Uzmanieties no pilsētas gaismas
Fotografējot jebkuru objektu debesīs, ir nepieciešams, lai jūs pārvietotos pietiekami tālu no gaismas, ko rada pilsētas vai ciemati - tas rada tā saukto vieglo satiksmi. Tas izgaismo debesis, padarot objektu mazāk redzamu. Tāpēc vai nu pārvietojies pēc iespējas tālāk no pilsētas, ideālā gadījumā uz pļavu, vai apgriezies tā, lai pilsēta būtu ar muguru pret tevi. Tādā veidā panāksiet, ka debesis neizgaismo vieglā satiksme un varēsiet labāk fokusēties. Protams, jāņem vērā arī laikapstākļi – ja apmācies, nav vērts kaut kur doties. Palieciet mājās arī vētras gadījumā, kad arī spēlējaties ar to, ka tevī var iespert zibens.
Statīvs un austiņas ir obligātas
Fotografējot jebkuru objektu debesīs, ir nepieciešams, lai jūsu ierīce būtu pēc iespējas nekustīgāka, t.i., lai tā nekādā veidā nedrebētu. Lai arī visiem jaunākajiem iPhone ir OIS funkcija, t.i., optiskā attēla stabilizācija, kas spēj absorbēt noteiktus triecienus, tas nav nekas ekstra. Turklāt ierīce drebinās pat tad, ja nospiežat kameras slēdža pogu. Šajā gadījumā ir viens triks, ar kura palīdzību var uzņemt fotogrāfijas, nepieskaroties pašai ierīcei – nepieciešamas tikai austiņas ar kontrolieri, ideālā gadījumā EarPods. Ja pievienojat tos savai ierīcei un atverat lietotni Kamera, varat uzņemt fotoattēlu, nospiežot austiņu skaļuma pogas. Ja jums pieder Apple Watch, lai jūs varētu izmantot lietojumprogrammu Camera Controller, ar kuru var arī attālināti nospiest slēdža pogu.
Tajā pašā laikā vairāk vai mazāk obligāti, lai tev piederētu statīvs vai tā sauktais statīvs. Izmantojot statīvu, varat nodrošināt, ka ierīce pat nekustas un paliek vietā, pat fotografējot. Ja fotografējat, turot rokās, iegūto fotoattēlu var ietekmēt roku trīce, iespējams, laika apstākļi un citi aspekti, kas apgrūtina tālruņa nekustīgu turēšanu gada laikā. Tātad, ja jūs apvienojat statīvu un austiņas ar kontrolieri, jūs praktiski uzvarēsit.
Pareizi kameras iestatījumi
Veikalā App Store ir pieejamas dažādas lietotnes, kas var aizstāt sākotnējo lietotni Kamera. Tomēr man personīgi nekad nav bijusi nepieciešamība aizstāt vietējo kameru ar citu lietojumprogrammu. Kas attiecas uz kameras iestatījumiem, jums ir nepieciešams izslēgts AE/AF. Jūs to darāt tāpat kā tad, ja vēlaties fokusēties uz objektu — tomēr šajā gadījumā ir nepieciešams pirksts uz displeja turiet dažas sekundes, līdz tas parādās augšpusē AE/AF OFF. Pēc tam ir nepieciešams, lai jūs samazināja kameras ekspozīciju. Jūs to varat sasniegt ar velciet uz augšu un uz leju kas padarīs ekrānu tumšāku. Samaziniet ekspozīciju tieši tik daudz, lai atbrīvotos no jebkādiem gaismas trokšņiem, taču, protams, ir svarīgi, lai attēls netiktu pārāk tumšs, lai fotoattēlā kaut ko redzētu.
Daži pēdējie padomi
Noslēgumā jāatzīmē, ka pat tad, ja tiek ievēroti visi šie padomi, iegūtā fotogrāfija var nebūt pilnīgi ideāla. Joprojām jāņem vērā, ka iPhone ir viedtālrunis, nevis spoguļkamera. Lai arī jaunākajiem iPhone ir ļoti kvalitatīvi objektīvi, ar tiem tik un tā ir par maz, lai ar tiem uzņemtu attēlus tumsā. Vienlaicīgi fotografējot Veneras un Jupitera tuvošanos, neaizmirstiet deaktivizēt nakts režīmu, kas šajā gadījumā ir nevēlams. Kad esat izpildījis visas iepriekš minētās darbības, ar nelielu veiksmi jums vajadzētu būt iespējai iegūt dažus jaukus attēlus.