Hirdetés bezárása

Mindig várom az új iPadek bemutatkozását, azért is, mert rendszeresen a kezembe veszem őket felülvizsgálatra. Ez az oka annak, hogy most elkészülhet az iPad Air 2024, vagy ha úgy tetszik, az iPad Air M2 áttekintése is. Bár nem vagyok rendszeres felhasználó, mert az iPad valószínűleg nem a számomra való termék. Bár az első napokban minden lehetségeset és lehetetlent kipróbálok rajta, egy idő után már az internetezésre és a játékra korlátozódik a használat, ami egy termékhez ennyi pénzért kicsit kevésnek tűnik. Természetesen semmilyen módon nem akarom rosszindulatúan bántani az iPadet. Sok ember van körülöttem, akik sokkal jobban használják ki az Apple tabletben rejlő lehetőségeket, mint én, de valószínűleg örökre ragaszkodom az iPhone és a MacBook kombinációjához. És az iPad Air sem győzött meg iPad vásárlásról, pedig egy stílusos és erős eszközről van szó, aminek ha találsz rá hasznot, sokáig szórakoztat.

Aki már egy ideje követi az Apple tabletek körüli eseményeket, akkor valószínűleg egyértelmű, hogy az idei iPad Air csak egy kis evolúció lesz, ahol a legnagyobb változást nagy valószínűséggel egy erősebb chip bevezetése jelenti majd. És tényleg az. Ha úgy döntünk, hogy egy 13 hüvelykes változatot is beépítünk az „Air” szegmensbe, ne számítsunk semmilyen változásra sem a dizájn, sem a funkcionalitás tekintetében. Ha hozzám hasonlóan szeretnél internetes tartalmat fogyasztani, közösségi oldalakat görgetni, és itt-ott egy egyszerű játékot játszani, én a régebbi játékot választanám. De ha előre gondolkodunk, fotókat szerkesztünk, munkaeszköznek vesszük az iPadet vagy valamilyen AAA játékra gondolunk egy már megvásárolt kontrollerrel, akkor az M2-vel szerelt iPad Air nem rossz választás. Bontsuk egy kicsit részletesebben.

A csomag tartalma

Természetesen az első dolog, amit meg fogunk tenni, maga a doboz. Az új táblagép egy nagyon vékony dobozban érkezik, amely, mint mindig, felfedi az iPad elejét, hangsúlyt fektetve a keret nélküli kialakításra. A csomagolás vékony kialakítása csak egy dolgot jelez. Itt nem találsz olyan töltőadaptert, amivel gyakorlatilag már senki sem számol. A dobozban az iPad Air mellett találunk némi beszélgetést és egy méteres fonott USB-C töltőkábelt is.

teljesítmény

Mint már világos, Apple chipet helyezett az új generációs iPad Airbe Apple M2. Igen, már nem ez a legerősebb chip, de nagyon keményen kell dolgoznia, hogy valóban "lezárja". Mivel nem szerkesztek videókat vagy fényképeket, a teljesítménytesztem a játékokra korlátozódik. Így minden alkalommal, amikor rohanok letölteni mindenféle játékot. Jó pár órát játszottam a Call of Duty: Mobile-val, a Genshin Impact-tal, a Resident Evil 4-el, a Resident Evil Village-vel vagy a GTA: San Andreas és Vice City remastered verzióival. Bármilyen címmel, ezzel az iPad-del egyáltalán nem volt gond, bár a Resident Evil: Village-hez hasonlóval ez nagyban függ attól, hogyan állítja be a részleteket.

