідно. Наприклад, ExpressVPN постійно оновлює свої функції безпеки та функціональність платформи, щоб ви отримували найкращі послуги. Тож навіщо погоджуватися на “непогану”, якщо можна користуватися найкращою?
А чи знаєте ви, що BetterNet VPN має більш ніж 38 мільйонів користувачів по всьому світу?
Щось, незважаючи на такі вражаючи результати, безкоштовні VPN-сервіси і досі піддаються великій кількості критики. В більшій мірі через те, що Державне Об’єднання Наукових та Прикладних Досліджень (CSIRO) провело дослідження, за результатом якого прийшло до висновку, що безкоштовні сервіси насильно відображають рекламу своїм користувачам.
В цьому деталізованому огляді ми настійно рекомендуємо вам спробувати преміум-пакети або платні пакети послуг. Чому? В першу чергу, через те, що CSIRO у своїх дослідженнях їх не критикує, а крім того, їх прибутки не залежать від об’єму демонстрації реклами. Таким чином, не всі скарги чи ремарки, зроблені відносно безкоштовного сервісу від BetterNet VPN, будуть стосуватися їх платного сервісу.
На жаль, BetterNet базується в Канаді, одній із країн, що підписала договір про нагляд «Five Eyes». Це означає, що коли справа доходить до забезпечення приватності та конфіденційності, цей VPN може бути ненадійним. Навіть більше, компанія також зберігає логи підключень користувачів, які після отримання відповідного запиту можуть бути передані уряду або правоохоронним органам. Цей факт не дуже сприятливий для підтримання конфіденційності, особливо при порівнянні з іншими VPN-сервісами, які проводять жорстку політику відсутності логів активності користувачів.
Головним недоліком Betternet є його сумнівна політика конфіденційності, яка передбачає збір користувацьких даних. Я віддаю перевагу іншим VPN на ринку замість Betternet, бо вони не тільки мають високі швидкості, але й набагато краще захищають ваші дані.
Швидкість
- 8.0 / 10Щоб надати вам найбільш точні результати, ми провели декілька тестувань швидкості протягом цілого дня. Ми провели п’ять випробувань, використовуючи різні сервери. Ми використовували сервери, розташовані в США (Нью-Йорк) та Великій Британії (Лондон). VPN має досить низьку швидкість завантажень, проте вивантаження даних здійснюється з нормальною швидкістю, як за участю VPN, як і без нього.
Як ми побачили під час нашого тесту англійського сервера, середня швидкість підключення значно впала нижче нашої базової лінії. Коли ми спробували подивитись відео на YouTube та Netflix ми отримали значну паузу для буферизації, але після завантаження ми змогли переглядати потокове відео, хоча якість відео змінювалась протягом перегляду від низької до майже HD.
Тестування серверу в Нью-Йорці показало навіть гірші результати. Наш тест базової продуктивності показав різницю майже у 8 mbps між Великою Британією та США.
Чому важлива швидкість?
Швидкість визначає наскільки швидко завантажується контент. Звичайно, коли ви займаєтеся торреннтуванням або стримінгом, вам хочеться, щоб швидкість з використанням VPN не дуже відрізнялася від вашої звичайної інтернет-швидкості. Зазвичай, коли VPN починає шифрувати ваші дані, потрібно більше часу, щоб відправити їх туди-назад, а це може уповільнити ваше з’єднання. Проте, якщо ISP (інтернет-сервіс-провайдер) навмисно уповільнює ваше з’єднання (так зване дроселювання), VPN може збільшити вашу інтернет-швидкість. Тестування VPN — це дещо безглузда ідея, тому що поява нових серверів впливає на швидкість. Також швидкість може змінюватися в залежності від вашого місцезнаходження, тому результати вашого speed-тесту можуть відрізнятися від наших. Маємо зазначити, що ми тестували швидкість в декількох геолокаціях, щоб надати вам середнє значення.
Cервери
- 5.0 / 10Якщо ви користуєтесь планом преміум-сервісу, ви матимете змогу обирати зі списку різні сервери. На жаль,це все, що VPN дозволить вам зробити. В подальшому ви не зможете навіть змінити VPN-протокол чи визначити, чи ви бажаєте використовуватиOpen VPN з UDP чиTCP.
