Kai Steve'as Jobsas 6 m. gegužės 1998 d. pristatė „iMac G3“, jis padėjo Apple9-ajame dešimtmetyje už savo egzistavimą dažnai kovojęs, pamažu, bet užtikrintai grįžo į rampų šviesą, kur sėkmingai kaitinasi iki šiol.
„iMac“ istorija sėkmingai rašoma ir šiandien, tačiau 3 m. „iMac G1998“ daugeliu atžvilgių gerokai skiriasi nuo dabartinių modelių. Nors dabartinis „iMac“ yra plonas ir palyginti didelis, „iMac G3“ buvo žymiai mažesnių matmenų ir apvalios formos. Tačiau net ir tada tai vis dar buvo „viskas viename“ kompiuteris. Jis buvo aprūpintas 15 colių monitoriumi, savo laiku neblogu našumu, puikiomis funkcijomis, gera kaina ir neabejotinai iš pirmo žvilgsnio patraukė akį nauja išvaizda ir spalvomis.
„iMac G3“ sukėlė entuziazmą net žiniasklaidoje, kuri dažniausiai su susižavėjimu rašė apie gražią revoliuciją, drąsią provokaciją ir netikėtas naujoves. Daugelį nustebino ir tai, kad paprasti vartotojai sutiko su tuo, kad „iMac G3“ trūko daugelio tuo metu kitiems kompiuteriams būdingų funkcijų – pavyzdžiui, klasikinio diskelių įrenginio. Išvaizda taip pat suvaidino nemažą vaidmenį iMac G3 sėkmei ir net pats Steve'as Jobsas neslėpė, kad kurdama minėtą modelį Apple šiai funkcijai skyrė nemažai dėmesio, o iMac spalvos buvo šiek tiek pagirtos. vėliau netgi „konkurento“ Microsoft direktorius Billas Gatesas.
Žvelgiant iš šiandienos taško, „iMac“ sėkmė gali atrodyti savaime suprantama, tačiau būtina atsiminti, kad jo išleidimo metu Apple ne visai džiaugėsi sėkmingos įmonės reputacija. „iMac“ išleidimas ir investicijos į jį buvo gana rizika įmonei, tačiau galiausiai tai tikrai pasiteisino. „iMac“ projektas prasidėjo beveik iš karto po to, kai Jobsas grįžo į „Apple“ 1997 m., tačiau jo užduotis nebuvo sukurti naujo produkto. Galiausiai buvo siekiama išgelbėti įmonę, kuri, kaip vėliau atskleidė Jobs, buvo praėjus 90 dienų nuo bankroto.
Suprantama, kad „Apple“ grįžimui į iškilumą (ir į neigiamą pusę) įtakos turėjo keli veiksniai, įskaitant finansinę „Microsoft“ pagalbą, tačiau jei ne „iMac“, grįžimas galų gale galėjo nepasisekti.