Uždaryti skelbimą

Po beveik trijų dešimtmečių, praleistų Apple, Jony Ive paliko vyriausiojo dizainerio pareigas. Tačiau jo bendradarbiavimas su obuolių įmone nesibaigia iki galo. Prieš pereidami prie būsimų projektų, pažvelkime į tai, kas man geriausiai sekėsi „Apple“ arba apskritai.

iPhone – pataikymas ir nesėkmė

Vienas iš neišdildomų pėdsakų, kuriuos palikau technologijų pramonėje savo darbu, yra iPhone. Net pats pirmasis „iPhone“ daugeliu atžvilgių skyrėsi nuo įprastų rinkoje, o vėlesniais metais „iPhone“ dizainas buvo keletą kartų pakeistas. Nors dėl kiekvieno modelio pasigirdo tam tikrų abejonių, iPhone svarbos pramonei negalima paneigti. Tačiau tarp „Apple“ telefonų yra vienas, kurį be perdėto galima pavadinti šnipštu.

Pavyzdžiui, nors iPhone 5s dažnai buvo pabrėžiamas ir giriamas už savo dizainą, kartu su juo pristatytas iPhone 5c nebuvo sutiktas taip entuziastingai. Jo privalumas turėjo būti palyginti maža kaina, tačiau, anot kai kurių, plastikinis spalvingų spalvų dizainas prieštaravo Apple dizaino filosofijai, susidedančiai iš paprastumo ir minimalizmo. Be to, kaina nebuvo tokia maža, kaip daugelis tikėjosi, o Touch ID nebuvimas, kuriuo puikavosi iPhone 5s, taip pat nuvylė. Dėl šios priežasties šio modelio pardavimai buvo tikrai prasti.

 

iMac G3 – pataikė į vietą

Spalvingas, gaivus, originalus – toks buvo iMac G3, vienas iš įspūdingo Steve'o Jobso sugrįžimo į „Apple“ lyderio simbolių. Savo dizainu „iMac G3“ buvo diametraliai priešingas smėlio spalvos plastikiniams „bokštams“, kurie tuo metu buvo pagrindinė rinkos dalis, ir buvo nedaug žmonių, kurie nenorėtų jo turėti ant savo stalo.

„Mac Pro 2013“ – klaida

Ar manote, kad „tarkos“ dizainas yra prasčiausiai pastaruoju metu gautas „Apple“ produktas? 2013 m. pasirodė „Mac Pro“, kuris, kaip ir šiemet, užsitarnavo nepakartojamą slapyvardį. Kritikai jį palygino su šiukšliadėže. Galų gale pasirodė, kad jo forma buvo problematiška dėl šilumos išsklaidymo, o tai nebuvo valdoma idealiai. Dėl to drąsus dizainas buvo galbūt per drąsus.

Apple Watch - pataikė jackpotą

Daug žmonių pažymi Apple Watch mėgstamam Apple produktui. Be to, kad jie tiesiogine prasme yra arti vartotojų, negalima paneigti jų tikrai kruopštaus rafinuotumo, ir tai buvo nuo pirmosios (arba nulinės) kartos. Ir kaip rodo daugelis ataskaitų, Apple Watch Be to, kad jie atrodo tikrai gerai ir yra puikiai pritaikoma nešiojamos elektronikos dalis dėl keičiamų dirželių, jie gali išgelbėti gyvybes ir yra labai gerai suprojektuoti. Ko dar galėtum palinkėti?

„Magic Mouse 2“ – klaida

Kas ateina į galvą, kai galvojate apie Apple kompiuterio pelę? Liūdnai pagarsėjęs 2-ojo dešimtmečio ledo ritulio ritulys? „Kvadratinės“ pelės pirmiesiems „Macintosh“ kompiuteriams? O gal Magic Mouse? Pastarasis modelis negali paneigti, kad jis atrodo tikrai šauniai, o taip pat puikiai valdomas. Tačiau „Magic Mouse XNUMX“ sulaukė visuomenės kritikos dėl nepraktiškai išdėstyto įkrovimo prievado, kuris neleidžia juo naudotis krovimo metu. Galima sakyti, kad tai yra smulkmena, tačiau net ir to nereikėtų pamiršti gaminiui už Magic Mouse kainą.

Pirmasis „iPod“ – atsidūrė vietoje

Pirmasis „iPod“ jokiu būdu nebuvo pirmasis pasaulyje MP3 grotuvas. Tačiau jis tikrai skyrėsi nuo įprastų MP3 grotuvų ir labai greitai sulaukė didžiulio populiarumo tarp klientų. Jo minimalistinė išvaizda su ikoniniu valdymo ratuku neišdildomai įėjo į istoriją kaip populiariausias MP3 grotuvas pasaulyje.

iPod shuffle 3 kartos - shuffle

Kalbant apie iPod, jis nepasiliko Apple tik vienam modeliui ir dizainui. Mažytis „iPod shuffle“ buvo unikalus tuo, kad jame nebuvo ekrano ar jokių atkūrimo valdymo elementų. Taigi vartotojai turėjo pasikliauti su ausinėmis pateiktais valdikliais. Tačiau ši sistema nesulaukė palankaus atsako ir Apple prie klasikinio valdymo rato grįžo kiek vėliau.

iOS 7 – pataikė į vietą

Be aparatinės įrangos, Jony Ive taip pat prisijungė prie programinės įrangos dizaino. Vienas reikšmingiausių pasiekimų buvo operacinė sistema iOS 7, kuri savo laiku reprezentavo tikrą revoliuciją. Jis pasižymi paprastu, švariu, minimalistiniu dizainu ir vartotojo sąsaja, kurioje buvo lengva naršyti.

Apple Pieštukas 1 karta - peržengti žingsnį

Apple Pieštukas atnešė naujų, geresnių galimybių dirbti su Apple iPad. Pirmoji jo karta jau siūlė puikias funkcijas, tokias kaip jautrumas slėgiui, tačiau nebuvo galimybės jo pritvirtinti prie planšetinio kompiuterio. Vartotojai skundėsi ir dėl nepatogaus įkrovimo būdo – t.y. prijungimo prie iOS įrenginio Lightning prievado. Laimei, antrajai kartai Apple sėkmingai išsprendė šias problemas.

Apple Parkas – pataikė į vietą

Jony Ive galėjo kurti ne tik programinės ir techninės įrangos produktus, bet ir nebijojo pradėti kurti antrojo įmonės miestelio dizaino. Apple. Bendradarbiaujant su Norman Foster įmone pavyko sukurti tikrai įspūdingą teritoriją, kurioje net menkiausios smulkmenos turi savo reikšmę.

Džonis Ive

Šios dienos skaitomiausia

.
  翻译: