Hirdetés bezárása

Bár a szivattyú-meghajtók gyakran a vezetők gyűlöletének célpontjai, mindenekelőtt le kell szögezni, hogy egyszerűen nem ők felelősek a következő problémáért. A Google Térkép a mai napig csak kétféle közlekedési lehetőséget kínál, akár gyalogosan, akár autóval. Logikus, hogy azok a kerékpárosok, akik valamilyen oknál fogva a Google Maps-et szeretnék használni, úgy állítják be magukat, hogy autót használjanak, hogy a navigáció ne járdán, hanem utakon vezesse őket, és a világ távoli részein, például Toszkánában, egyáltalán A pontból B pontba.

Toszkánában találkoztam egy meglehetősen alapvető problémával a Google Térképpel kapcsolatban. Ennek oka, hogy a felhasználóktól származó adatgyűjtés alapján határoznak meg információkat a forgalomról, vagyis az úton történő késésekről is. A térképeknek természetesen több adatforrása is van, ahonnan információkat merítenek, de a jelenlegi forgalmi helyzet szempontjából a felhasználóktól származó információk a legfontosabbak. Minden egészen egyszerűen működik. Ha olyan szakaszon haladsz, ahol 90 km/h-val szabad haladni, és azon a szakaszon hirtelen 50 km/h-val haladsz, akkor nincs egyedül, hanem több hasonló jármű van, a Google automatikusan értékeli a helyzetet, így hogy késés van az adott szakaszon és jelölje meg a problémát a térképen. Ezzel nincs gond, de előfordul, ha ezen információk alapján újratervezi az útvonalat, hogy elkerülje a forgalmi dugókat.

Ha az úton halad, ahol hetente egy autóval találkozik, meg fog lepődni, hogy valahol a közelben, az úton, a tenger felé kell mennie, konvoj alakult ki, és az elkerülő útvonal körülbelül 2x hosszabb, mint az eredeti. Egy ideig megzavarja a fejét, majd úgy dönt, hogy megkockáztatja, és egyszerűen végighajt az eredeti útvonalon, és személyesen nézheti meg a konvojt. Gyorsan rájössz, hogy azon a részen, ahol a Google pirossal jelölte a forgalmat, vagyis a legrosszabb fokú torlódást, egyedül közlekedsz, és egy autó sincs sehol. Minden megtörténik Önnel abban a pillanatban, amikor találkozik egy kerékpáros csoporttal, akik hegyekre mennek fel, és ahol az autó 90 km/h-val halad, ott a jelentős szintemelkedés miatt hirtelen 15 km/h körül mozog. Ha néhány ember ebben a csoportban használja a Google Térképet iPhone-on, gyorsan megérti, mi a probléma.

A Google Térkép kiválóan használható közlekedési információkhoz olyan helyeken, ahol sok autó van, és egy kerékpáros statisztikai hibaként eltéved tíz jármű között. Ha azonban olyan helyre megy, ahol több tehén és egyéb állat van az úton, mint autó, egyetlen kerékpáros is megkeserítheti az életét. A probléma az, hogy erre a problémára alapvetően nincs megbízható megoldás, így csak a saját józan eszére kell hagyatkoznia, és ahol tudja, hogy több a kerékpáros, mint az autó, néha kockáztatja a "forgalmi dugót".

A mai nap legolvasottabb

.
  翻译: