Nors neseniai pristatytas iPhone 14 Pro yra didelis pardavimų hitas, o AirPods Pro 2 ar Apple Watch Ultra, tad kai kas tikėtųsi, kad dėl to Apple vertė išaugs, tiesa yra visiškai priešinga. Laikai, kai Kalifornijos milžinas atakavo trijų trilijonų dolerių vertę, jau praėjo, ir neatrodo realu, kad greitai vėl pasiektų šią vertę. Juk praėjusią savaitę „Apple“ akcijos nukrito iki žemiausio lygio per 18 mėnesių.
Ji viršijo trijų trilijonų dolerių rinkos vertę Apple trumpai praėjusių metų pradžioje, taip aukso raidėmis įrašydamas į (ne tik) technologijų įmonių istoriją. Tačiau pasaulis tada pradėjo spręsti karą Ukrainoje ir su juo susijusius ekonominius padarinius de facto visam pasauliui. Jei prie viso šito pridėtume faktą, kad Kinijoje vėl siautėja COVID-19, priversdamas „Apple“ tiekėjus masiškai uždaryti gamyklas ar apriboti veiklą, nieko keisto, kad įmonės vertė neauga. Tačiau mažai kas būtų pagalvojęs, kad maždaug per metus jis sumažės geru trečdaliu, nes šiuo metu jis yra tik palyginti žemas, viršijantis du trilijonus dolerių. Be to, praktiškai visi analitikai sutinka, kad bet koks staigus „Apple“ vertės augimas jokiu būdu nėra darbotvarkėje. Todėl tie, kurie jos akcijas suvokė kaip saugią investiciją, kuri dėl spartaus įmonės vertės augimo turi potencialą gana greitai uždirbti, dabar akivaizdžiai turi iš naujo įvertinti savo suvokimą.
- Apple produktų galima įsigyti pvz Alge, u iStores ar Mobilioji avarinė pagalba (Be to, galite pasinaudoti „Pirkti, parduoti, parduoti, atsipirkti“ akcija „Mobile Emergency“, kur galite įsigyti „iPhone 14“ nuo 98 CZK per mėnesį)
„Tačiau mažai kas būtų pagalvojęs, kad maždaug per metus jis sumažės geru trečdaliu, nes šiuo metu jis yra palyginti žemas, viršijantis du trilijonus dolerių.
Tačiau patirtis sako: niekada nepasitikėk analitikais ;) Dažniausiai atsitiks visiškai priešingai nei jie prognozuoja ar tikisi.
Akcijų kaina paprastai turi labai mažai bendro su įmonės ekonomine veikla. Ypač su technologijų įmonėmis dažnai buvo įrodyta, kad biržos makleriai visiškai nesupranta technologijų ir jiems taiko lygiai tas pačias bendras ekonomikos pamokas kaip ir plieno gamintojams.
Tai buvo gražiai matoma po 2000 m. su Nokia. Visi pramonės atstovai matė, kad traukinys techniškai dingsta, tačiau ekonomistai toliau skaičiavo savo indeksus ir matė situaciją gana rožinę, o investiciniai fondai toliau pirko akcijas savo portfeliams.
Dabar yra kitaip nei tada... Apple smukdo tai, kad krito daugelio technologijų kompanijų – nuo „Netflix“ iki „Meta“ / „Facebook“ iki „Tesla“ – akcijos, o investuotojai nepasitiki visomis technologijų įmonėmis, nepaisant jos pačios. Apple jis yra visiškai sveikas, o jo pardavimai nėra burbulas.
20 milijardų kronų jau yra kažkas.