Aizvērt sludinājumu

Dibinātājs un bijušais izpilddirektors Stīvs Džobss sabiedrībā bija pazīstams galvenokārt kā vizionārs un ģēnijs, kurš spēja mainīt pasauli. Sers Džonatans Īvs varēja lepoties ar komandu, jo jaunu ierīču izveidē piedalījās arī viņa priekšnieks. Tā kā Stīvs bija perfekcionists, tas daudzkārt ietekmēja viņa uzskatus un rīcību. Ir zināms, ka jebkuru priekšlikumu, kas nesaskanēja ar viņa ideoloģiju, Džobss vienkārši noslaucīja no galda. Pirms nāves viņš tomēr paguva izveidot uzņēmuma plānus līdz 2015. Tomēr notikumi sakrīt Apple Inc. ar jūsu bijušā izpilddirektora ideoloģiju?

1. Siri
Kā stāsta Stīva Džobsa biogrāfijas autors Valters Izaksons, iPhone 4S Džobsa rokās nokļuvis pēdējā tikšanās reizē, pirms viņš pameta uzņēmuma izpilddirektora amatu. Tomēr, pēc viņa teiktā, Stīvs jutās diezgan apmulsis un neieinteresēts salīdzinājumā ar vecākiem produktiem. Galvenais iemesls, kāpēc Siri viņu nepārsteidza, ir fakts, ka balss palīgs joprojām ir beta versijā un būs vēl dažas nedēļas. Par spīti tam Apple tieši šo funkciju piedāvā kā iemeslu iPhone 4S iegādei, tās izmantošana praktiskajā dzīvē lielākajai daļai īpašnieku ir minimāla.

2. 4 collu ekrāns
Stīvs Džobs uzskatīja, ka 4:3 displejs ir ideāls mobilajām ierīcēm, apgalvojot, ka 16:9 ekrāns šīm ierīcēm nemaz nav piemērots. Pēc viņa teiktā, uzņēmums ilgi meklējis piemērotus displeja izmērus, un skārienjūtīgajam tālrunim ideālākā izrādījās 3,5 collu diagonāle. Viņš arī jokoja, ka Android tālruņi ar 4 collu displeju izskatās kā mazi skrituļdēļi. Tomēr saskaņā ar dažām spekulācijām Džobss pirms savas nāves plānoja jaunu, lielāku iPhone.

3. Piegādātāju vadītāji un vadītāji svarīgās sanāksmēs
Džobsa dzīves laikā tas nenotika. Uzņēmums vienmēr apstrādāja jaunus produktus aiz slēgtām durvīm, un šiem ārējiem darbiniekiem nebija ko meklēt. Jobs uzskatīja, ka nākotnes produktu radīšana Apple nedrīkst ietekmēt nekādi kompromisi.

4. Sarunas ar Google
Ja lasījāt Isaacson biogrāfiju, iespējams, esat lasījis, ka Džobss par katru cenu gribēja iznīcināt Android, apgalvojot, ka tas ir zagts produkts. Un tas tev lika Apple viņš patentēja praktiski visas iPhone funkcijas. Stīvs uzskatīja, ka Google izpilddirektors Ēriks Šmits viņu nodeva un nozaga šīs idejas. Džobsa "termonukleārais karš" galu galā kļuva par tiesas sēžu sēriju.

5. Vide ir jauna Apple TV
Vide, ko piedāvā jaunais Apple TV ar 1080p attēla atbalstu, jau tika noraidīts pirms 5 gadiem. Viens no uzņēmuma bijušajiem darbiniekiem ar Twitter starpniecību padalījies ar šo faktu, apgalvojot, ka vairs neatrodas Apple nevienam nav jāsaka "nē". Un noraidījuma iemesls? Džobsam vienkārši nepatika vide.

6. Nekvalitatīvu produktu radīšana
Vienkāršākais piemērs būtu problēmas, kas bija saistītas ar OS X Lion izmēģinājuma versiju vai jaunā iPad displeju. Šeit Apple parādīja, ka tā vienkārši nevajadzētu darīt, par laimi sabiedrība šajā ziņā ir nedaudz uzlabojusies.

7. Labdarības organizāciju atbalsts 
Stīvam Džobsam nepatika atbalstīt labdarību, taču tas nenozīmē, ka tiem, pēc viņa domām, jābūt ļauniem. Apple apvienoja spēkus ar Sarkano organizāciju, kas cīnās pret AIDS, un ziedoja līdzekļus valstīm pēc lielām dabas katastrofām - Haiti un Japānai. Tā kā Tims Kuks ir bijis pie uzņēmuma stūres, Apple atbalsta labdarību.

8. Dividenžu izmaksa akcionāriem 
Pavisam nesen mūsu mājaslapā varēja lasīt par akcionāru bailēm par uzņēmuma, kurā viņi ieguldīja, turpmāko finansiālo progresu. Akcionāri par jaunajiem produktiem nezināja vairāk kā mēs, tāpēc viņiem vienkārši bija jāseko līdzi akciju tirgum. Džobss vēlējās, lai bagātā uzņēmuma finanšu rezerves pietiktu jauniem produktiem.

9.Noplūdis
Kopš Džobsa aiziešanas no pasaulē vērtīgākā uzņēmuma izpilddirektora amata ir bijis ievērojami lielāks nopludināto topošo produktu prototipu skaits. Pērn viņi pavadīja iPad 2, šogad tiem pievienojās Macbook Pro Retina, 4″ iPhone, iPad mini, un ik pa laikam internetā nonāk informācija par leģendāro televizoru. Ja Stīvs Džobss nebūtu miris, mēs varētu aizmirst par lielāko daļu no šīm informācijas noplūdēm.

10. Sīkāka informācija par lietotāja vidi
iOS platformā varējām pamanīt, kā šī sistēma daļēji atkāpās no Džonatana Ivo dizaina prasmēm un atsevišķās vietās pat no paša zīmola perfekcionisma. Apple. Piemēram, vai esat pamanījis, ka dienu nosaukumi lietotnē Kalendārs atšķiras no tabulām?

Šodien visvairāk lasītais

.
  翻译: