Uždaryti skelbimą

Adware ir toliau yra dažniausiai aptinkamas kenkėjiškas „macOS“ platformos kodas Čekijos Respublikoje. Sausio mėnesį jo aptikimai sudarė 40% visų šios operacinės sistemos kenkėjiško kodo atvejų. Be „Pirrit“ reklaminės programinės įrangos, ESET saugos specialistai taip pat aptiko „MacSearch“ reklaminę programinę įrangą, kuri seka vartotojų veiklą žiūrint interneto turinį, ir „MaxOfferDeal“ reklaminę programinę įrangą, kuri išnaudoja paieškos sistemų optimizavimą (SEO). Jie pataria vartotojams būti atsargiems atsisiunčiant programėles ir žaidimus bei atkreipti dėmesį į savo duomenų apsaugą. Tai matyti iš įprastos ESET kibernetinės grėsmės statistikos.

Čekijos „macOS“ platformos kenkėjiškų kodų statistikos viršūnėje sausį pasirodė reklaminių programų šeimos, su kuriomis Čekijos vartotojai galėjo susidurti per visus praėjusius metus. Šioje platformoje aptiktų reklaminių programų dalis šiuo metu sudaro 40% visų grėsmių, kurias saugos specialistai stebi savo statistikoje.

„Pirmieji šių metų skaičiai mūsų statistikoje dar kartą patvirtino, kad reklaminės programos išlieka labiausiai paplitusi strategija macOS platformoje, kurios pagalba užpuolikai bando pasiekti vartotojus ir jų duomenis. Taip yra dėl to, kad ji nėra tokia pavojinga kaip, pavyzdžiui, Trojos arkliai, todėl vartotojai į tai nekreipia tiek dėmesio – pavyzdžiui, jie nemato nieko rimto agresyvioje ir erzinančioje reklamoje, išskyrus tai, kad tokia reklama. trikdo juos ir jie nemano, kad reklaminių programų apsauga yra svarbi. Dėl to, žinoma, jis idealiai tinka atakoms“, – aiškina Jiří Kropáč, ESET virusų laboratorijos Brno vadovas.

Dažniausiai aptinkama Pirrit reklaminė programinė įranga įrenginyje pasireiškia, pavyzdžiui, iškylančiais reklamos langais arba įterpiant nuorodas į interneto turinį ar paryškinant tam tikrus žodžius naršant tinklalapiuose. Blogiausiu įmanomu atveju gali būti atsiųstas kenkėjiškas kodas, o tai jau kelia tiesioginį pavojų vartotojų asmeniniams duomenims. Tačiau kenkėjiškos programos nėra vienintelė rizika mūsų duomenims reklaminių programų atveju. Pavyzdžiui, pati reklaminė programa gali sekti mūsų elgesį internete.

Reklaminė programinė įranga dažnai maskuojasi kaip naršyklės priedas

Ilgą laiką reklaminių programų elgseną Čekijoje stebintys saugos specialistai atkreipia dėmesį, kad tą akimirką, kai jas atsisiunčiame į savo įrenginį, reklaminės programos gali pradėti mus šnipinėti ir panaudoti gautus duomenis geriau nukreipti kitą reklamą ar rengti kitas kibernetines atakas. .

„Šalia „Pirrit“ reklaminės programinės įrangos sausį pasirodė reklaminė programinė įranga, kuri kelia pavojų daugiausia dėl to, kad piktnaudžiauja teisėtais internetiniais įrankiais. Adware MaxOfferDeal savo platinimui naudoja optimizavimą paieškos sistemoms, SEO ir dėl to gali pasiūlyti vartotojui paieškos rezultatus su programų ar programų, kurias naudoja savo platinimui, pasiūlymais. „MacSearch“ reklaminė programinė įranga savo ruožtu plinta kaip interneto naršyklių „Safari“, „Firefox“ ar „Chrome“ plėtinys ir seka vartotojo elgesį internete – dažniausiai kokiuose puslapiuose jis lankosi, kiek laiko juose praleidžia ar kokias prekes perka internetu“, – pasakoja. Kropáč, pridūrė: „Reklamos programa dažniausiai patenka į įrenginį, kai vartotojai ją atsisiunčia patys. Pavyzdžiui, jie ieško žaidimų ar programų ne oficialiose parduotuvėse, kuriose jie yra mokami arba nebepasiekiami. Atsisiuntus reklaminę programą, ji tęsia savo veiksmus – gali pasiūlyti vartotojams netikrus paieškos rezultatus, kai jie ieško, nukreipti juos į papildomą remiamą reklamą, atsisiųsti papildomų naršyklės priedų, papildomos reklaminės programos ir tt Tuo pačiu metu ji lieka paslėpta. prietaise ilgą laiką, viską daro nepastebimai ir atskleidžia, kad tai nėra visai lengva. Dėl to tai kelia panašią riziką su kitu kenkėjišku kodu.

Užpuolikai vis dažniau dirba su mūsų psichika

Išpuoliai naudojant manipuliacinį bendravimą ir prievartą priskiriami vadinamosioms socialinės inžinerijos technikoms, kurios apima, pvz. phishing, apgaulingi skambučiai (vishing) arba sukčiavimas (SMS sukčiavimas). Jų populiarumas tarp užpuolikų vis dar auga ir jie jau pamažu susidoroja su kenkėjiškų programų atakomis.

„Adware platinama kartu su neoficialiomis gerai žinomų žaidimų versijomis ar aukščiausios kokybės programomis, o jų gamintojai trečiųjų šalių parduotuvėse jas siūlo nemokamai arba paketais. Jie naudoja internetinės rinkodaros įrankius ir bando priversti vartotojus spustelėti kokį nors įdomų pasiūlymą. Jie dažnai lažinasi dėl temų, kurios šiuo metu sulaukia atgarsio visuomenėje, pvz., dėl ilgai lauktos serialo premjeros ar socialinių įvykių, arba ypač taikosi į vartotojus per atostogas ir šventes, nes teisingai mano, kad jie bus daugiau prisijungę ir nereikės būti tokiam budriam“, – sako Kropáč.

„Vartotojai turėtų atsisiųsti programas tik iš oficialių parduotuvių, o tai ypač pasakytina apie internetinius žaidimus, kurių versijas tikrai investuočiau į oficialioje parduotuvėje ar oficialiose kūrėjų svetainėse esančias versijas, trumpai tariant, investicija. yra verta rizikos kontekste. Taip pat svarbu, kad jie atsargiai žiūrėtų į informaciją internete, ypač į sensacingą ar katastrofišką, kurios tikslas – apeliuoti į mūsų žmogiškas emocijas ir priversti mus imtis skubotų veiksmų. Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – naudokite saugos sprendimą, kuris apsaugos juos iškart spustelėjus kokią nors pavojingą nuorodą“, – apibendrina Kropáč iš ESET.

Dažniausios kibernetinės grėsmės Čekijoje, skirtos macOS platformai 2023 m. sausio mėn.:

  1. OSX / Adware.Pirrit (21,28 %)
  2. OSX / Adware.MacSearch (6,38 %) 
  3. OSX / Adware.MaxOfferDeal (6,38 %) 
  4. OSX / Adware.Bundlore (3,19 %) 
  5. OSX / TrojanDownloader.Agent (2,13%)

Šios dienos skaitomiausia

.
  翻译: