Sākot ar nākamo pirmdienu, atkal notiks Apple izstrādātāju konference. Pēc diviem gadiem, kas notika tiešsaistē koronavīrusa pandēmijas dēļ, šī gada WWDC, tostarp atklāšanas Keynote, atkal būs "tiešraidē", pat ja tikai daļēji. Par godu tuvojoties nākamajam gadam, atcerēsimies kopā būtiskās Keynotes for WWDC, kas Apple pārraidīt tiešraidē.
WWDC 2005
Uzņēmuma pirmā izstrādātāju konference Apple, kura atklāšanas pamatnosacījums tika pārraidīts tiešraidē, notika no 6. gada 10. līdz 2005. jūnijam. Konferences norises vieta bija Moscon Center Sanfrancisko, Kalifornijā, un Apple šajā pasākumā, cita starpā, viņš oficiāli paziņoja par pārejas sākumu uz procesoriem no Intel darbnīcas. Fakts, ka Apple beidzot atvadās no PowerPC procesoriem, toreiz uz skatuves publikai paziņoja Stīvs Džobs, kurš cita starpā izteicās, ka cer, ka Intel procesori ļaus viņiem "nākamajiem desmit gadiem izveidot labākos personālos datorus". Papildinājums Apple viņš arī ieviesa QuickTime 7 pro versijā toreizējā WWDC Windows, aplādes iTunes pakalpojuma ietvaros, Mac OS X Leopard operētājsistēmas ienākšana un citi jaunumi.
WWDC 2006
Nākamais WWDC neparasti notika nevis jūnijā, bet no 7. gada 11. līdz 2006. augustam. Atklāšanas runu teica Stīvs Džobss, kurš prezentēja jauno Mac Pro vai, iespējams, jaunumus Mac OS X Leopard operētājsistēmas agrīnajā versijā. . Šie jauninājumi ietvēra, piemēram, Boot Camp, Photo Booth, Spotlight uzlabojumus un vietējās lietojumprogrammas Mail un iChat. Konferencē piedalījās cienījami 4200 izstrādātāju no četrdesmit astoņām valstīm.
WWDC 2007
Nākamajā gadā uzņēmuma izstrādātāju konference Apple atkal notika jūnijā, konkrēti 11.-15.jūnijā. Uzņēmums Apple šeit, cita starpā, viņa sniedza vēl vienu ieskatu operētājsistēmā Mac OS X Leopard vai pārlūkprogrammas versijā Safari priekš Windows. Tobrīd pie apvāršņa bija arī pirmā iPhone ar iPhone OS 1 operētājsistēmu oficiālais tirdzniecības sākums, tāpēc konferences dalībnieki tika cienāti arī ar šo divu būtisku jauninājumu detalizētāku prezentāciju.
WWDC 2008
No 9. gada 13. līdz 2008. jūnijam Moscon centrā atkal notika WWDC konference. Arī šajā gadījumā Apple tiešraidē tika straumēts tā atklāšanas pamatnosacījums, kurā, piemēram, jaunais iPhone 3G, kurā bija iekļauts arī App Store, tika prezentēts izpārdotas zāles priekšā. Saistībā ar App Store ienākšanu iPhone Apple savā 2008. gada WWDC ietvaros tā arī ieviesa stabilu iPhone SDK versiju izstrādātājiem, Mac OS X Snow Leopard un iPhone OS 2. Uzņēmums Apple šeit arī tika paziņots par pāreju no .Mac tiešsaistes pakalpojuma uz MobileMe, taču pat šī ziņa bija īslaicīga.
WWDC 2009
Nākamajā gadā WWDC notika 8.–12. jūnijā, un tas atkal bija bezcerīgi izpārdots. Tā kā Stīvs Džobss konferences laikā atradās medicīniskā atvaļinājumā, atklāšanas runu uzņēmās Fils Šillers. Apple tobrīd tajā vēl nebija ieviesta rudens aparatūras ieviešanas sistēma, tāpēc klātesošie un tiešsaistes skatītāji tika aicināti iepazīstināt ar jauno iPhone 3GS un jauno 13” MacBook Pro, kā arī ar atjauninātajām 15” un 17” MacBook versijām. Pro. Kas attiecas uz programmatūras jaunumiem, uzņēmums prezentēja Apple savā WWDC 2009, piemēram, iPhone OS 3 operētājsistēmā.
WWDC 2010
2010. gadā uzņēmuma izstrādātāju konference Apple notika 7.-11.jūnijā. Tās gaitā Stīvs Džobss prezentēja, piemēram, jaunu iPhone 4 pārskatītā dizainā un ar daudzām jaunām funkcijām. Šeit tika prezentēta arī jauna iPhone operētājsistēmas versija, kas pirmo reizi ieguva nosaukumu iOS, nevis iepriekšējo iPhone OS. Runājot par programmatūras jaunumiem, WWDC 2010 apmeklētājiem un skatītājiem tika piedāvāta arī FaceTime un iMovie iPhone versija.
WWDC 2011
2011. gadā WWDC izstrādātāju konference notika 6. un 10. jūnijā. Uzņēmums Apple šajā pasākumā, piemēram, tā prezentēja savas Mac OS X Lion operētājsistēmas galīgo versiju ar Mac App Store atbalstu, vairākām uzlabotām funkcijām un lietojumprogrammām vai, iespējams, jaunumu Launcher funkcijas veidā. Notika arī iOS 5 operētājsistēmas, iCloud pakalpojuma un iTunes Match ieviešana. WWDC 2011, atšķirībā no dažiem citiem šīs konferences izdevumiem, netika pārraidīts tiešraidē tiešsaistē.
WWDC 2012
WWDC 2012 jau izraisīja milzīgu dalībnieku interesi dienas biļešu tirdzniecības sākumā – visas biļetes tika bezcerīgi izpārdotas pirmo divu stundu laikā. No aparatūras jaunumiem šeit tika prezentēti jaunie MacBook Air un MacBook Pro ar Retina displeju, taču, protams, tika ieviesta arī jauna programmatūra, proti, operētājsistēmas Mac OS X 10.8 Mountain Lion, iOS 6 un vietējās lietojumprogrammas. Apple Kartes. Tas bija arī pirmais WWDC, kurā tika atļauts iekļūt nepilngadīgajiem.
WWDC 2013
Vēl viens WWDC notika 2013. gada jūnija pirmajā pusē. Visas biļetes uz šo konferenci tika izpārdotas gandrīz uzreiz. Apple savā WWDC 2013. gadā tā iepazīstināja ar vairākiem jauninājumiem. Runājot par aparatūru, tas bija, piemēram, pārveidots Mac Pro modelis, AirPort Time Capsule un AirPort Extreme ierīces vai atjaunināts MacBook Air. Runājot par programmatūras jaunumiem, WWDC 2013 piedāvāja Mac OS X Mavericks operētājsistēmas priekšskatījumu, iOS 7iWork pakotni iCloud vai, iespējams, iTunes Radio pakalpojumu.
WWDC 2014
Nākamais WWDC notika 2014. gada jūnija sākumā. Uzņēmums Apple tajā, cita starpā, tika prezentēta, piemēram, operētājsistēma OS X Yosemite ar pārveidotu lietotāja interfeisu, jaunums lietojumprogrammas Photos veidā, uzlabots Spotlight un citi jauninājumi. Turklāt šeit tika prezentēta operētājsistēma iOS 8 ar vairākiem vietējo lietojumprogrammu uzlabojumiem, uzlabotu meklēšanu sākotnējā fotoattēlā vai, iespējams, ar jaunām kameras funkcijām. WWDC 2014. gadā Apple arī iepazīstināja ar savu Swift programmēšanas valodu operētājsistēmai Mac un iOS.
