Sule kuulutus

Enne kui hakkate seda artiklit lugema, juhime tähelepanu sellele, et järgmised read on mõeldud eelkõige kasutajatele, kes on leidnud oma esimese Apple toode. Just nemad hakkavad mainitud nõuandeid kõige rohkem kasutama (ja ilmselt ka ainsad).

Kas puu all ootab teid uus iPhone, mis on teie sisenemine õuna ökosüsteemi? Kui jah, siis olete õigel aadressil. Selles artiklis keskendume kõige esimestele sammudele iPhone'iga, kuidas seadet ette valmistada ja nii-öelda tööle panna. Ära siiski karda. iPhone'id põhinevad ülilihtsal iOS-i operatsioonisüsteemil. Nii et vaatame teie uut õuna ja tutvume sellega koos.

Esimesed sammud iPhone'iga

Kogu teekond uue iPhone'i juurde algab lihtsalt karbi enda vaatamisest. Sel juhul soovitame õnnetuste vältimiseks iPhone rahulikult lahti pakkida, soovitavalt vaikses kohas. Seda on juba lugematu arv kordi juhtunud, kui inimesed avasid entusiastlikult uue Apple'i telefoniga karbi nii kähku, et see kukkus maapinnale ja sai kohe kahju. Sa ei ole kindlasti midagi sellist väärt. Kuigi sa oled õnnelik, on parem viia kast oma voodisse või diivanile, kus on natuke turvalisem. Kui olete lahti pakkinud, võite kohe alustada esimest sõitu. Lülitage seade sisse, hoides toitenuppu all. Saate teada, et teil on see õnnestunud, kui näete Apple'i ikooni. Siiski võib ilmuda ka vilkuv aku ikoon. See näitab ebapiisavat laadimist – lihtsalt ühendage iPhone laadijaga ja saate jätkata.

Esimesel käivitamisel ootab teid hulk kohandusi ja seadistusi. Kõigepealt on vaja määrata keel, asukoht, seadistada Wi-Fi ühendus ja sisse logida Apple id. Kui Apple Kui teil pole ID-d, peate selle esmalt registreerima. Kindlasti ärge alahinnake seda sammu! Sinu oma Apple ID toimib teie isikliku identiteedina, mis seob seejärel kogu õuna ökosüsteemi. Pidage seda aadressi ja parooli valimisel meeles. Registreerimisel endal palub süsteem teil lisada maksekaart, mida kasutatakse seejärel ostude eest App Store'is ja rakendustes tasumiseks ning seda kasutatakse ka maksete tegemiseks Apple Pay. Muidugi saab kaarti hiljem lisada.

Telefoni seaded

Pärast loomist või sisselogimist Apple ID järgib äärmiselt olulist sammu. Seetõttu pöörake järgmistele ridadele rohkem tähelepanu, sest see on üsna oluline asi. Süsteem küsib teilt, kuidas seadet seadistada, mille jaoks pakutakse mitmeid võimalusi. Sest kui see oli teie järgmine iPhone, saate selle seadistada vastavalt algsele seadmele ja tõmmata sealt hetkega kõik andmed ja seaded. Kui aga lähed üle Android operatsioonisüsteemiga telefonilt, on olemas ka praktiline lahendus. Sel juhul minge vanemale mobiiltelefonile ja laadige alla rakendus Switch to iOS (Google Play), mis saab seejärel hoolitseda kõige vajaliku täieliku ülekandmise eest.

Samas on paslik mainida, kuidas üleminek iPhone’ilt uuemale iPhone’ile tegelikult toimub. Sel juhul on kogu protsess kordades lihtsam. Ainus tingimus on, et mõlemasse seadmesse on installitud iOS 11 operatsioonisüsteem, mis Apple välja antud aastal 2017. Sel juhul hoolitsevad telefonid teie eest kõige eest. Lihtsalt hoidke neid läheduses, puudutage paar korda ja oletegi valmis – andmed, kontaktid, rakendused, seaded ja muu kantakse automaatselt üle.

iPhone 12, XNUMX mini

iPhone'i ettevalmistamine kasutamiseks

Kuid liigume nüüd kogu protsessi kõige olulisema osa ehk seadme enda ettevalmistamise juurde. Sellega seoses peame kohe alguses mainima üht olulist teavet. Kui vahetate vanema iPhone'i vastu ja kasutasite andmete edastamiseks eelmises lõigus mainitud protseduuri, võite seda osa täielikult ignoreerida. Nagu eespool mainisime, seadistatakse sel juhul kõik automaatselt, mille tõttu kopeeritakse ka vanema mudeli seaded. Kahjuks ei kehti see enam Androidilt ülemineku kohta. Sellisel juhul tuleb suunduda näiteks App Store’i ja ennekõike alla laadida kõik vajalikud rakendused - mõni hakkab ise alla laadima ja installima, kuid kindlasti ei saa seda kõigi kohta öelda. Tasuliste või tasuta rakenduste allalaadimiseks peate olema loonud ja sisse loginud Apple id. Iga toiming tuleb esmalt kinnitada parooliga – teiste puhul saab juba kasutada biomeetrilist autentimist ehk Face ID või Touch ID, olenevalt kasutatavast mudelist.

