Kiip
Uue 14- ja 16-tollise MacBook Pro peamine uudsus on kindlasti kiibid, millega saate seda konfigureerida. Kui 2021. aasta algne põlvkond pakkus M1 Pro või M1 Max kiipe, siis uus põlvkond uhkeldab juba M2 Pro ja M2 Max kiipidega. M1 Pro kiipi saab konfigureerida maksimaalselt 10-tuumalise CPU ja 16-tuumalise GPU-ga, samas kui tipptasemel M1 Max kiipi saab konfigureerida maksimaalselt 10-tuumalise ja kuni 32-tuumalise protsessoriga. GPU. Uue põlvkonna kiipide puhul on tuumade maksimaalne arv suurenenud – kui sirutad käe M2 Pro kiibi poole, saad seadistada kuni 12 CPU-tuuma ja 19 GPU-tuuma ning M2 Maxi tippkiipi saab seadistada kuni 12-ga. CPU-tuuma ja 38 GPU-tuuma.
Ühtne mälu
Kiibi lahutamatu osa Apple Räni on ka ühtne mälu. Kui vaatame M1 Pro kiipi, siis võrreldes M2 Proga pole midagi muutunud. 16 GB on põhimõtteliselt saadaval mõlema mainitud kiibi jaoks ja 32 GB variandi eest saab juurde maksta. M1 Max kiip oli baasis saadaval 32 GB ühtse mäluga ning 64 GB eest oli võimalik juurde maksta. Neid üksikmälu variante saab endiselt osta M2 Max kiibiga, igal juhul saab nüüd tippkonfiguratsioonini jõuda 96 GB üksikmäluga, mis on MacBookide ajaloo kõige rohkem.
Aku kestvus
Uue põlvkonna kiibid on muidugi eelmisest võimsamad, mitukümmend protsenti. Seetõttu võib tunduda, et kiibid tarbivad rohkem ja uus MacBook Pro peab ühe laadimisega vähem vastu. See on aga vastupidine, kuna Apple suutis uued kiibid nii tõhusaks muuta, et vastupidi, vastupidavus pikenes. Kui 14-tolline MacBook Pro (2021) pidas ühe laadimisega vastu kuni 17 tundi ja 16-tolline MacBook Pro (2021) kuni 21 tundi, siis uus 14-tolline MacBook Pro (2023) kestab ühe laadimisega kuni 18 tundi. ja 16-tolline MacBook Pro (2023) kuni uskumatu kella kümneni õhtul.
Wi-Fi ja Bluetooth
Põlvkondadevahelised erinevused 14- ja 16-tollistes MacBook Pro'des on ka juhtmeta ühenduses, nimelt Wi-Fi ja Bluetoothiga. Kui algse põlvkonna MacBook Prol oli Wi-Fi 6 ja Bluetooth 5.0, siis uue põlvkonna puhul on uhke Wi-Fi 6E ja Bluetooth 5.3. See muudab ühenduse veelgi kiiremaks ja stabiilsemaks ning samal ajal saate kasutada kõiki Wi-Fi 6E ja Bluetooth 5.3 uusimaid vidinaid ja funktsioone. Kindlasti meeldib ka see riistvaravärskendus.
HDMI ja MagSafe
Lõplik erinevus võrreldavate MacBook Prode vahel on HDMI-pistiku versioon. Millal Apple 2021. aastal tutvustas ta uut 14- ja 16-tollist MacBook Pro-d, nii et enamik Apple'i kasutajaid olid põnevil, sest tuli täielik ümberkujundus, millega tagastati ka korralik ühenduvus ja lõpuks olid need taas professionaalsed masinad. Kuid paljud kasutajad kaebasid hiljem, et need 2021. aasta MacBook Prod kasutavad ainult HDMI 2.0 ja Apple ta tabas selle eest kriitikalaviini. Kuid uue põlvkonna 14- ja 16-tollise MacBook Proga Apple õppisin ja leidsin HDMI 2.1. Kas HDMI 2.0 kasutuselevõtt algses põlvkonnas oli kalkuleeritud kavatsus panna tulevane põlvkond esmapilgul rohkem täiustusi pakkuma, jääb küsimuseks, millele igaüks meist peab ise vastama. Samas mainin lõpetuseks ka ära, et kui ostad kosmosehalli MacBook Pro, siis uuele põlvkonnale saad ka kosmosehalli MagSafe kaabli, algsele põlvkonnale aga hõbedase.
Lõpetuseks tahaksin midagi lisada.
See tähendab, et kui ostsite kosmosehalli MBPro koos M1-ga, oli teil ka ruumihall MagSafe.
Tere, nad ei teinud seda. Olenemata sellest, kas ostsite hõbedase või kosmosehalli 14-tollise või 16-tollise MacBook Pro (2021), oli sellega mõlemal juhul kaasas hõbedane MagSafe'i kaabel. Seda on näha ka tootefotodel. Kosmosehall MagSafe tuli ainult praeguse põlvkonnaga. Võib-olla ajate selle segamini MacBook Air M2-ga, kus MagSafe'i kaablid ühendati esimest korda kõigi korpuse värvidega.