Viens no spilgtākajiem jauninājumiem pagājušā gada iPhone tālruņos bija MagSafe uzlādes tehnoloģijas ienākšana. Līdz tam iPhone tālruņi tika uzlādēti, izmantojot Lightning kabeli, pirms kura bija plaši 30 kontaktu savienotāji. Šodienas rakstā īsi atcerēsimies iPhone, iPad un iPod Touch tālruņu uzlādes kabeļu attīstību.
30pin
Apple pirmais iPhone bija aprīkots ar platu 30 kontaktu savienotāju uzlādes vajadzībām, ko varēja atrast arī atsevišķos iPod modeļos un pirmajās trīs iPad paaudzēs. Kas attiecas uz Apple viedtālruņiem, tad bez pirmās paaudzes iPhone ar 30 kontaktu pieslēgvietu tika aprīkoti arī 3G, 3GS, 4 un 4S modeļi. 30 kontaktu savienotājs pirmo reizi tika ieviests 2003. gadā kopā ar trešās paaudzes iPod, un tā pastāvēšanas laikā pamazām dienasgaismu ieraudzīja vairāki dažāda veida saderīgi aksesuāri, sākot no dokstacijām un beidzot ar dažādiem samazinājumiem un citiem piederumiem. 30 kontaktu savienotājs bija uzmanības centrā līdz 2013. gada septembrim, kad uzņēmums Apple tam bija slaids un viegls Lightning savienotājs. 30 kontaktu kabeļi tika pārtraukti 2014. gadā, kad tika pārtraukta 160 GB iPod Classic sestās paaudzes un iPhone 4S ražošana.
Zibens savienotājs
2012. gada septembrī tika ieviests Lightning savienotājs. Tas bija iepriekš aprakstītā 30 kontaktu savienotāja pēctecis un ļoti ātri atrada ceļu jaunajā Apple aparatūrā. Pirmās ierīces, kas bija saderīgas ar Lightning savienotāju, bija iPhone 5, piektās paaudzes iPod Touch, septītās paaudzes iPod Nano, ceturtās paaudzes iPad un iPad Mini. Tas ir interesanti, tas Apple nebija sākotnējais Lightning preču zīmes īpašnieks - viņš to iegādājās tikai no Harley-Davidson 2012. gada novembrī. Kad iPad Pro tika prezentēts 2015. gadā, tā bija pirmā ierīce ar Lightning savienotāju, kas atbalsta USB 3.0 tehnoloģiju. Lightning savienotājs bija aprīkots ar astoņām tapām, un atšķirībā no tā priekšgājēja to varēja savienot ar ierīci, nepārbaudot pareizo virzienu. Uz uzņēmuma piedāvājumu (ne tikai). Apple laika gaitā tika pievienoti piederumi, kas ļāva izmantot Lightning kabeli ierīcēs ar USB, HDMI vai, iespējams, VGA portiem. Lightning savienotājs bija atrodams ne tikai iPhone tālruņu uzlādes un datu kabeļos – kad iPhone 7 tika prezentēts bez austiņu ligzdas, ar šo savienotāju bija aprīkotas arī komplektācijā iekļautās EarPods austiņas.
USB-C
Jau ilgāku laiku tiek runāts par iespējamo USB-C ienākšanu saistībā ar viedajām mobilajām ierīcēm. Lai gan sākotnēji tika runāts par USB-C savienojamības ieviešanu iPhone tālruņos, šāda veida porti beidzot parādījās (neskaitot MacBooks) pirmo reizi 2018. gadā, kad Apple instalēja savu 11 collu un 12,9 collu iPad Pro. Šo ierīču USB-C portu var izmantot, piemēram, lai pievienotu dažus ārējos displejus, pārsūtītu multivides failus, pievienotu dažas perifērijas ierīces, piemēram, ārējās tastatūras vai audioierīces, vai dažādu centrmezglu pievienošanai.
MagSafe
2020 Apple iepazīstināja ar iPhone 12, 12 mini, 12 Pro un 12 Pro Max, kas cita starpā bija aprīkoti ar MagSafe tehnoloģiju uzlādei. Tā nebija pirmā reize, kad lietotāji saskārās ar terminu MagSafe — šis nosaukums Apple pirms USB-C savienotāju ieviešanas, iepriekš ar zīmolu magnētiskos uzlādes kabeļus saviem MacBook datoriem. Jaunajos iPhone tālruņos MagSafe neatradās ierīces apakšā – šī vieta joprojām bija rezervēta vecajam labajam Lightning. iPhone aizmugurē tika novietota kopumā astoņpadsmit magnētu sistēma, un tā kalpo kā bezvadu uzlādes veids. Izņemot lādētāju, kas daļēji atgādināja pamata pro lādētāju Apple Watch, piedāvājumi Apple aksesuāri MagSafe iPhone tālruņiem vāciņu, maciņu, maku un citu piederumu veidā.