Apple szintén néhány nappal az iPad Air M2-vel való bemutatása után elismerte, hogy ezek a chipek kilencmagos GPU-val rendelkeznek. Apple eddig csak 8 és 10 GPU-magos változatban kínálta ezeket a chipeket. Tehát azt lehet gondolni, hogy ezek a 10 magos chip tökéletlenül legyártott változatai. Nehéz megmondani, hogy tudod-e a különbséget. A döntőben nagy valószínűséggel elhanyagolható változás lesz. A chipet ezután 8 GB RAM támogatja. Az iPad Air-en való játék valóban nagyszerű, azonban nem ajánlhatunk vezeték nélküli kontrollert a kényelmesebb játékhoz. Az iPad 13"-es verziója igazán nagy a kezekben, ami jelentős hátrányt jelent azokban a helyzetekben, amikor gyors kezekre van szükség. A Resident Evilt nagyon rosszul játsszák kontroller nélkül, mert minden megérintésre egy virtuális kontroller jelenik meg a képernyőn, ami elrontja a játék teljes élményét. Viszont majdnem befejeztem a GTA-t: a Vice City kontroller nélkül remasterelt, időnként káromkodva is. Alább láthatja, hogyan néznek ki a játékok az Apple tableten.

kijelző

Az iPad Air kijelzőjét illetően nincs számottevő hír, ha a már említett újdonságot egy új és nagyobb átló formájában kihagyjuk. Ha a pozitívumokkal kell kezdenem, akkor ez egy teljesen megfelelő Multi-Touch kijelző LED háttérvilágítással és IPS technológiával, 2732 × 2048 felbontással 264 ppi finomság mellett, amely közvetlen napfényben is jól olvasható és nagyon tisztességes. színvisszaadás. El kell mondanunk, hogy a 13 hüvelykes változat fényereje 600 nit, míg a kisebb változat 100 nittel kevesebb. Maga a kijelző valószínűleg már nem fog izgalomba jönni, de azt nem tudom elképzelni, hogy ez bármilyen módon kellemetlenné tegye. Persze a fekete megjelenítése nem a legjobb, de az alkalmazott technológia miatt számolni kell vele. Az oleofób réteg szintén nem változott. A kijelző ezért szinte azonnal eltömődik, és ha Ön a tisztaság kutyája, akkor szinte folyamatosan takarítja.

Az iPad Air kijelzőjével kapcsolatban bátran merek (ismét) nyitni egy olyan kérdést, ami már több éve foglalkoztatja az Apple rajongókat, mégpedig: "Nem kéne már egy panel, aminek a frissítési gyakorisága semmiképpen sem vagyok elkényeztetve?" ebben a tekintetben. Jómagam sok éve használom az iPhone XR-t. Ez azonban egy olyan gép, amely 13 hüvelykes változatban 25 4 koronába kerül. Mindenképpen megérdemel egy jobb megjelenítést. Szerencsére az iPad Air tesztelése során lehetőségem nyílt egy darabig az M120-gyel "játszani" az iPad Pro-val. Valószínűleg egyértelmű számodra, hogy a kijelző ebben az esetben egy teljesen más dal. A színvisszaadás hihetetlen, és minden gördülékenyen megy. Így amikor később visszatértem az iPad Airhez, a mozgás hirtelen rettenetesen szaggatottnak tűnt. És mindezt olyan helyzetben, amikor fekve használom, és viszonylag közel van a szememhez. Egyértelmű számomra, hogy a legtöbben egyetértenek velem a XNUMX Hz-es kijelző telepítését illetően. Ez azonban egy olyan politika, amely Apple évek óta verés, és ez a "kijelző" kiváltság csak a "Pro" modelleket illeti meg. Még ha a verseny ebben az árkategóriában (akár jóval alacsonyabban is) kínál magasabb frekvenciájú kijelzőket, ezt sajnos el kell fogadnunk Apple-rajongóként. Fogadni mernék, hogy először az iPhone alapmodelljeiben fogunk látni nagyobb frissítési gyakoriságú kijelzőket. Remélhetőleg hamarosan meglesz, és remélhetőleg hamarosan megérkeznek az iPadek is.

hang

A hangról is röviden. Mindkét oldalon két hangszóró található, összesen 4 szellőzőnyílással. Amikor vízszintesen tartja a hangszórót, valószínűleg elzárja a két szellőzőnyílást a kezével. Ez azonban nem számít annyira, és a sztereó még ebben a helyzetben sem fog elveszni. Pozitívan értékelem az iPad Air zenei teljesítményét. Időnként még azon is elgondolkodtam, hogy egy mindössze 6,1 mm vastag tablet vajon hogyan tud játszani. A hang elég dinamikus és kellően hangos. Hányszor nem is nyúltam a vezeték nélküli hangszóróhoz zenehallgatás közben, és hagytam játszani az iPadet. Az iPad hangteljesítménye ezért nagyon kellemes meglepetés számomra.

