Hirdetés bezárása

Az elmúlt hetekben megnéztük a cég legelső vezérigazgatóját Apple, ami ő volt Michael Scott, aki arról volt híres, hogy szórakozásból kidobta az embereket. Ő volt a második a sorban, aki leváltotta a vezérigazgatói posztot Mike Markkula, az az ember, aki az Apple 1/3-át birtokolta, és valódi vállalattá változtatta. Egy ember váltotta fel, akit Steve Jobson és Tim Cookon kívül sok ember számára az egyetlen ismer, John Sculley. Az Apple harmadik vezérigazgatója 1983-tól 1993-ig, azaz tíz hosszú évig kormányzott. Mielőtt rátérnénk leghíresebb fellépésére, melynek köszönhetően még azok is ismerik, akik Fr Apple csak marginálisan érdekesek, menjünk az elejére.

John Sculley III 6. április 1939-án született, és a főiskola elvégzése után gyorsan a Pepsi-be emelkedett. Ebben viszonylag gyorsan feljutott az alelnöki posztig, ahol 1970 és 1977 között volt, majd később a PepsiCo, azaz az egész Pepsi konszern elnöke is lett, ahol 1977 és 1983 között uralkodott. akkoriban a Pepsi vs Apple A számítógép valóban valami volt, és a pozíció presztízse valóban nem volt hiányzó. Éppen ellenkezőleg, amikor Steve Jobs maga választotta őt Mike Markkula helyére az Apple vezérigazgatói posztján, könyörögnie kellett neki. Markkula akkor már nyugdíjba akart menni, a vezérigazgatói poszt pedig betöltetlen maradt. Jobs maga is tudta, hogy nincs tapasztalata, és szívesebben látna valaki tapasztaltabbat saját cége vezérigazgatói posztján.

John Sculley meggyőzése közben hangzott el a legendás beszéd, amikor Steve Jobs elmondta, hogy élete hátralevő részét édesített víz árusításával vagy a világ megváltoztatásával akarja tölteni. Sculleyt végül meggyőzték, és 8. április 1983-án a cég vezérigazgatója lett Apple Számítógép. Ezt a pozíciót egészen 1993-as nyugdíjba vonulásáig töltötte be, így ő lett az Apple harmadik leghosszabb ideig tartó vezérigazgatója. Amellett, hogy Steve Jobs motiválta őt ezzel a legendás üzenettel, muszáj volt Apple Adjunk hozzá néhány plusz dollárt a Pepsihez, és 1987-ben John Sculley lett a legjobban fizetett vezető a Szilícium-völgyben 10,2 millió dolláros éves fizetéssel.

John Sculley nemcsak azért vitatott, mert a legtöbben ismerjük, hanem azért is, mert vezetése alatt képes volt Apple az évi 800 millió dollárról évi 8 milliárd dollárra tízszeres eladások. Ez hihetetlen teljesítmény, de van egy nagy ám. Sculley vezette az utat Apple akkor, amikor a világ az emberiség történetének legnagyobb fellendülését élte a személyi számítástechnika terén, amikor Steve Jobs és Steve Wozniak alkotásai és elképzelései soha nem látott sikereket értek el, tehát a kérdés valójában az, hogy ebből a növekedésből mennyi köszönhető. Apple akkori vezérigazgatójához. A cég azonban növekedett, így teljesen mindegy, kinek az érdemei miatt növekedett, ha nincs az ambiciózus alapító, Steve Jobs. Nem sokkal azután, hogy csatlakozott az Apple-hez, hatalmi harcba kezdett Scullyval. Jobs meg akarta változtatni a világot, és akkoriban hatalma csúcsán volt. Ennek eredményeként az általa vezetett csapatok jóval éjfél után dolgoztak, és bár általában kora reggel végeztek, munkanapjuk reggel 7 órakor kezdődött Steve által összehívott találkozókkal, hogy megosszák a következő napi feladatokat. Steve távolsági faxokat küldött, és lényegében mindent irányítani akart, ami az Apple-nél történt, annak ellenére, hogy nem ő a vezérigazgató.

Jobs akkoriban a Macintosh részleg vezérigazgatója volt, és Sculleynek alapvetően nem volt hatalma felette, mert Steve szilárdan a kezében tartotta, és bónuszként sok információt elhallgatott vezérigazgatójától. Ráadásul az Apple igazgatótanácsa nem volt teljesen elégedett azzal, ahogy Steve vezette a Macintosh-részleget, ezért megbízták Sculleyt Jobs moderálásával. Ahelyett, hogy sikerült volna, Steve megpróbált megszabadulni Scullytól, ami végül visszaütt rá. Miután Sculley értesült Jobs igazgatótanácsi ülés összehívásának tervéről, megelőzte, és eltávolította Jobst minden vezetői pozícióból, és Jobs hirtelen azon kapta magát, Apple. Az év 1985 volt, és Steve Jobs csak 12 évvel később, 1997-ben tért vissza az Apple-hez.

Jobs távozása után Sculley birtokában volt minden hatalomnak, és az Apple még jobban kezdett, mint korábban. A cég gyorsabb mikroprocesszorokat mutatott be, a The Macintosh office Desktop Publishing nevet kapta, és bemutatta az Apple első hordozható számítógépét, a PowerBookot is. Sculley bemutatta a System 7-et is, egy jelentős operációs rendszer-frissítést, amely új hálózati lehetőségeket és színes felületet vezetett be. A MacAddict magazin az 1989 és 1991 közötti időszakot az Apple első aranykorának nevezte. Röviden, Sculley vezetése alatt az Apple 1993-ig virágzott, amikor is Apple nagyon rossz első negyedévet élt át a PC-árháború miatt. Ez feszültséghez vezetett a vállalaton belül, aminek következtében az igazgatótanács úgy döntött, hogy John Sculley-t elhagyja az Apple vezérigazgatói posztján. John akkori anyagi helyzete, valamint életkora miatt már nem kellett dolgoznia, így elkezdte élvezni a nyugdíjas éveket, melynek során feltörekvő startupokba fektetett be.

A mai nap legolvasottabb

.
  翻译: