Sule kuulutus

Tõenäoliselt olete kõik Greenpeace'i liikumisest kuulnud. See organisatsioon püüab parandada elu Maal erinevate looduskaitseaktsioonide abil ja osutades maailma probleemidele, peamiselt keskkonnasfääris. Nüüd on looduskaitsjad pööranud pilgu elektroonikale, õigemini selle lihtsale parandatavusele. Nad soovivad saavutada võimalikult tõhusa remonditavuse ja vastupidavuse. Ja kuna tooted on pärit Apple maailmas laialdaselt kasutusel, sattusid ka nemad nende vaatevälja.

IPhone 7 sai suurepäraselt hakkama

Greenpeace valis oma testimiseks kokku kuus toodet Apple – iPhone 7, iPhone 7 Plus, 9,7" iPad Pro, iPad 5. põlvkond, 13" MacBook Pro ja 12" MacBook. Seejärel võeti kõik tooted lahti ja hinnati selle järgi, kui lihtne oli aku ja kuvari vahetamine, ilma et oleks vaja leida spetsiaalseid tööriistu või erinevaid lisaosi.

Mis puudutab tulemusi ennast, siis mõlemal MacBookil läks kõige halvemini. Skaalal 1-10, kui number 1 näitas tõesti kehva, peaaegu võimatut lihtsat remonti, said nad halvima hinnangu. Kuid isegi õunatablettidel ei läinud palju paremini. Tulemuslik hinnang 2 si Apple ka ilmselt ei maksa raami eest.

iPhone 7 ja 7 Plusi omanikud võivad aga rõõmustada. Uusim Apple’i telefon sai hindeks 7 komponentide suhteliselt lihtsa vahetamise eest, mida pole kindlasti häbeneda.

Isegi Microsoft ei jätnud seda testi rahule. Tema Surface Pro 5 ja Surface Book nad said täpselt ühe punkti ja said seega raskesti parandatavate MacBookide kõrval.

Siiski oli ka kaubamärke, mis Greenpeace'ile väga meeldisid. Näiteks Dell või HP kogusid kõigi toodete puhul maksimaalse arvu punkte ja võitsid kujuteldava võistluse. Kuid tõsiasi on see, et need ettevõtted on juba pikka aega püüdnud teha seda, mida Greenpeace propageerib, ja seetõttu pole tulemus nii üllatav.

Üllas mõte

Greenpeace soovib inimesi teadvustada "planeeritud vananemisena" tuntud nähtusest. Lühidalt öeldes paneb see nähtus kasutaja teatud aja möödudes ostma uue toote, kuna vana hakkab mõnes mõttes maha jääma või lakkab täielikult teenindamast. See asjaolu lisab aga aina kasvavat e-jäätmete hulka, sest vanade toodete parandamise raskus peletab paljusid inimesi. Peamine eesmärk on seega veenda tehnoloogiaettevõtteid parandama remonditavust ja pikendama kasutusiga.

 

Isegi kui sul seekord hästi ei läinud Apple lihtsalt eeskujulikult pälvis see kolmandat korda järjest ökoloogilisema ettevõtte auhinna. Ta vääris seda eelkõige oma leebe energiapoliitika, erinevate kohustuste eest eluolu parandamiseks erinevates valdkondades ning taastuvate ressursside lobitöö eest ka kõige kõrgematel ametikohtadel.

iphone-greenpeace-fb

Allikas: makrorid

Tänase päeva loetuim

.
  翻译: