Mikroshēma
Jaunā 14″ un 16″ MacBook Pro galvenais jaunums noteikti ir mikroshēmas, ar kurām to var konfigurēt. Kamēr sākotnējā paaudze no 2021. gada piedāvāja M1 Pro vai M1 Max mikroshēmas, jaunā paaudze jau var lepoties ar M2 Pro un M2 Max mikroshēmām. M1 Pro mikroshēmu var konfigurēt ar ne vairāk kā 10 kodolu CPU un 16 kodolu GPU, savukārt augstākā līmeņa M1 Max mikroshēmu var konfigurēt ar maksimāli 10 kodolu CPU un līdz 32 kodoliem. GPU. Jaunās paaudzes mikroshēmām ir palielinājies maksimālais kodolu skaits – ja jūs sniedzat roku pēc M2 Pro mikroshēmas, varat konfigurēt līdz 12 CPU kodoliem un 19 GPU kodoliem, bet augstāko M2 Max mikroshēmu var konfigurēt līdz pat 12. CPU kodoli un 38 GPU kodoli.
Vienota atmiņa
Neatņemama mikroshēmas sastāvdaļa Apple Silīcijs ir arī vienota atmiņa. Ja mēs skatāmies uz M1 Pro mikroshēmu, nekas nav mainījies salīdzinājumā ar M2 Pro. Abiem minētajiem čipiem pamatā ir pieejami 16 GB, un par 32 GB variantu var piemaksāt. M1 Max mikroshēma bija pieejama bāzē ar 32 GB unificēto atmiņu, tad bija iespēja piemaksāt par 64 GB. Šos vienas atmiņas variantus joprojām var iegādāties ar M2 Max mikroshēmu, jebkurā gadījumā tagad varat sasniegt augstāko konfigurāciju ar 96 GB vienu atmiņu, kas ir visvairāk MacBooks vēsturē.
Akumulatora darbības laiks
Jaunās paaudzes mikroshēmas, protams, ir jaudīgākas par iepriekšējo, par vairākiem desmitiem procentu. Tāpēc varētu šķist, ka mikroshēmas patērēs vairāk un jaunais MacBook Pro izturēs mazāk laika uz vienu uzlādi. Tomēr ir otrādi, jo Apple izdevās jaunos mikroshēmas padarīt tik efektīvas, ka, gluži pretēji, izturība tika pagarināta. Kamēr 14 collu MacBook Pro (2021) ar vienu uzlādi izturēja līdz 17 stundām un 16 collu MacBook Pro (2021) līdz 21 stundai, jaunais 14 collu MacBook Pro (2023) ar vienu uzlādi iztur līdz 18 stundām. un 16 collu MacBook Pro (2023) līdz pat neticami 22.
Wi-Fi un Bluetooth
Paaudžu atšķirības 14 collu un 16 collu MacBook Pro var atrast arī bezvadu savienojumā, proti, Wi-Fi un Bluetooth. Kamēr sākotnējā MacBook Pro paaudze bija Wi-Fi 6 un Bluetooth 5.0, jaunā paaudze lepojas ar Wi-Fi 6E un Bluetooth 5.3. Tas padara savienojumu vēl ātrāku un stabilāku, tajā pašā laikā varat izmantot visus jaunākos sīkrīkus un funkcijas, kas nāk ar Wi-Fi 6E un Bluetooth 5.3. Noteikti iepriecinās arī šis aparatūras atjauninājums.
HDMI un MagSafe
Pēdējā atšķirība starp salīdzinātajiem MacBook Pro ir HDMI savienotāja versija. Kad Apple 2021. gadā viņš iepazīstināja ar jauno 14 collu un 16 collu MacBook Pro, tāpēc lielākā daļa Apple lietotāju bija sajūsmā, jo nāca pilnīgs pārveidojums, ar kuru tika atgriezta arī pareiza savienojamība, un beidzot tās atkal bija profesionālas mašīnas. Tomēr daudzi lietotāji pēc tam sūdzējās, ka šie 2021. gada MacBook Pros izmanto tikai HDMI 2.0 un Apple viņš par to uztvēra kritikas lavīnu. Tomēr ar jaunās paaudzes 14 collu un 16 collu MacBook Pro Apple uzzināju un nāca klajā ar HDMI 2.1. Tas, vai HDMI 2.0 ieviešana sākotnējā paaudzē bija apzināts nodoms likt nākamajai paaudzei piedāvāt vairāk uzlabojumu no pirmā acu uzmetiena, joprojām ir jautājums, uz kuru mums katram jāatbild pašam. Tajā pašā laikā nobeigumā pieminēšu arī to, ka pērkot kosmosa pelēko MacBook Pro, tad jaunajai paaudzei iegūsit arī kosmosa pelēko MagSafe kabeli, savukārt oriģinālajai paaudzei – sudrabainu.
Nobeigumā es vēlos kaut ko piebilst.
Tas ir, ja iegādājāties kosmosa pelēko MBPro kopā ar M1, jums bija arī kosmosa pelēkais MagSafe.
Sveiki, viņi to nedarīja. Neatkarīgi no tā, vai iegādājāties sudraba vai kosmosa pelēko 14 collu vai 16 collu MacBook Pro (2021), abos gadījumos tam bija pievienots sudraba MagSafe kabelis. To var redzēt arī produktu fotogrāfijās. Kosmosa pelēkais MagSafe tika piegādāts tikai ar pašreizējo paaudzi. Iespējams, jūs to sajaucat ar MacBook Air M2, kur MagSafe kabeļi pirmo reizi tika apvienoti ar visām šasijas krāsām.