Eilne õhtu oli sõna otseses mõttes täis Apple'i operatsioonisüsteemide uusi versioone. Peale eeldatavate süsteemide kvarteti – st iOS 12.4, tvOS 12.4, watchOS 5.3 ja macOS 10.14.6 – Apple üsna ootamatult andis ta välja uuendused iOS 9.3.6, iOS 10.3.4 ja hilisem tvOS 7.3.1 Kõik kolm süsteemi on juba mitu aastat oma tipptasemest möödas ja neid kasutavad enamasti vaid Apple’i kasutajad, kelle seadmetel on uuem töökord. süsteem ei toeta Kuid on, vähemalt statistika järgi, mis Apple ta avaldab aeg-ajalt, absoluutset miinimumi ja võiks arvata, et ta juba hoolib neist Apple pole huvitatud, eriti mitte praegu, kui ta on hõivatud iOS 13, tvOS 13, iPadOS, macOS 10.15 ja watchOS 6 lõpetamisega. Sellegipoolest leidis ta aega nende veaparanduste värskenduste jaoks, lõi need ja tõi need Apple'i kasutajatele. millega ta pälvis paljudelt neist tunnustussõnu. Muidugi ei erine ma selles osas ja tunnistan seda Apple'i sammu. Sellegipoolest ei jõua ma ära imestada, kas ta oleks millegi sarnase poole pöördunud ka ajal, mil ta oli "kindel oma krambis", ehk siis kui teda praktiliselt millegi eest ei kritiseeritud.
Me ei valeta endale. Apple'i tarkvara tugi on täiesti eeskujulik ning see, et näeme uuendust 9. aastal välja tulnud iOS 2015-le ja aasta hiljem saabunud iOS 10-le, on peaaegu uskumatu. Teised nutitelefonitootjad ei tee sageli isegi aasta-kahe vanuste nutitelefonidega vägivalda ja kui nad otsustavad uuendada, on selle levik üle maailma väga kaugel. Selles osas ei saa Apple’ilt praktiliselt midagi välja lugeda. Lisaks, kui otsisin erinevatest välismaistest aruteludest GPS-vigu, mida iOS 9.3.6 ja iOS 10.3.4 peaksid parandama, ei leidnud ma praktiliselt mingit teavet, millest võib järeldada, et probleem puudutas tõesti väga väikest hulka kasutajatest. Kui see puudutaks kõiki, oleks sellest kindlasti kuulda – nagu igast suuremast või väiksemast veast iOS-is. Tarkvara vanuse tõttu poleks meedia tähelepanu nii suur, kuid näiteks postitused arutelufoorumites oleksid kindlasti otsitavad. Vaatamata asjaolule, et Apple ta võib-olla aitas vaid sadu inimesi, kuid ta nägi vaeva ja parandas vea.
Igal mündil on kaks külge
Nagu eespool kirjutasin, ei saa seda sammu hinnata muul viisil kui positiivselt ja ma kiidan Apple'i selle eest väga. Igal mündil on aga kaks külge ja see ei saa siin erineda. Kui Apple pikemast vaatenurgast vaadates on mul tunne, et tal ei lähe eriti hästi. Ma ei räägi toodetest ega finantstulemustest, vaid pigem erinevatest eksimustest, nagu pikaajaline reageerimine FaceTime'i turvaveale, hiljutine afäär iPhone'ide aeglustumisest, MacBookide vahetusprogramm klaviatuuride, kuvarite või probleemide tõttu. patareid või üldiselt see, et kuigi Apple nimetatakse kõige turvalisema tarkvara ja riistvaraga ettevõtteks, kui töökojas ilmneb viga, on see enamikul juhtudel turvaprobleem. Kindlasti ei taha ma öelda, et teised ettevõtted ei kannataks sarnaste probleemide all, sest see pole kindlasti nii. Lõppude lõpuks, Samsungi fiasko omaga Galaxy Selle tõestuseks võib olla Fold, mida endiselt poelettidel pole. Apple aga minu arvates tuleb seda tajuda teisiti kui neid teisi ettevõtteid, kuna ühelgi neist pole nii pühendunud fänne või kui soovite, siis kultust nende ümber. Apple ühesõnaga, ta on fenomen ja teda kindlasti ei huvita, kuidas maailm teda tajub.
Nii et uuendusi ei tulnud välja anda täiesti ennastsalgavalt, vaid ka märkimisväärse annuse vürtsiga nimega "armastus". Tõepoolest, Apple on saanud viimasel ajal palju kriitikat, nii et selle mainet on lihtne vähemalt osaliselt parandada, ideaalis täiesti vägivallavabalt, mida värskenduste väljaandmine kahtlemata on. Aga see vürts võiks Apple kasutada isegi siis, kui raadiorakenduses ilmnes hiljutine tõrge Apple Watch, mis võimaldas vastaspoole pealtkuulamist. Seega oli see de facto sama probleem, mis FaceTim, kuid täiesti erineva lahendusega. Seekord Apple ei jätnud absoluutselt midagi juhuse hooleks ja keelas teenuse enne, kui selle vea kohta haigutama hakati. Meedias rääkis ta deaktiveerimisest vaid põgusalt, öeldes, et kasutajate privaatsus on tema jaoks loomulikult esikohal.
Ma kindlasti ei taha, et te eelmistest ridadest nii aru saaksite Apple "Ma vihkan sind" võimaliku meelepärase katse pärast. Nii see kindlasti ei ole. Pigem tajun seda sammu kui mingisuguseid esimesi märke uue kursi kehtestamisest, mis võiks olla oluliselt kliendisõbralikum kui see, millel Tim Cooki laev seni on sõitnud. Sellega tegelemiseks võib kuluda veel päris mitu kuud, kuna selle oleks võinud valida alles hiljuti ja seetõttu ei pruugi see mõnes tulevases tootes, näiteks iPhone'is kajastuda, kuid kui see õnnestub, võivad meid ees oodata helged ajad. tänu sellele. Aga kes teab, võib-olla on sarnane ridade vahelt lugemine antud juhul täiesti ebavajalik. Mida sa arvad?
Olin 4 aastat iOS 9.3.5 peal, mida pean ideaalselt häälestatud süsteemiks, nüüd on mul iOS 12.
Nii et iOS 9.3.6 värskendus on minu jaoks suurepärane.
See puudutab ka seda, mis viga see oli. Ta peaks end veel näitama. Näiteks mingi "mälu ületäitumine" asukoha arvutamiseks. Ja nad teadsid, et see juhtub 3 kuu pärast. Seega andsid nad üleminekuks 3 kuud reservi. Tulevikus võib miski nende süsteemide juures lihtsalt töötamast lakata ja kuna neid on ikka piisavalt üle ettevõtte standardi, siis kui kasutajad saavad vastuväiteid esitada, otsustasid nad selle parandada.
Raskus Apple on see, et mõned tõsised vead, näiteks Safariga (veebibrauser) seotud, parandatakse eranditult süsteemi värskenduste kaudu, mitte rakenduse enda kaudu, nagu seda Androidis tehakse... Apple "uus süsteemi versioon".