Фактично, при перевірці цього VPN-сервісу ми з’ясували, що йому не вистачає всіх необхідних функцій, які притаманні преміум-сервісу. Те, що ми побачили, виглядає досить посередньо. Нижче ми перелічили всі найнеобхідніші функції, які відсутні у сервісу:
- роз’єднувач каналів
- Захист від DNS-витоків
- Система приховування
- Технологія «Стелс»
- Опція вибору переадресації портів
Для вибору розташування серверу, натисніть на кнопці «обрати віртуальне розташування». Як результат, ви отримаєте список із десяти країн та семи міст у Сполучених Штатах. І хоча це достатня кількість, існують інші VPN-сервіси, які пропонують сервери у більш ніж 50 країнах, що робить BetterNet досить посереднім. Якщо ви шукаєте VPN з численними серверами в кожній країні, який не співпрацює з третіми сторонами, зверніть увагу на ExpressVPN – сервіс пропонує понад 3 000 серверів на вибір і не повідомляє вашу інформацію жодним третім сторонам.
На щастя, перемикання на інше розташування серверу є досить простим. Вам не потрібно навіть відключатися від поточного серверу, щоб підключитися до нового. Всі ці дії VPN робить за вас автоматично
Ми випробували сервери на їх здатність надати доступ до гео-блокованого контенту від Netflix та BBC iPlayer. Ми підключилися до одного із американських серверів, зайшли до нашого облікового запису на Netflix, та запустили у пошук «Офіс» (США), який доступний лише для користувачів з США. Ми змогли знайти це шоу, тобто Netflix розпізнає сервер як американський, однак коли ми спробували запустити відео то були заблоковані за використання проксі-сервісу. Оскільки ми не змогли переглядати Netflix, ми спробували запустити перегляд шоу з двох американських каналів, тож ABC та NBC не створюють жодних проблем для перегляду потокового відео зі своїх веб-сайтів за допомогою цього VPN-сервісу. Коли ми перемкнулися з американського серверу на англійський, то змогли без будь-яких проблем отримати доступ до перегляду BBC iPlayer.
Місцезнаходження сервера
Користувацький досвід
- 8.0 / 10Отримати Betternet VPN можна досить просто. Все, що вам потрібно зробити, це відвідати їх веб-сайт та завантажити додаток. Зазвичай, він буде відображатися в правому верхньому кутку сторінки. Як тільки ви запустите додаток, він запитає вас, чи не бажаєте ви спробувати преміум-версію сервісу протягом семи днів. Якщо ви хочете використовувати лише безкоштовну версію, відхиліть цей запит. Однак, після запуску програми, ви в будь-який момент зможете оновити її до преміум-версії і насолоджуватися її перевагами безкоштовно протягом семи днів.
Після того, як ви обрали зручний для вас план послуг, ви можете розташування серверу із списку, який налічує 10 країн. Просто оберіть сервер, який вам підходить, та натисніть кнопку «connect» (з’єднати). Під час тестування ми зауважили, що VPN підключається швидко та без будь-яких проблем. Після встановлення з’єднання, значок щита стає голубим і на ньому з’являється щасливе обличчя, яке вказує, що тепер все добре.
Покриття 6 пристроїв для мене задосить. Втім, якщо у вас більш велика сім’я або кожен використовує багато пристроїв, ця пропозиція буде не такою щедрою, як у передових VPN з підтримкою необмеженої кількості з’єднань. Якщо вам потрібен VPN, який не обмежує вас, пропонуючи захист лише кількох пристроїв, я рекомендую IPVanish. Сервіс підтримує необмежену кількість з’єднань з однією передплатою.
BetterNet VPN сумісний з пристроями під управлінням Mac, Windows, Android та iOS. Окрім того, ви можете встановити розширення для браузерів Firefox та Chrome. Незважаючи на всі ці фантастичні функції, ми виявили, що розширення для браузерів мають певні баги.
Ми неприємно здивувалися під час тестування розширення для Chrome, коли підключилися до сервера, який на нашу думку знаходився у Великій Британії, проте після перевірки IP-розташування, виявилося, що він має американську IP-адресу. Ситуація значно погіршується, коли ви починаєте користуватися розширенням для Firefox. Саме тому ми рекомендуємо вам повністю відмовитися від використання цих розширень!
Реєстрація в системі
Якщо ви використовуєте BetterNet VPN перший раз, ми радимо вам спробувати безкоштовну пробну версію. Однак, хоча компанія завжди пропонує більш дорогий план із щомісчною оплатою, ви завжди можете припинити користування безкоштовною пробною версією та підписатися на більш вигідний річний план платних послуг, якщо вирішите продовжувати користуватися сервісом. В будь-якому випадку, пам’ятайте, що безкоштовна пробна версія надасть вам повну картину того, що являє собою цей VPN-сервіс. А це допоможе вам вирішити, варто витрачати на нього гроші чи ні.
Щоб отримати безкоштовну версію, натисніть зелену кнопку «лайк». Тоді у вашому браузері відкриється нова вкладинка, на якій вам буде потрібно ввести дані своєї платіжної картки. Після авторизації вашої платіжної картки щит на сайті стане зеленого кольору і на ньому з’явиться усміхнене обличчя. BetterNet відправить вам платіжний рахунок, в якому буде зазначено, що ваш поточний баланс становить 0$. І нарешті, коли ви побачите мультяшний щит з короною на ньому, це означатиме, що ви можете почати користуватися сервісом.
Ми протестували VPN на наявність DNS-витоків та витоків протоколу версії 4 (IPv4) за допомогою нашого лондонського сервера. Версія для Windows не має жодних проблем, проте розширення для chrome показало витоки із web Real-Time Communication (WebRTC) та DNS -витоки. Проксі-сервер для Firefox виявився повністю непридатним, оскільки він не зміг навіть приховати нашу IP-адресу. Проте, нам не вдалося перевірити наявність IPv6-витоків.
Якщо ви плануєте здійснити подорож в Китай, вам однозначно потрібен інший VPN-сервіс. Ні безкоштовна ні платна версія сервісу не допоможе вам подолати Великий Китайський Фаєрвол. Ми зіштовхнулися з великою кількістю проблем під час використання безкоштовної версії, і вони не зникли навіть тоді, як ми перейшли на платну версію сервісу. Китайський уряд відомий своїми блокуваннями несхвалених VPN. Хоча така політика й справді існує, на даний момент не зафіксовано жодного випадку того, щоб влада карала мандрівників за використання несхвалених VPN. Якщо вам потрібен VPN, який гарантовано працює в Китаї і не ставить під загрозу вашу конфіденційність, я рекомендую ExpressVPN.
Betternet зовсім не налаштований на співпрацю щодо розкриття деталей своєї системи шифрування. З нашого досвіду, це звичайна поведінка VPN-сервісів, які мають застаріле або слабке шифрування. Навіть якщо це не так, FAQповідомляє, що сервіс використовує:
- Open VPN із системою шифрування AES-256
- L2TP/IPSec з 128-бітним ключем
Проте, компанія не повідомляє, де саме використовуються ці протоколи каналізації даних. Ні в мобільних додатках, ні у версії для ПК ви не знайдете опції, яка дозволить вам змінити тип шифрування. Тож, деякі версії додатків працюють на OpenVPN, в той час як інші використовують L2TP/IPsec.
Підтримка
- 5.0 / 10Як користувач преміум-сервісу, ви можете отримати підтримку або допомогу, якщо у вас виникли питання або проблеми із використанням додатку. Як надати запит на технічну підтримку? Що ж, перейдіть у верхній лівий кут вашого екрану та відкрийте меню. У наступному вікні натисніть «Зв’язатись з нами. Переконайтесь, що ви пояснили сутність вашої проблеми на цій сторінці.
На жаль, виконуючи вказівки на сторінці, ви знову повернетесь на домашню сторінку сайту. Таким чином, ми зробили висновок, що додаток містить недоліки та помилки, проте розробника це мало турбує і він просто не звертає на це увагу. Можливо, служба клієнтської підтримки не дуже відрізняється від того рівня, який був заявлений.
Тож як отримати допомогу на веб-сайті? Для того, щоб знайти підтримку користувачів та функцію надання технічної допомоги, нам довелося пройти через досить розчаровуючий процес. По-перше, на сайті немає чіткого посилання на вкладинці меню, тож вам доведеться прокрутити сторінку до самого кінця, щоб знайти опцію «Центр допомоги».
Це шокує, проте на відміну від інших VPN (які коштують майже стільки ж) Betternet не має цілодобового живого чату клієнтської підтримки. Тож, коли йдеться про загальний рівень клієнтської підтримки та надання допомоги, ми відчуваємо, що цей VPN не відповідає вимогам для надійного преміум-сервісу.