Tervezés és kivitelezés

Ebben az esetben sem történt nagy meglepetés, és az iPad Air a várakozásoknak megfelelően a korábbi modellek dizájnját másolja. Tehát itt van egy keret nélküli kialakítás, ahol a Touch ID a felső gombban van elrejtve. Korábban több ilyen kialakítású iPadet is átnéztem, és mindig panaszkodtam ennek a gombnak a bosszantó és hangos lötyögésére. A gomb most is lötyög, de nagy segítség kell hozzá és a lötyögés ilyenkor egyáltalán nem hallható. Szóval légy önmagad Apple építési szempontból javult, vagy csak mostanában nem volt szerencsém.

Az új iPad Air négy színváltozatban érkezett: kék, űrszürke, lila és csillagos fehér. Megkaptam a kék változatot, ami valószínűleg az iPhone 13 Pro "kék" változatára emlékeztet. A színe szép és játékos, de én mindig inkább a Space Grey-t fogom keresni. Az általam tesztelt változat méretei 214,9 x 280,6 x 6,1 mm. A Wi-Fi változat 617 grammot nyom. A cellás verzió egy grammal nehezebb. Ami a vezérlőelemek elrendezését illeti, az előbb említett főgombon kívül megtaláljuk a hangerőszabályzó gombokat és természetesen a mágneses csatlakozót és a Smart Connectort is. Számíthat egy USB-C töltőcsatlakozóra is. Az iPad Air nagyon jól néz ki és jól érzi magát. Azt viszont el kell ismerni, hogy a kijelző körüli keretek érezhetően szűkebbek lehetnek. A hátsó kialakításra nincs panaszom. Ez egy klasszikus fém dizájn, amely egyszerűen illik az iPad-hez, és még sokáig megfelelni fog. Röviden, az Apple-re tett biztonságos fogadás jól kifizetődik, és egyszerűen tetszeni fog az iPad.

érintse ID

Valószínűleg senki sem számított arra, hogy az új iPad Air a Touch ID-n kívül mást is tartalmazzon. Ahogy néhány éve, most is a felső gombban találjuk. A Touch ID használata kényelmes. Gyors és viszonylag pontos. Ügyeljen arra, hogy ne legyen olajos vagy nedves ujja. Ha szeretné egy kicsit precízebbé tenni a Touch ID-t, a korábbiakhoz hasonlóan akár 5-ször is beszkennelheti az ujját. Kérdőjel lóg, hogy láthatjuk-e valaha ebben a sorozatban a Face ID-t is. Ha jobban megnézzük a számokat, az Apple szerint a Touch ID "feltörésének" lehetősége 1:50000 a Face ID esetében 1:1000000. A Face ID tehát 20-szor biztonságosabb számokban. Persze az ára egy kicsit emelkedne. Az iPad Air azonban már nem tartozik a legolcsóbbak közé, és számomra már itt is lehetne a Face ID. Végül is ez egy olyan technológia, amely Apple 2017-ben mutatták be az iPhone X mellett. Szóval nem jött el az idő?

fényképezőgép

Ahogy mindig is mondom, valószínűleg nem az iPadet fogja használni elsődleges kameraként. De jó, hogy itt van. Ha a műszaki adatokat nézzük, hátul 12MP-es nagylátószögű kamerával számolhatunk, ƒ/1,8-as rekeszértékkel, 5x-es digitális zoommal, ötrészes objektívvel, Focus Pixels autofókusz technológiával, panorámával (63 megapixelig), Smart HDR 4, automatikus képstabilizátor, stb. Az új iPad Air nem készít rossz képeket. Nem merem megmondani, hogy történt-e előrelépés az utolsó verzió óta. A fotók azonban egyáltalán nem néznek ki rosszul. És a pokolba is, vegyük azt, hogy az iPad méreteiből adódóan nem készít igazán jó képeket. Nappali fényben a fotók nagyszerűek, de ne hasonlítsa össze őket az iPhone-nal.

Ami az előlapi kamerát illeti, egy 12 MP-es ultraszéles látószögű előlapi kamerát találunk ƒ/2-es rekesznyílással és Smart HDR 4-gyel. A kamera most az iPad Air oldalán kapott helyet, így tökéletesen alkalmas a FaceTime-hoz. telefonhívások vagy egyéb konferenciák. Ha az oldalára helyezi iPadjét, a nagylátószögű kamerának és az objektív korrekciónak köszönhetően a kamera mindig megtalálja Önt, még akkor is, ha az asztal körül mozog. Felejtsd el a szelfiket, de a fent említett konferenciák céljaira az előlapi kamera bőven elegendő. Az előlapi kamera helyének változását már pénteken ismertették, így nem nagy meglepetés. A jó hír az, hogy használat közben egyáltalán nem fogod észrevenni a kamerát. Tehát ha aggódik amiatt, hogy az iPad természetellenesen fog kinézni portré módban, akkor semmire sem kell aggódnia.

akkumulátor

Apple az akkumulátor részlegre azt állítják, hogy az iPad akár 10 órányi videózást vagy internetezést is elbír egyetlen töltéssel. Az akkumulátor élettartamát meglehetősen nehéz felmérni, mivel nagyban függ attól, hogyan használja az iPadet. Ha napi rendszerességgel böngésztem a neten, az iPad 4 napig is kibírta töltés nélkül. Normál használatban az iPad Air szerint tényleg "tartó". Ha játszik, egy délután lemeríti az akkumulátort. Azonnal tudom ajánlani egy tisztességes töltő beszerzését az iPad Airhez. Egy lassú, 5 W-os töltővel örökké "etetni fogod" az iPadet. Ha MacBookod van, ez a probléma megoldódott.

Önéletrajz

Az M2 chippel szerelt iPad Air formájában megjelenő újdonság számomra elég nehezen értékelhető, igazából nem is tudom, kinek ajánlanám. Mint már többször elmondtam, nem én vagyok az iPad célközönsége. Ez valóban egy gyönyörű és erőteljes eszköz, amely sokféleképpen használható. Nagyon jól fog szórakozni vele, és rengeteg munkát fog végezni vele. Kérdőjel lóg azon, hogy mással hatékonyabban tudná-e elvégezni a munkát. Igen, az iPaden is írhatsz szakdolgozatot vagy más szöveget. De billentyűzetet kell venni. Akkor miért ne végezhetne azonnal ilyen munkát egy MacBookon?

Az alap iPad Air M2-vel a 13"-os, azaz a 128 GB-os memóriás változatban teljes 23990 256 koronába kerül, ami véleményem szerint kissé meredek. Az iPad Air 26990 256 koronába kerül a 3 GB-os változatban, amely a MacBook Air alapvető tárolóváltozata. Érdemes megjegyezni, hogy az alap MacBook Air (2 GB) mindössze 5 ezer koronával drágább. Ha jobb billentyűzetet veszel az iPad Airhez, akkor az alapvetően egy "slampos". Ha ezután az iPadOS-t és a macOS-t közéjük helyezi, sokkal ésszerűbb lesz a MacBookba fektetni. Ha 2 ezerrel olcsóbb lenne az iPad Air az M2022-vel, valószínűleg nem lenne vele bajom. Ugyanakkor az M1 chip beépítése kissé ésszerű marad. Az iPad Air előző verziója (3) megkapta az MXNUMX-et. Az Apple keze nem esne le, ha két év elteltével is belekerülne az MXNUMX chip. Két chipgenerációs különbség is van az iPad Pro-k között. Szóval, ahogy mondom, nem teljesen értem, mit csinál az Apple.

Az iPad Air M2 itt vásárolható meg

A mai nap legolvasottabb

.
  翻译: