Arról, hogy volt Apple saját processzorokkal álljanak elő Apple A szilíciumról hosszú évek óta beszéltek. A tavalyi WWDC konferencián tanúi lehettünk ennek az „átmenetnek” és a legelső chipes készülékeknek. Apple A szilíciumot, konkrétan M1 jelzéssel, tavaly év végén kaptuk. Néhány napon belül megjelentettük lapunkban az M1-es MacBook Airről szóló ismertetőt, de sajnos nem jutottunk el a hosszú távú tesztelésig. Mindezt most korrigáljuk, hiszen egyszerre elérhető a híradóban egy M1-es MacBook Air és egy 13 hüvelykes M1-es MacBook Pro is.
Tegnap megjelentettünk egy cikket magazinunkban, amelyben többet tudhattok meg róla töltési idő mindkét említett M1-gyel ellátott MacBookról testvérmagazinunkban olvashattatok teljesítmény összehasonlítás MacBook Air M1-el vs. 16 hüvelykes MacBook Pro Intel processzorral. Számtalan egyedi témakört lehet körbejárni az Apple számítógépek esetében az M1-gyel, a mai napra is készítettünk egyet. Közelebbről megvizsgáljuk az M1-es MacBookok és az Intellel rendelkező MacBookok írási és olvasási sebességének összehasonlítását. Hogy teljesen pontosak legyünk, a MacBook Air M1-et, a 13 hüvelykes MacBook Pro M1-et, a 13 hüvelykes MacBook Pro Intelt (2019) és a 16 hüvelykes MacBook Pro Intelt (2019) vetjük szembe egymással. Ezek a gépek mindegyike alapkonfigurációban van, egyedül a már említett MacBook Air M1 tárolókapacitása az alapkapacitás helyett 512 GB-ra nőtt. A teljes összehasonlítást az alábbi táblázatban láthatja.
Úgy döntöttünk, hogy a teszteket az App Store-ban teljesen ingyenesen elérhető AJA System Test Lite alkalmazáson belül hajtjuk végre. Szó szerint számtalan különféle beállítás érhető el ezen az alkalmazáson belül, és természetesen minden eszközön pontosan ugyanazokat állítottuk be. A felbontást 4096 x 3112 4K-Full-ra állítottuk, a tesztfájl méretét 16 GB-ra, a kodeket 10 bites YUV-ra, és ment az asztalra. Az összes MacBookot újraindították a tesztelés előtt, és az összes alkalmazást bezárták, és csak a fent említett AJA System Test Lite futott. A 16 hüvelykes MacBook Pro az első helyet szerezte meg írási és olvasási sebességben is. A MacBook Air M1 szorosan mögötte, a 13 hüvelykes MacBook Pro M1 pedig még szorosabban követte – de itt az írási sebesség csökkenése látható. A 13 hüvelykes MacBook Pro Intel (2019) végzett a legrosszabbul. A lassú írási sebesség meglehetősen gyakori ennél a 128 GB-os tárolómodellnél, és a legtöbb felhasználó szenved ettől.
"Ezek a gépek alapkonfigurációban vannak"
Tehát 1x 128gb, 1x255gb és 2x512gb...
Ez nem összehasonlítás, hanem egyedi modellek mérése... ilyen készletben nincs mit összehasonlítani - csak a 2 - 512-es...
Nem tudom, mi nem tetszik az "alapkonfigurációban". A 13 hüvelykes MacBook Pro (2019) alapkonfigurációjában 128 GB-os SSD-t, a 16 hüvelykes MacBook Pro (2019) alapkonfigurációjában 512 GB-os SSD-t, a 13 hüvelykes MacBook Pro M1 alapkonfigurációjában 256 GB-os SSD-t tartalmaz. konfigurációban a MacBook Air M1 alapkonfigurációjú 256 GB-os SSD-vel rendelkezik – esetünkben az egyetlenként 512 GB-os SSD-t soroltunk fel. Az alapkonfiguráció természetesen nem jelenti azt, hogy minden Macnek azonos méretű SSD-vel kell rendelkeznie.
…hát ez is azt mutatja Apple nagyon rossz 128 GB-os SSD-t használ a 123 hüvelykes MB P 2019-ben. Semmi másról nem szól. Nem számít, milyen processzor, csak a 128 GB-os lemez ……..
Pontosan erről van szó a cikk végén.
2014-ben hívott. A 128 gigás ssd-jét akarja.