В будь-якому випадку, коли ви знайдете центр підтримки користувачів, вам доведеться шукати відповіді на ваші специфічні питання. Всі їх FAQ згруповані по операційним системам. Допомогу можна отримати, ввівши ваше запитання в строку пошуку над значком операційної системи.
Після того, як ми натиснули «Відправити» (submit), ми отримали лист автоматичної відповіді, в якому була відповідь на наше запитання. Також ми отримали і іншого листа, в якому нас попросили створити обліковий запис для надання допомоги та технічної підтримки на сайті. То ж, ви можете легко перевірити історію своєї активності, включаючи інструкції отримані шляхом відкриття центру підтримки за допомогою свого імені користувача та паролю. Ви також можете відповісти на всі реагування служби підтримки або використовуючи записи про отримання інструкцій з центру підтримки VPN-сервісу або через електронну пошту.
Слід зазначити, що незважаючи на те, що Betternet обіцяє пришвидшити час відповіді у своєму преміум-сервісі, ми з’ясували,що зазвичай відповідь на ваше запитання надходить аж через добу. На жаль, інформація, яку ми отримували, майже не була корисною. Вона не містила основних даних про шифрування, про які ми запитували!
Чому підтримка має значення?
Хоча більшість вважає, що хороша підтримка потрібна лише під час встановлення VPN, існує багато інших випадків, коли вам може знадобитися клієнтська підтримка. Підключення до певного сервера, зміна протоколу безпеки та настроювання VPN на маршрутизаторі - це ті випадки, коли підтримка може стати в нагоді. Ми перевіряємо кожну службу VPN, щоб дізнатися, чи працює підтримка в будь-яку годину (навіть пізно ввечері), наскільки швидко вони реагують, і чи відповідають на наші запитання.
Ціни
- 7.0 / 10Для того, щоб отримати преміум-версію сервісу, ви маєте спочатку завантажити безкоштовну версію. Цей сервіс використовує лише один метод, з варіаціями в ціні залежно від тривалості періоду підписки. Наприклад, обравши довший період, ви отримаєте більшу знижку за програмою лояльності. Проте, компанія НЕ ПРИЙМАЄ платежі через PayPal або будь-який інший, крім зазначеного, метод оплати.
Ви можете оформити підписку на період в один рік, шість місяців або один місяць. Спосіб оплати залежить від поточного цінового договору. Що це означає? Тобто, якщо ви не встигли відмовитись від послуг до кінця періоду дії поточного договору, Betternet автоматично продовжить підписку і зніме кошти за оплату наступного періоду! Компанія приймає оплату лише через основну платіжну картку, або через iTunes чи Google Play.
BetterNet надає всім своїм користувачам 30-денну гарантію повернення коштів то ж ви можете спробувати їх преміум-сервіс. Однак, ви отримаєте свої кошти назад тільки якщо ви використали 50 МБ трафіку, або менше. Таким чином, ви можете вимагати повернення коштів лише через 30-днів і за умови використання лише малої кількості трафіку. А чи варто пробувати? Загалом – ні, в цього VPN-сервісу дуже важко отримати свої гроші назад.
Найбільш безпечним варіантом є вибір семиденної безкоштовної пробної версії. На жаль, при цій формі оплати ви маєте ввести всі дані своєї платіжної карти. Якщо ви не встигнете відмінити цей план підписки протягом семи днів, VPN автоматично підключить вас до щомісячного (найдорожчого) пакету послуг. Для уникнення такої ситуації переконайтеся, що ви скасували план підписки до завершення семиденного періоду, особливо якщо ви не бажаєте користуватися послугами саме цього сервісу.
Betternet пропонує хороший сервіс за доступною ціною, але чи може вона конкурувати з іншими ТОП VPN? Нам важко з цим погодитися. Якщо ви хочете бути впевнені, що обираєте VPN, яка задовольнить ваші потреби, ознайомтеся з нашим рейтингом ТОП рекомендованих VPN.
Betternet пропонує наступні плани
Примітка редактора: Ми цінуємо відносини з нашими читачами і тому ми намагаємось завоювати Вашу довіру за допомогою чесності та прозорості. Ми належимо до тієї ж групи власності, до якої входять деякі найкращі продукти галузі, огляди яких публікуються на даному сайті: Intego, Cyberghost, ExpressVPN та Private Internet Access. Однак, цей факт не впливає на процес написання оглядів, оскільки ми неухильно дотримуємось методики проведення досліджень.