Pieejamība ir ļoti noderīga uzņēmuma produktu sastāvdaļa Apple. Tas ir iestatījumu un pielāgojumu kopums, kas padara Apple produktus ērti lietojamus pat lietotājiem ar dažādiem traucējumiem. Kā Apple pieejamība gadu gaitā ir attīstījusies?
8. gada 2009. jūnijā, kad Fils Šillers WWDC prezentēja tobrīd jaunā iPhone 3GS funkcijas un lietojumprogrammas, vienā brīdī ekrānā parādījās Accessibility logotips, ko uzņēmums izmanto vēl šodien. Šillers uzsvēra, ka Apple ļoti rūpējas par pieejamību, runājot par VoiceOver, Zoom, krāsu inversiju un mono audio. Tolaik, iespējams, dažiem cilvēkiem bija nojausma, cik tas ir Apple turpmāk varēs pieejamības jomā.
Pieejamības funkciju ienākšana Apple operētājsistēmās notika pakāpeniski. Līdz ar Mac OS X Tiger ienākšanu 2005. gadā, uzņēmums ieviesa VoiceOver funkciju savos datoros, un, kad divus gadus vēlāk tika prezentēts pirmais iPhone, daudzi cilvēki domāja, vai tas arī to iegūs. Lai gan pirmajam iPhone trūka šī pieejamības elementa, Apple bet 2008. gadā viņš ieviesa VoiceOver savā iPod nano, un Mac datorā tas varēja strādāt ar iTunes, tāpēc pat vājredzīgie varēja kopēt mūziku savā iPod. Izmaiņas radās līdz ar iPhone OS 3 un iPhone 3GS operētājsistēmu ienākšanu, kuru īpašnieki beidzot ieguva iespēju savā ierīcē "nolasīt", pie kāda priekšmeta viņi šobrīd tur ar pirkstu vai kāds saturs šobrīd tiek attēlots displejā. Taču VoiceOver nebija vienīgais pieejamības elements – lietotāji varēja izmantot arī iPhone displeja tālummaiņas funkciju, pārslēgties uz apgrieztām krāsām vai aizstāt stereo skaņu ar mono skaņu, lai atbalstītās lietojumprogrammas klausītos skaļāk.
Trešās paaudzes iPod touch piedāvāja arī Accessibility funkciju, un 2010. gada pavasarī arī iPad nāca ar to atbalstu. Arī iPad bija pirmais Apple ierīces ar iBooks un iBooks Store, kas darbojās ar VoiceOver. Tajā pašā laikā pieejamība pirmās paaudzes iPad bija arī priekšvēstnesis tam, ko iOS 4 operētājsistēma vēlāk šajā virzienā sniegs, tika pievienoti arī jauni žesti VoiceOver vai Touch Typing funkcijām. 2010. gada rudenī uzņēmums Apple nāca komplektā ar iOS 4 operētājsistēmu, kas piedāvāja atbalstu Bluetooth tastatūrām, taustes displeju atbalstu vai varbūt pieminēto Touch Typing. Vēl viens uzlabojums bija iPhone 4S ienākšana, kas atnesa balss palīgu Siri. Lai gan tas nav pieejamības elements kā tāds, tas daudzējādā ziņā atvieglo darbu ar iPhone.
Operētājsistēma iOS 5 atbrīvoja lietotāju no nepieciešamības savienot tālruni ar datoru - atjauninājumi tika veikti OTA (Over-The-Air) veidā. Funkciju VoiceOver var izmantot arī, lai atjauninātu un iestatītu iPhone, Apple pievienotas arī jaunas balsis, tālummaiņas funkcija saņēma jaunas vadības un pielāgošanas iespējas. Kamerai tika pievienota sejas noteikšanas funkcija, lai sistēma varētu pateikt lietotājam, izmantojot VoiceOver, cik seju ir kadrā. Savukārt izvēles funkcija ļāva tīmekļa lapu elementus sakārtot alfabētiskā secībā, kas lietotājiem ievērojami atviegloja navigāciju tīmeklī. Kopā ar iOS 5 operētājsistēmu Apple arī ieviesa iespēju iestatīt dažāda veida vibrācijas un LED gaismas brīdinājumu, lietotāji ieguva arī vairāk iespēju savienot dzirdes aparātus ar Bluetooth savienojumu.
Līdz ar turpmākiem iOS operētājsistēmas atjauninājumiem ir uzlabojušās arī funkcijas un pieejamība. Operētājsistēmā iOS 6, piemēram, tika pievienotas Assistive Touch un Assisted Access funkcijas, VoiceOver saņēma daļējus uzlabojumus. iOS 7 piedāvāja vairākas iespējas izskata pielāgošanai – lietotāji varēja izcelt pogu kontūras, samazināt caurspīdīgumu, palielināt kontrastu vai, iespējams, iestatīt treknāku vai lielāku fontu, savukārt vadības centrā tagad bija iespēja ātri un vienkārši aktivizēt VoiceOver vai Palīdzīgs pieskāriens. Tomēr pieejamības uzlabošana neaprobežojās tikai ar programmatūru, un lietotāji pamazām saņēma dzirdes aparātus ar MFi sertifikātu. iOS 7 arī sniedza lietotājiem iespēju pielāgot slēgtos parakstus pārraidēm un filmām pakalpojumā iTunes. Līdz ar lielāku iPhone 6 un 6 Plus ienākšanu uzņēmums iepazīstināja Apple arī displeja tālummaiņas funkciju, iOS 8 operētājsistēma lietotājiem piedāvāja vairāk iespēju, lai vienkāršotu rakstīšanu ar tastatūru vai Alex balsi, kas pazīstama no Mac OS X.
Pakāpeniski tika ieviests atbalsts VoiceOver un Assistive Touch sadarbībai ar 3D Touch funkciju, līdz ar iOS 10 ienākšanu lietotāji saņēma balss pasta transkripciju, balss fotoattēlu parakstus un palielināmo stiklu ar vairākām noderīgām funkcijām. Ir pievienoti arī displeja krāsu filtri, atbalsts savienojumam ar ierīcēm un tālruņa zvanu atvieglošana cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Līdz ar operētājsistēmas iOS 11 ienākšanu tika nodrošināts VoiceOver atbalsts vilkšanai un nomešanai, žestu atbalsts iPhone X īpašniekiem un iespēja atspējot uzmanību sejas ID. Izlaižot iOS 13 ar tumšo režīmu, lietotāji redzēja viedo krāsu inversijas funkciju, iespēju rakstīt Siri (tostarp iespēju rakstīt no taustes displejiem) un uzlabotas tiešās klausīšanās opcijas.