Muusika ülekandmine arvutist/Mac-arvutist

Unustada ei tohi muusikat, mis on paljude kasutajate jaoks igapäevaelu lahutamatu osa. Tänapäeval muidugi nn muusika voogedastusplatvormid nagu Spotify, Apple Muusika ja palju muud. Sel juhul tuleb lihtsalt konkreetne rakendus alla laadida, sisse logida ja ongi valmis. Saate korraga juurdepääsu oma laulude teegile, kõigile esitusloenditele ja muule. Kui soovite mõnda teenust proovida, on teie valik. Tasuta versiooni pakuvad nii Spotify, Apple Muusika, aga ka näiteks YouTube Music. Lisaks on need kõik kaetud (üli)õpilaste soodustusega.

iPhone 12 Pro

Kui sa muusika voogedastusteenuseid ei kasuta ega plaani seda teha, selle asemel on sul täielik muusikateek arvutis või Maci draivi salvestatud, siis on loomulikult vaja need lood kuidagi uude iPhone'i üle kanda. Selles suunas võib tekkida väike takistus – protsess erineb veidi näiteks Androidist. Kuid lõpuks pole selles midagi keerulist. PC puhul koos Windows peate lihtsalt rakenduse alla laadima Windows, Macide puhul tegeleb selle kõigega kohalik Finder. Pärast seda pole vaja teha muud, kui ühendada oma iPhone seadmega kaabli kaudu, puudutada tarkvaras oma seadet, märkida ära lood, mida soovite üle kanda ja kinnitada oma valik, puudutades nuppu Sünkrooni.

Varundamine

Varukoopial endal on äärmiselt oluline roll, mida kindlasti unustada ei tohi. Kõike võib juhtuda ja kindlasti ei tasu kaotada kõiki oma andmeid, eriti kui sul on telefoni salvestatud näiteks perepildid. Neid juhtumeid saab kindlustada varukoopiaga, mille abil saab andmeid taastada. Õnneks iOS operatsioonisüsteem mõtleb nendele juhtumitele ja pakub üsna käepärase lahenduse. Seetõttu tuleb esmalt mainida Apple'i pilveteenust iCloud, mis põhimõtteliselt pakub tasuta 5 GB ruumi. iCloud võib hoolitseda teie fotode, kontaktide, paroolide, kalendrite, Safari andmete ja muu varundamise ja sünkroonimise eest. Kuid on ka väike konks. Paraku ei piisa uuemate mudelite jaoks põhilisest 5 GB-st, eriti kui soovite fotosid ja videoid varundada. Sel juhul on parem maksta lisatasu ja osta 50 GB pakett 25 CZK eest, 200 GB 79 CZK või 2 TB 249 CZK eest. 200 GB ja 2 TB salvestusruumiga tariife saab jagada ka perega.

Kui teid iCloud ei huvita, on olemas ka alternatiivne, üldiselt traditsioonilisem lahendus. Parema sissemakse tilga eest saate maksta otse arvuti kaudu (Windows) või Mac. Sel juhul ühendage telefon lihtsalt kaabliga ja liikuge iTunes/Finderisse, kus pakutakse varukoopiat ennast. Kuid väga põhimõtteline erinevus võrreldes iCloudiga on see, et sel juhul varundatakse kogu seade, sealhulgas kõik andmed, rakendused ja muud seaded. Mõnes mõttes on see parem variant. Selle probleemiks on aga see, et see pole automaatne, sunnib seadet pidevalt arvuti või Maciga ühendama.

Järeldus

Kui olete seda artiklit järginud, on teil praktiliselt kõik valmis ja võite seda kasutama hakata. Muidugi saate iPhone'i siiski täielikult oma pildi järgi kohandada ja saada selle teile kõige sobivamal kujul. Sellega seoses soovitame kindlasti uurida lukustuskuva kohandamise võimalusi, mida saab isikupärastada vastavalt oma eelistustele alates iOS 16-st. Lisaks saab sinna panna praktilisi vidinaid ja seeläbi omada igal ajal ülevaadet sellest, mis sind kõige rohkem huvitab. See võib olla näiteks ilm, laetuse olek ja paljud teised. Kõik need valikud leiate omarakendusest Seaded.

LsA veebisait iPhone'is

Tänase päeva loetuim

.
  翻译: