Sule kuulutus

Kui Steve Jobs täpselt üksteist aastat tagasi Macworldi konverentsil lavale astus, hoidis ta käes klassikalist paberümbrikut. Vähesed võisid toona aimata, et ta tõmbab välja uue revolutsioonilise MacBook Airi, mille ta peagi kuulutab maailma kergeimaks ja õhemaks arvutiks.

Sülearvutit, mida maailm pole kunagi näinud

Tänapäeva vaatevinklist ei ole algse MacBook Airi mõõtmed üle jõu käivad, kuid omal ajal läks Apple’i ultrabook paljudel hinge. Selle mõõdud olid 325 x 225 x 12-18 mm, märkmik kaalus 1,37 kg. Alumiiniumist unibody mantlisse riietatud ultrabooki ekraani diagonaal oli 13,3 tolli. Kui maailma kõige õhema sülearvuti staatuse üle võis toona pisut vaielda – Sharp Actius MM10 Muramasas mõõtis mõnel hetkel vähem –, siis disaini poolest oli see praktiliselt konkurentsitu. Kogu maailm imetles selle ümaraid servi, alumiiniumist pinda ja hammustatud õuna eredalt valgustatud logo. Tohutu töö tehti ära ka MacBook Airi reklaamimisel reklaamikohas, kus arvuti paberümbrikust välja võetakse ja ühe sõrmega avatakse.

Hüvasti, plastik

Kümme aastat enne MacBook Airi tulekut oli see ettevõtte toodetud kõige õhem sülearvuti Apple PowerBook 2400. Arusaadavalt ei saanud seda MacBook Airiga mitmes mõttes võrrelda. Revolutsiooni põhjustas sõna otseses mõttes Unibody tootmistehnoloogia, mille abil õnnestus Apple'il luua sülearvuti välimine osa ühest alumiiniumitükist. Õunaarvutite plastkonstruktsioonid hakkasid aeglaselt servast helisema ja Apple ta rakendas Unibody tootmisprotsessi järk-järgult ka oma teistele mudelitele.

MacBook Air saavutas selgelt disaini poolel, samas kui jõudlus jäi – üsna tahtlikult – tahaplaanile. Apple'i Ultrabook ei olnud mõeldud kasutajatele, kelle jaoks peaks jõudlus olema esikohal. Osana jõupingutustest, et see oleks võimalikult kerge ja õhuke Apple jättis optilise draivi välja ja varustas originaalmudeli ühe USB-pordiga, puudusid ka Etherneti ja FireWire pordid. Lühidalt öeldes esindas MacBook Air ideaalset masinat kõigile neile, kes vajasid peamiselt kaasaskantavalt arvutilt liikuvust ja kergust. Mõned on nimetanud MacBook Airi üheks kõige kallimaks kirjutusmasinaks. 

MacBook Air oli varustatud Intel Core2 Duo protsessoriga, sellel oli 2 GB 667 MHz DDR2 SDRAM ja kõvaketas mahuga 80 GB. Monitori eraldusvõime oli 1280 x 800p, sülearvuti oli varustatud puuteplaadi ja taustvalgustusega klaviatuuri, iSight kaamera ja Li-Ion 37 Wh akuga.

Järgmine põlvkond

2010. aastal ta tuli Apple uue põlvkonna MacBook Airiga, millel oli suurem ekraanieraldusvõime, täiustatud aku ja välkmälu. Koos tavapärase 13,3-tollise mudeliga ilmus ka väiksem, 11,6-tolline versioon. Täiendavad uuendused toimusid 2011. ja 2012. aastal koos Apple püüdnud alati oma sülearvuteid võimalikult palju täiustada. 2018. aastal vabastas ta Apple uhiuus MacBook Air, mille kaanel puudus ikooniline hõõguv õun, kuid mis oli varustatud Touch ID sensori, Retina ekraani ja Force Touch puuteplaadiga. Algsest hõbedasest versioonist on eelmise aasta MacBook Airi värvivalik laienenud, hõlmates kuldset ja kosmosehalli.

MacBook Air 2008 fb

Tänase päeva loetuim

.
  翻译: