Pildistamine kuulub kindlasti jõulude kui sellise juurde. See on üks väheseid aegu aastas, mil enamikul juhtudel saavad pered kokku ja veedavad koos aega. Just pildistades on võimalik mälestusi säilitada, et mõne aasta pärast saaks fotosid vaadata ja neid hetki meenutada. Jõulude ajal saab aga pildistada ka erinevaid jõulutulesid, mida võib leida rippumas puudel, majadel ja mujal. Seetõttu vaatame üheskoos sellest artiklist, kuidas iPhone'is jõulutulesid õigesti pildistada.
Teravustamine ja käsitsi säritus
Kui pildistate öist stseeni automaatse jõulutuledega, on lihtne saada inetu kuma igast valgusallikast. Ülejäänud stseen ei ole siis tume ega ülejoonistatud detailidega. Seega keskenduge rohkem valgusallikale, olenemata sellest, milline kaunistus see on. Tavaliselt keskenduge pirnile, mis on teile kõige lähemal. Teise võimalusena võite proovida säritust käsitsi vähendada, puudutades kohta, mida soovite teravustada, ja seejärel lohistades päikeseikooni alla. Ülejäänud stseen muutub veidi tumedamaks, kuid saate seda järeltöötluses heledamaks muuta ja tuled ise ei saa ikkagi soovimatut läbipõlemist.
Pildistamisel õige nurk
Igasuguse valguse pildistamisel võib tekkida vaev valguse peegelduste näol. Teatud stseenides võib see olla eelis, kuna sellised fotod näevad huvitavad välja, kuid muudel juhtudel võivad need olla soovimatud artefaktid, eriti kui need ilmuvad valgustusega fotol või portree pildistamisel. Saate neid artefakte vältida, kui proovite muuta kaamera nurka valgusallika suhtes – ja see on peaaegu kõik, mida saate teha. Siis pakutakse ainult mõnes fototöötlusrakenduses retušeerimist.
Proovige kasutada makrot
Kui teil on iPhone 13 Pro (Max) või 14 Pro (Max), võite proovida makrorežiimi. Sellega jõulutuledega seoses võivad need välja võluda päris huvitavaid tulemusi. Nii et ärge kartke jõuda võimalikult lähedale ja püüdke detailist pilti teha. Valgustades seda olemasolevate valgusallikatega, saavutate pilkupüüdva tulemuse. Jällegi on oluline jälgida nn põletushaavu. Mainitud iPhone'idel aktiveerub makrorežiim automaatselt peale objektile lähenemist. Kui soovite kasutada käsitsi (des)aktiveerimise valikut, minge lihtsalt aadressile Seaded → Kaamera, kus aktiveerida võimalus Makrorežiimi juhtimine.
Välgu ja öörežiimi väljalülitamine
Nutitelefoni tagaküljel olevat LED-i kujul olevat välku tuleks õigesti kasutada näiteks päikesepaistelisel päeval, kui päike paistab inimese selga ja nägu on liiga tume. Võite proovida sellega valgustada langevaid lumehelbeid, kuid see on ka kõik. Kuid jõulutulede pildistamise puhul rikute täielikult atmosfääri, mida see peaks tekitama, nii et pildistage kindlasti ilma välguta. Öörežiimi puhul on see täiesti sama. See on kasulik, kui peate pildistama inimesi või stseene, kus pole piisavalt valgust. Kuid jõulutuled on iseenesest valgusallikas ja kui teie iPhone pakub teile öörežiimi võimalust, lülitage see kindlasti välja. Lõpetaks ainult tulede põlemisega, mida te kindlasti ei taha.
Ärge kasutage portree- ega ülilai kaamerat
Pildistades ei tohiks kindlasti ka pildistada portreerežiimis ega ülilainurkkaameraga. Mõlemad need objektiivid on põhiga võrreldes kehvema heledusega, mis on jõulutulede pildistamisel hädavajalik. Mida parem on kaamera heledus, seda rohkem valgust suudab see jäädvustada – tänu sellele ei jää foto liiga tume ja ennekõike pole sellel ka müra. Igatahes võite proovida makrorežiimi, nagu eespool mainitud.