WWDC 2015
2015. gadā Apple izstrādātāju konference notika no 8. līdz 12. jūnijam. Starp galvenajiem jaunumiem, ko uzņēmums šeit paziņoja, bija operētājsistēma iOS 9 ar uzlabotām Siri funkcijām, uzlabotas vietējās kartes vai atbalsts attēla atskaņošanai attēlā Safari pārlūkprogrammā, kā arī operētājsistēma OS X El Capitan ar jaunām funkcijām. un dizains un pirmais nozīmīgais operētājsistēmas atjauninājums Apple Watch. Swift programmēšanas valoda ieguva atvērtā koda statusu un piedāvāja saderību ar Linux izplatīšanu.
WWDC 2016
2016. gada jūnija pirmās un otrās puses mijā notika kārtējais WWDC. Apple šeit viņš prezentēja savu operētājsistēmu jaunās versijas – t.i., iOS 10, watchOS 3 un tvOS 10. Dalībnieki un skatītāji bija arī liecinieki pārveidotās aplikācijas prezentācijai Apple Mūzika ar nedaudzām jaunām funkcijām un Apple šī gada WWDC viņš prezentēja arī pavisam jaunu aplikāciju Swift Playgrounds, kas ļāva rotaļīgā veidā apgūt Swift programmēšanas valodas pamatus iPad.
WWDC 2017
2017. gada jūnijā WWDC notika Sanhosē, Kalifornijas štata konferenču centrā. Piemēram, šeit tika prezentēts otrās paaudzes iPad Pro ar plānākiem rāmjiem ap 10,5 collu displeju, kā arī atjauninātā 12,9 collu iPad Pro versija. Apple šeit viņš prezentēja arī iOS 11 operētājsistēmu, kuras izstrādātāja beta versiju viņš izlaida ekspertiem uzreiz pēc atklāšanas pamatnostādnes, un pirmo HomePod.
WWDC 2018
Nākamais gads WWDC atkal notika 2018. gada jūnija sākumā Sanhosē, Kalifornijā, Konferenču centrā. Uzņēmums Apple šeit tas tradicionāli ir prezentējis savu operētājsistēmu atjauninājumus, t.i., iOS 12, macOS Mojave, watchOS 5 un jauno tvOS operētājsistēmas versiju. Visu minēto programmatūras jauninājumu izstrādātāju beta versijas tika izlaistas uzreiz pēc atklāšanas pamatnostādnes, sabiedrība ieguva pilnās versijas tikai rudenī pēc septembra pamatnostādnes.
WWDC 2019
Kad 2019. gada jūnijā notika nākamais WWDC, neviens tobrīd nezināja, ka tas kādu laiku būs viens no pēdējiem. Apple konferences notiek tiešraidē. Uzņēmums prezentēja savā pēdējā izstrādātāju konferencē pirms Covid Apple operētājsistēmas iOS 13, iPadOS (13), macOS Catalina, tvOS 13 un watchOS 6. Taču notika arī jaunas aparatūras prezentācija, starp kurām bija, piemēram, pārveidotais Mac Pro un Pro Display XDR.
WWDC 2020
Nākamajā gadā uzņēmuma izstrādātāju konference Apple notika tiešsaistē saistībā ar COVID-19 globālo pandēmiju. Apple Šeit savā atklāšanas pamatrunā 22. gada 2020. jūnijā viņš prezentēja operētājsistēmas iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7, tvOS 14 un macOS Big Sur. Bet bija vēl viens ļoti svarīgs paziņojums - uzņēmums šeit oficiāli paziņoja, ka sāk pāreju uz procesoriem saviem datoriem Apple Silīcijs. Atklāšanas Keynote notika telpās Apple Parks.
WWDC 2021
Arī nākamajam Apple izstrādātāju konferences gadam koronavīrusa pandēmijas dēļ joprojām bija tikai virtuāla forma. Konference norisinājās 7.-11.jūnijā, atklāšanas pamatnosacījums tika iepriekš ierakstīts telpās Apple Parks. Apple tā prezentēja savas operētājsistēmas iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8, tvOS 15 un macOS Monterey.