Tikriausiai nieko neparašyta apie tiek straipsnių, susijusių su išmaniaisiais telefonais, kiek apie jų įkrovimą. Jei nuspręsite ieškoti tokių raktinių žodžių kaip „kaip tinkamai įkrauti išmanųjį telefoną“, rasite tūkstančius instrukcijų, kurių daugelis prieštaraus viena kitai. Norėdami tai padaryti kartą ir visiems laikams, paruošėme jums straipsnį, kuris turėtų atsakyti į visus klausimus, susijusius su tinkamu išmaniųjų telefonų įkrovimu. Visi faktai yra tiesiogiai pagrįsti informacija iš įmonės Apple, informacija iš techninės priežiūros specialistų, taip pat iš labai sudėtingo straipsnio, kuris praėjusiais metais buvo paskelbtas žinomame žurnale Pc Mag. Jei nesutinkate su kuriuo nors iš toliau pateiktų tekstų, žinoma, jūs turite visas teises tai daryti, bet tada jūs nesutinkate su tuo, ką pati bendrovė teigia apie iPhone įkrovimą Apple.
Žmonės pradėjo baimintis įkrauti savo telefonus, ypač po 2017 m., kai buvo keli Samsung gaisro atvejai Galaxy Pastaba 7. Po to sekė kiti straipsniai, kuriuose kelis kartus per metus buvo rašoma apie tai, kad kažkieno telefonas sprogo ar perdega kraunant. Taigi iš pradžių sakykime, kad pasaulis yra pagal analitinę visuomenę bankmycell.com daugiau nei 6,64 milijardo išmaniųjų telefonų. Atvejai, kai kildavo problemų įkraunant telefoną, tikrai yra visiškas retenybė, ir neskaitant absoliučių išimčių, tokių kaip Galaxy 7 pastaba dažniausiai atsiranda dėl prastos kokybės įkroviklio, kabelio ar fiziškai pažeisto telefono. Taigi, jei naudojate originalius arba sertifikuotus priedus, o jūsų telefonas nėra akivaizdžiai sugedęs, tikimybė, kad jūsų telefonas užsidegs arba sprogs, yra žymiai mažesnė nei žaibo smūgio.
Tačiau dauguma vartotojų bijo, kad kraunant jis sugadins paties telefono bateriją. Pirmiausia reikia suprasti, kad išmaniojo telefono pavadinimas reiškia ne tik tai, kad telefonas daro jus protingesnius, bet ir tai išmanusis telefonas, galintis valdyti savo akumuliatoriaus įkrovą. Tai galiausiai reiškia, kad elgdamiesi su ja galite paveikti akumuliatoriaus tarnavimo laiką, tačiau, išskyrus temperatūros poveikį, kurį veikiate telefoną, tai iš tikrųjų yra labai maža procentinė dalis, kurią naudojant telefoną 2–4 metai iš esmės nereikšmingi. Nepaisant to, pažiūrėkime, kas labiausiai įtakoja jūsų išmaniojo telefono baterijos veikimo laiką.
Ar naktinis įkrovimas sunaikina „iPhone“ akumuliatorių?
Nesvarbu, ar telefoną kraunate naktį, ar dieną. Problema, apie kurią žmonės kalba, yra palikti jį prijungtą prie įkroviklio, net kai jo baterija visiškai įkrauta. Žinoma, iPhone turi lustą, kuris reguliuoja įkrovimą ir neleidžia vadinamajam perkrauti akumuliatorių, kuris gali jį sugadinti. Kai telefonas bus 100% įkrautas, telefonas tiesiog nustos krauti ir telefonas nebekraus. Bėda ta, kad telefonas, net kai juo nesinaudojate, nuolat eikvoja energiją, todėl baterijos lygiui nukritus iki 99%, vėl pradeda krauti tą vieną procentą. Tada ši būsena kartojama tol, kol atjungiate telefoną nuo įkroviklio.
Tai paprastas sprendimas, tiesiog įjunkite optimizuotą įkrovimo režimą. Tačiau net jei jo nenaudojate, atminkite, kad akumuliatoriaus veikimo laikas matuojamas ciklais. Vienas įkrovimo ciklas reiškia, kad baterija įkraunama nuo 0% iki 100%. Tačiau svarbiausia, kad individualūs mokesčiai sumuojasi. Taigi, jei įkraunate telefoną nuo 99% iki 100%, turėsite tai padaryti 100 kartų, kad gautumėte vieną įkrovimo ciklą. Jei įkraunate nuo 50% iki 100%, turite tai padaryti 2 kartus, kad gautumėte įkrovimo ciklą. Taigi, jei paliksite telefoną prijungtą prie įkroviklio net ir visiškai įkrautą, atsitiks tik tai, kad 100 kartų įkrovus nuo 99% iki 100%, išnaudojote vieną jo naudojimo ciklą. .
iPhone aukšta ir žema temperatūra ardo bateriją
Kitaip nei įkrovimo būdas, akumuliatorių ardo temperatūra. Nesvarbu, ar kalbame apie temperatūrą, kurioje naudojate telefoną, ar temperatūrą, kuri atsiranda jį įkraunant. Didelis karštis ir didelis šaltis yra du dalykai, kurie tikrai fiziškai ardo jūsų telefono bateriją. Vienišas Apple nurodoma kaip ideali darbo temperatūra iPhone, iPod, Apple Watch ir iPod svyruoja nuo 0 iki 35 laipsnių Celsijaus. Galbūt manote, kad ypač pliusinės temperatūros viršijimas yra problema, bet ką daryti, jei vasarą telefoną naudosite kaip navigacijos įrenginį automobilyje. Įsitikinkite, kad vasarą telefonas yra vėsus, o žiemą nelaikykite jo minusinėje temperatūroje. Apple svetainėje perskaitysite, kad ideali temperatūra yra net nuo 16 iki 22°C.
Atminkite, kad temperatūra yra daug didesnis akumuliatoriaus žudikas nei tai, kaip ir kaip dažnai jį įkraunate. Kalbant apie temperatūrą, įkrovimo metu svarbu atsiminti temperatūrą. Tai automatiškai padidina paties telefono temperatūrą, taigi ir patį Apple valstijų, idealu kai kuriuos dėklus išimti ir kraunant iš viso jų nenaudoti. Jei kraunant telefonas atrodo žymiai šiltesnis nei įprastai, išimkite jį iš įkrovimo dėklo ar pakuotės, pataria sau Apple.
Kalbant apie temperatūrą, internete galima rasti ekstremalių patarimų, pavyzdžiui, prieš įkraunant iPhone įdėti į šaldiklį arba, kita vertus, žiemą grįžus namo padėti ant radiatoriaus. Jokiomis aplinkybėmis to nedarykite ir labai gerai venkite šio patarimo! Jei telefonas jau atsidūrė aukštesnėje nei rekomenduojama temperatūra Apple, tada leiskite jam lėtai sušilti iki kambario temperatūros ir nelaikykite jo nuo staigių temperatūros pokyčių, kitaip dar labiau sugadinsite bateriją.Visiškas „iPhone“ iškrovimas nėra naudingas akumuliatoriui
Anksčiau, šiuolaikinių ličio jonų akumuliatorių prosenelių ir prosenelių laikais, buvo manoma, kad prieš įkraunant bateriją dera leisti nukristi iki nulio. Tačiau šiuo metu yra visiškai priešingai. Visiškai ideali šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijų sąlyga yra išlaikyti jų bateriją nuo 20% iki 80% talpos. Tai idealu, jei neleisite akumuliatoriui per daug nukristi žemiau 20 % talpos. Gerai, jei įkraunate bateriją tuo metu, kai telefonas siūlo galimybę persijungti į energijos taupymo režimą. Kaip jau minėjome, tai nekenkia akumuliatoriaus tarnavimo laikui ciklų skaičiumi, o priešingai, ličio jonų baterijų problema iškyla tuomet, kai juos visiškai iškraunate.
Jis sunaikina greitą įkrovimą baterijos?
Visi iPhone, kuriuose yra vadinamasis greitasis įkrovimas, kai Apple rodo, kad 30% baterijos talpos įkrausite per 50 minučių, jie tam yra pilnai pasiruošę ir greitas įkrovimas jiems nekenkia. Jis pats vartoja labai protingą frazę Apple, kuriame ličio jonų baterijų naudojimas pristatomas kaip geriausias „iPhone“, ir jis teisus. „Apple“ svetainėje rašoma: „Greito įkrovimo fazė yra patogi vartotojams, o lėto įkrovimo fazė reikalinga ilgam tarnavimo laikui“. Dėl to tai reiškia, kad telefonas maksimaliu greičiu įkrauna tik iki 80% talpos, o tai jokiu būdu nekenkia akumuliatoriui, o pasiekus 80%, įkrovimo greitis sumažinamas iki lėtesnio, lašelinio įkrovimo. nepakenkti akumuliatoriui.
Apple tada teigia, kad šis kombinuotas procesas gali ne tik pagreitinti akumuliatoriaus įkrovimą, bet ir pailginti baterijos veikimo laiką. Taigi jums tikrai nereikės jaudintis dėl greito įkrovimo, kaip ir dėl greitųjų įkroviklių naudojimo. Dar kartą pasiekiame tašką, kad išmanusis telefonas yra tikrai universalus išmanusis telefonas ir neleis sunaikinti jo akumuliatoriaus greito įkrovimo metu, o tai prieštarauja tam, kam jis sukurtas. Tačiau yra tokių įkroviklių, kurie bando „apkvailinti“ telefono sistemą ir taip garantuoja dar greitesnį įkrovimą, nei telefonas skirtas. Vėlgi, tai, ką sakėme įžangoje, galioja ir vėl. Naudokite tik sertifikuotus arba originalius įkroviklius ir laidus.
Kaip prižiūrėti iPhone bateriją?
Svarbiausia nenaudoti iPhone žemesnėje nei 0°C ir aukštesnėje nei 35°C temperatūroje, neleiskite jam išsikrauti žemiau 20% baterijos talpos, o kraunant nenaudokite dangtelių ar dangtelių, kurie neleidžia šilumai išeiti iš telefonas. Naudokite optimizuotą įkrovimą ir atnaujinkite „iOS“ savo „iPhone“. Viskas, ką darysite papildomai, yra gana nereikalinga ir pakanka iš tikrųjų laikytis šių principų, apie kuriuos daugiau kalbėjome ankstesnėse eilutėse. Tiesą pasakius, po dešimties metų patirties, jei viską atsikosėsi ir nieko neišspręsi, tai net ir po metų didelio skirtumo savo telefono gyvenime nepajusite. Taigi, jei keičiate telefoną metai iš metų, jums praktiškai visiškai nereikės rūpintis akumuliatoriumi. Jei planuojate telefoną laikyti ilgiau nei metus, vadovaukitės aukščiau pateiktais patarimais arba pakeiskite bateriją kartą per metus ar dvejus, geriausia – įgaliotame aptarnavimo centre.
Kaip įkrauti „iPhone“ belaidžiu būdu? Ar galioja tas pats, kas nurodyta straipsnyje?
Ne, aišku, ten atvirkščiai :D
Aš nesuprantu vieno dalyko - greitas įkrovimas iki 80% akumuliatoriaus jo nesunaikina, o ar greitas įkrovimas virš 80% nesugadins akumuliatoriaus? Manau, kad greitas įkrovimas greičiau išsenka akumuliatorių, tik pasirenkamas toks kompromisas.
Aš nesuprantu vieno dalyko - greitas įkrovimas iki 80% akumuliatoriaus jo nesunaikina, o greitas įkrovimas virš 80% sugadintų akumuliatorių? Manau, kad greitas įkrovimas greičiau išsenka akumuliatorių, tik pasirenkamas toks kompromisas.
Taip pat norėčiau sužinoti, ar mano automobilyje yra „Wi-Fi CarPlay“, ar palikti jį ant laido, ar ištraukti jį įkrovus. Kai vairuoju visą dieną, mano mobilusis telefonas užgęsta. Dėkoju