Talán a cég minden támogatója Apple összeállította személyes rangsorát a népszerű klasszikus Mac-ekről és egyéb hardverekről. Egyesek számára ez az első Macintosh, másoknak például Lisa vagy Macintosh SE/30. Talán megvan a kedvence a régebbi Mac-ek között. Elgondolkozott már azon, hogy nézne ki, ha egy PowerBookon macOS Catalina futna, hogyan nézne ki egy Macintosh Quadra, ha a legújabb Mac Pro dizájnelemeit kölcsönözné, vagy hogy nézne ki egy huszonhét hüvelykes, CRT kijelzős iMac ? Dana Sibera is játszik ilyen ötletekkel, aki aztán kreatívan dolgozza fel ezeket az ötleteket Photoshopban.
Az ausztrál őslakos addig Commodore-t használt. Tizenöt év hűség után némi szkepticizmussal döntött a Power Macintosh 8100 mellett – és onnantól kezdve már nem volt visszaút. Dana hobbija többek között a Photoshopban való alkotás, és szívesen teszi közzé munkáit a közösségi oldalakon. A Photoshopban Dana szereti az Apple termékek nagyon valószínűtlen és szokatlan kombinációit és formáit létrehozni – például egy PowerMac G3 képe LaserDisc meghajtóval, vagy az első Mac mini a kötelező bézs színben és az XNUMX-as évek "Macintosh" dizájnjában. nagyon népszerű a Twitteren. Dana saját szavaival élve igyekszik egy bizonyos szatírát vinni Photoshop-munkáiba, amelyeket eredetileg meg akart írni. Élvezi az alternatív valóság megteremtését, amelyben minden lehetséges. A Photoshop egyfajta meditációs folyamat is Dana számára, amelyben gyakran eltéved.
Munkáiban gyakran felidézi a múlt század nyolcvanas-kilencvenes éveit, amikor elmondása szerint minden gyártó abszolút mindennel kísérletezett, legyen szó dizájnról, perifériáról vagy funkcióról. A kedvencei közé tartozik a titán PowerBook G4 is, amelyet munkáiban próbált PDA-vá vagy rendhagyó notebookmá alakítani. Az XNUMX-es évek számítógépeire Dana "telepítette" a jelenlegi operációs rendszereket és billentyűzeteket a Photoshopban Apple A kiterjesztett billentyűzet tökéletesen illeszkedik a Magic Keyboard dizájnjához. Danát megtalálhatod a közösségi oldalon Twitter NanoRaptor becenéven.