Hirdetés bezárása

Antennakapu

Apple már tizenhárom éve, 4-ben mutatta be a szeretett iPhone 2010-et. A maga módján forradalmi telefon volt, amely korát megelőző, üveget és alumíniumot ötvöző dizájnnal érkezett. Első ránézésre remek gép volt, de praktikusság szempontjából sajnos már nem az. Az iPhone 4 gyenge jelet szenvedett, különösen hívás közben, amikor a felhasználó a bal kezében tartotta. Az antennákat az alumínium házba integrálták, és amikor a felhasználó bal kezébe vette az iPhone 4-et, az "árnyékolást" okozott, ami könnyen a hívások ellehetetlenüléséhez vezetett. Ezt az egész esetet antennagátnak nevezik.

bendgate

Egy másik hatalmas probléma, amellyel meg kellett küzdenie Apple 2014-ben érkezett, amikor az iPhone 6 bevezetését láttuk. Ez a telefon ismét forradalmian új dizájnnal érkezett, és az éles szélektől a lekerekített élekig terjedt, ugyanakkor természetesen összességében növekedés volt tapasztalható. Az egész iPhone 6 alumíniumból készült, ami állítólag garantálta a tartósságot – de sajnos akadt egy probléma. Egyre többen voltak, akiknek sikerült meghajlítaniuk az iPhone 6-ot, főleg ha a hátsó zsebében hordták. Sajnos az alumínium ház nem volt elég erős, és az egész keret egyszerűen meggörbült a leggyengébb ponton, a gombok körül. Ez a ház a bendgate nevet kapta, majd a következő évben, az iPhone 6s megjelenésével ezt a problémát is erősebb alumínium felhasználásával oldották meg.

Pillangós billentyűzet

Ha 2015 és 2019 között vásárolt egy MacBookot, annak úgynevezett pillangós billentyűzete volt. Ez a billentyűzet több funkcióval is büszkélkedhet – elsősorban a billentyűk pillangós mechanizmusának köszönhetően rendkívül alacsony volt az utazási sebessége, amely lehetővé tette a MacBookok még keskenyebbé válását. Nem sokkal a bevezetés után azonban megjelentek az első problémák, amelyek arra utalnak, hogy a pillangós billentyűzetek rendkívül érzékenyek a sérülésekre. Gyakran egy apró morzsa is elég volt ahhoz, hogy az egyik billentyű leálljon, mindenesetre az általános megbízhatóság nagyon rossz volt, és a pillangós billentyűzetek egyszerűen "elmentek". Ezt követően ő volt Apple kénytelen volt beismerni a hibát, és elindította a pillangóbillentyűzetek ingyenes szolgáltatását, amely még mindig fut.

pillangó billentyűzet

AirPowernek

Amellett, hogy Apple évről évre új készülékeket vezet be, így a különböző kiegészítőkre is fókuszál – és ez mindenképpen sikerül is. 2017-ben, amikor bemutatták a forradalmi iPhone X-et, az AirPower vezeték nélküli töltőt is láthattuk. Ez a vezeték nélküli töltő állítólag teljesen más, mint a többi, mivel egyszerre akár három eszközt is tölthetett, mivel a felületen bárhol elhelyezhető, anélkül, hogy egy adott helyre kellene központosítani őket. Sok Apple-felhasználó első látásra beleszeretett az AirPowerbe, de telt-múlt az idő, és az Apple vezeték nélküli töltője továbbra sem került forgalomba. Két év után, azaz 2019-ben, akkor Apple kijelentette, hogy le kellett mondania az AirPower fejlesztéséről, mivel egyszerűen túlbecsülte az erejét, és nem tudta úgy fejleszteni, hogy eladható legyen. A legnagyobb probléma a túlmelegedés és a magas ár volt.

USB-C

A legkorszerűbb félrelépés, amely Apple elkötelezett, és továbbra is végrehajtja, nem használja az USB-C csatlakozót az iPhone-okon. Az Apple készülékek túlnyomó többsége már átállt USB-C-re, de az iPhone továbbra is ragaszkodik az elavult Lightning csatlakozóhoz, amelyet már több éve el kellett volna temetni. Legyen Apple persze nem fogja elismerni, ezért a fő ok, amiért ragaszkodik a Lightning csatlakozóhoz, az az, hogy a legtöbbet hozza ki az MFi-tanúsítványból. Mindenesetre jó hír, hogy az Európai Unió minden telefonon kötelezővé tette az USB-C csatlakozó használatát, így a leendő iPhone 15 (Pro)-nak végre meg kellene szabadulnia a Lightningtől. Ő maga is megerősítette Apple, aki kijelentette, hogy eleget tesz az Európai Unió kérésének.

A mai nap legolvasottabb

.
  翻译: