Aizvērt sludinājumu

iPhone drošība ir ārkārtīgi svarīga, un ļoti labā ziņa ir tā, ka jums tā ir Apple apzinās, kā viens no nedaudzajiem tehnoloģiju gigantiem. Daudzas personas iegādājas ierīces no paša uzņēmuma Apple, lai viņi varētu būt pārliecināti, ka neviens nekad netiks pie viņu datiem, vai arī sistēma netiks tā sauktā "inficēta". Ir diezgan daudz pieejamo funkciju, kas liek mums justies patiešām droši iPhone tālrunī. Dažas no šīm funkcijām jau ilgu laiku ir iekļautas iOS, dažas Apple pievienots tikai nesen. Apskatīsim 5 no tiem kopā šajā rakstā un runāsim par tiem vairāk.

Drošība iPhone tālrunī

Piekļuve funkcijām un pakalpojumiem

Katru reizi, kad savā iPhone tālrunī lejupielādējat jaunu lietojumprogrammu, kurai nepieciešama piekļuve kādai funkcijai vai pakalpojumam, ekrānā tiek parādīts dialoglodziņš, kurā varat atļaut vai liegt piekļuvi. Ja atspējojat piekļuvi, varat būt drošs, ka lietojumprogramma faktiski neiegūs piekļuvi noteiktai funkcijai vai pakalpojumam. Visbiežāk šie pieprasījumi tiek parādīti, lai atļautu piekļuvi fotoattēliem, kamerai vai, iespējams, kontaktpersonām. Ja pirmo reizi atļaujat vai liedzat piekļuvi lietojumprogrammai, tas nenozīmē, ka nevarēsit mainīt savu lēmumu. Ja vēlaties atiestatīt piekļuvi funkcijām un pakalpojumiem, dodieties uz Iestatījumi -> Privātums, kur tu esi atlasiet konkrētu sadaļu. Pēc noklikšķināšanas uz sadaļas tā jums tiks parādīta pieteikumu saraksts, ko jūs varat veikt atiestatīšanu.

Aptuvenā atrašanās vieta

Atsevišķas lietojumprogrammas var arī pieprasīt piekļuvi jūsu atrašanās vietai. Tomēr jāņem vērā, ka tas ne vienmēr nozīmē, ka lietojumprogramma visos gadījumos vēlas jūs izspiegot. Piemēram, ja vēlaties izmantot navigācijas lietotnes, jums ir jāatļauj tām piekļūt atrašanās vietai, kā arī, piemēram, tīmeklī, ja nolemjat meklēt tuvākos restorānus. Tomēr ir arī lietojumprogrammas, kas ir atkarīgas no atrašanās vietas, bet kurām nav precīzi jāzina, piemēram, laikapstākļi. Tieši šīm aplikācijām iOS ir pieejama funkcija, ar kuras palīdzību iespējams bloķēt to pieeju precīzai atrašanās vietai un tā vietā aplikācija varēs strādāt tikai ar aptuveno atrašanās vietu. Šo funkciju var iestatīt, dodoties uz Iestatījumi -> Privātums -> Atrašanās vietas pakalpojumi, kur tālāk atlasiet lietotni, kuras iestatījumus vēlaties mainīt. Pēc tam vienkārši izmantojiet slēdzi deaktivizēt opcija Precīza atrašanās vieta.

Izsekošanas pieprasījumi lietotnē

Ir pagājuši tikai daži mēneši, kopš operētājsistēmā iOS 14 parādījās jauns drošības līdzeklis, kas izraisīja lielu satraukumu. Konkrētāk, šī funkcija ir pieejama kopš iOS 14.5 un nodrošina, ka lietotnes nevar jūs izsekot — vismaz līdz brīdim, kad atļaujat tām jūs izsekot kā daļu no pieprasījuma, ko redzat, pirmo reizi palaižot jaunu lietotni. Lai gan lietotājiem izsekošanas pieprasījumi ir ideāls drošības līdzeklis, lai aizsargātu viņu privātumu, reklāmdevējiem tas ir tieši pretējs. Tas ir tāpēc, ka lietojumprogrammas nevarēs apkopot datus par lietotājiem, ja viņi dos savu piekrišanu, kā rezultātā reklāmu mērķauditorijas atlase būs daudz sliktāka. Lietotāji pat var iestatīt, lai nesaņemtu nekādus pieprasījumus un automātiski tos noraidītu. Šīs funkcijas iestatījumus var atrast Iestatījumi -> Privātums -> Izsekošana.

Privātā stafete

Šī gada izstrādātāju konferencē WWDC21, gluži tradicionāli, tāpat kā katru gadu, tika prezentētas jaunas operētājsistēmas. Konkrēti Apple ieviesa iOS un iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 un tvOS 15. Līdz ar šīm sistēmām tika ieviests arī "jaunais" iCloud+ pakalpojums, kas būs pieejams visām personām, kuras abonē iCloud un kurām nav aktīvs bezmaksas plāns. iCloud+ ietver funkciju Private Relay, kas palīdz labāk aizsargāt jūsu privātumu internetā. Konkrēti, šis pakalpojums var slēpt jūsu IP adreses informāciju par jūsu interneta pārlūkošanu programmā Safari no tīkla pakalpojumu sniedzējiem un vietnēm. Tas nozīmē, ka neviens nevar uzzināt, kas jūs esat un kādas vietnes apmeklējat. Papildus tam notiek arī atrašanās vietas maiņa, pateicoties kurai jūs paliekat neidentificējams pat no atrašanās vietas viedokļa. Private Relay ir daļa no nesen ieviestajām operētājsistēmām, un iPhone tālrunī to var atrast Iestatījumi -> jūsu konts -> iCloud -> Privāts relejs.

Slēpt e-pastu

Izmantojot Private Relay drošības līdzekli, mēs pieminējām iCloud+, kas nodrošina šo funkciju ikvienam, kas abonē iCloud. Tomēr jāatzīmē, ka Private Relay nav vienīgā funkcija, kas nāk ar jaunajām sistēmām un iCloud+. Varat arī izmantot jauno funkciju, lai paslēptu savu e-pastu. Funkcija paša e-pasta slēpšanai ir bijusi pieejama jau ilgu laiku kā daļa no pierakstīšanās ar Apple ID, kurā varat izvēlēties, vai kopīgot savu īsto e-pastu ar lietotni vai nē. Tomēr tagad varat arī izveidot šo e-pasta ziņojumu manuāli un izmantot to dažādās vietnēs, ar kurām nevēlaties kopīgot savu īsto e-pastu. Viss, kas nonāk jaunizveidotajā "aizsardzības" e-pastā, tiek automātiski pārsūtīts uz jūsu īsto, kas ir ērti. Lai iestatītu šo funkciju, dodieties uz Iestatījumi -> jūsu konts -> iCloud -> Slēpt manu e-pastu.

Šodien visvairāk lasītais

.
  翻译: