Kai Steve'as Jobsas lygiai prieš vienuolika metų užlipo ant scenos konferencijoje „Macworld“, rankoje laikė klasikinį popierinį voką. Mažai kas tuo metu galėjo numanyti, kad ji išsitrauks naują, revoliucinį MacBook Air, kurį netrukus paskelbs lengviausiu ir ploniausiu kompiuteriu pasaulyje.
Tokio nešiojamojo kompiuterio, kokio pasaulis dar nematė
Žvelgiant iš šių dienų, originalaus „MacBook Air“ matmenys nėra stulbinantys, tačiau savo laiku „Apple ultrabook“ daugeliui žmonių užgniaužė kvapą. Jo matmenys buvo 325 x 225 x 12-18 mm, nešiojamas kompiuteris svėrė 1,37 kg. Ultrabooko ekrano įstrižainė buvo 13,3 colio. Nors tuo metu buvo galima šiek tiek ginčytis dėl ploniausio pasaulyje nešiojamojo kompiuterio statuso – „Sharp Actius MM10 Muramasas“ kai kuriais taškais matavosi mažiau, dizaino požiūriu jis buvo beveik neprilygstamas. Visas pasaulis žavėjosi jo užapvalintais kraštais, aliuminio paviršiumi ir ryškiai šviečiančiu įkandusio obuolio logotipu. Didžiulis darbas buvo atliktas ir reklamuojant MacBook Air reklaminiame taške, kuriame kompiuteris išimamas iš popierinio voko ir atidaromas vienu pirštu.
Viso gero, plastikai
Dešimt metų iki „MacBook Air“ pasirodymo tai buvo ploniausias bendrovės pagamintas nešiojamasis kompiuteris Apple PowerBook 2400. Suprantama, kad daugeliu atžvilgių jo negalima lyginti su MacBook Air. Revoliuciją tiesiogine prasme sukėlė „Unibody“ gamybos technologija, kurios pagalba „Apple“ sugebėjo iš vieno aliuminio gabalo sukurti išorinę nešiojamojo kompiuterio dalį. Plastikinės obuolių kompiuterių konstrukcijos pamažu ėmė skambėti krašteliu ir Apple jis pamažu pritaikė „Unibody“ gamybos procesą ir kitiems savo modeliams.
„MacBook Air“ aiškiai įvertino dizaino pusę, o našumas – gana sąmoningai – liko ant nugaros. „Apple Ultrabook“ nebuvo skirtas vartotojams, kuriems našumas turėtų būti pirmasis prioritetas. Kaip dalis pastangų, kad ji būtų kuo lengvesnė ir plonesnė Apple praleido optinį įrenginį ir originaliame modelyje įrengė vieną USB prievadą, trūko ir Ethernet bei FireWire prievadų. Trumpai tariant, „MacBook Air“ buvo idealus aparatas tiems, kuriems iš nešiojamojo kompiuterio daugiausia reikia mobilumo ir lengvumo. Kai kurie „MacBook Air“ pavadino „viena brangiausių rašomųjų mašinėlių“.
MacBook Air buvo aprūpintas Intel Core2 Duo procesoriumi, turėjo 2 GB 667 MHz DDR2 SDRAM ir 80 GB talpos kietąjį diską. Monitoriaus skiriamoji geba buvo 1280 x 800p, nešiojamasis kompiuteris buvo aprūpintas jutikliniu kilimėliu ir apšviesta klaviatūra, iSight kamera ir Li-Ion 37 Wh baterija.
Kita karta
Jis atvyko 2010 m Apple su naujos kartos „MacBook Air“, kuri pasižymėjo didesne ekrano raiška, patobulinta baterija ir „flash“ atmintimi. Kartu su įprastu 13,3 colio modeliu buvo išleista ir mažesnė, 11,6 colio versija. Kiti atnaujinimai įvyko 2011 ir 2012 m., su Apple visada stengdavosi kiek įmanoma patobulinti savo nešiojamuosius kompiuterius. 2018 metais jis išleido Apple visiškai naujas „MacBook Air“, kurio dangtelyje trūko ikoniško švytinčio obuolio, tačiau buvo įrengtas „Touch ID“ jutiklis, „Retina“ ekranas ir „Force Touch“ valdymo pultas. Nuo originalios sidabrinės versijos praėjusių metų „MacBook Air“ spalvų gama išsiplėtė ir apima auksinę ir pilką spalvą.
Turbūt geriausias dalykas, kurį „Apple“ padarė biuro robotui.
Niekada neturėjau problemų su šia mašina.
Visa kita buvo servise.
Tik kvailys pirktų naujas mašinas su ta klaviatūra.
Jame taip pat buvo gana lėta 4200 aps./min pavara.
Naminiam naudojimui man užtektų, jei būtų Air, bent Retina ir turbūt reikalingas nedidelis našumo padidėjimas, daugiau nieko nekeisčiau, magsafe, skaitytuvas, usb viskas iki didžiausio pasitenkinimo... . Tas ekranas tragiškas, netinkamas nuotraukoms. Naujasis „Air“ turi geresnį ekraną, bet tai yra visa kita ir kaina :-(
Geriausia tai, kad yra zmoniu kurie turi 11 metu ir veikia :D Noreciau pamatyti 11 metu Acer :D :D