Aizvērt sludinājumu

Ir pagājušas tikai dažas nedēļas, kopš mūsu žurnālā varējāt izlasīt mūsu NAS apskata pirmo daļu no QNAP darbnīcas. Mēs konkrēti runājam par TS-462 modeļa testu, kas nesen nonāca mūsu redakcijā un kuru kopš tā laika esmu pakļauts intensīvai testēšanai gan mājās, gan darbā. Un tā kā man jau kaut kā šķiet, ka ir pienācis laiks plašākam izvērtējumam par to, kāds ir šis jaunais produkts praksē, tad turpmākajās rindās to aplūkosim tuvāk. Tiem, kas ir nepacietīgi ar vērtējumu, jau tagad varu teikt, ka iespaids, ko atstāja TS-462, bija vairāk nekā labs. 

Pateicoties aparatūras aprīkojumam, QNAP TS-462 ir pieklājīgi jaudīga Intel Celeron N4505 procesora formā kopā ar 2 GB operatīvo atmiņu, kuru var palielināt līdz 16 GB (lai jūs varētu iegādāties modeli ar apzīmējumu TS- 462-4G, kuram jau ir 4 GB kā pamata operatīvā atmiņa) neapšaubāmi ir interesants gabals ne tikai mazprasīgiem lietotājiem, bet arī tiem, kuri jau vēlas apgrūtināt NAS ar sarežģītākām operācijām, kas "sagriež" daļu veiktspējas. Galu galā QNAP padomāja par tiem ne tikai procesoram, bet arī PCIe Gen 3 x2 slotiem, pateicoties kuriem šo NAS var "uzlabot" ar, piemēram, multimediju tīkla kartēm vai Wi-Fi 6, vai salīdzinoši bagātīgs ostas aprīkojums. Ir divi USB 2.0, divi USB 3.2 Gen 2 un viens HDMI 2.0 ports. Tomēr es nevēlos atkārtoties šajā virzienā, tāpēc es drīzāk atsaukšos uz iepriekšējo apskatu un pagaidām teikšu tikai to, ka kopā ar NAS var izmantot līdz četriem 3,5" diskdziņiem, t.i., 2,5" SATA diskdziņiem. , un tikai intereses labad, maksimālā kombinētā diska krātuve RAID0 ir līdz 88 TB vai 66 TB, ja tiek izmantots RAID5 masīvs. Tāpēc noteikti nav nepieciešams vairāk pārliecināt, ka vēl prasīgāki lietotāji atradīs savu ceļu. 

_DSC1304

QTS 5.1.0 vai verificēta operētājsistēma, ko var saprast visi

Tā kā jūs lasāt šo pārskatu par žurnālu, kas ir vērsts uz uzņēmumu Apple, iespējams, jums patīk intuitīvas, ātras un, īsi sakot, augstas kvalitātes operētājsistēmas, ar kurām ir prieks strādāt. Iespējams, tāpēc es jūs iepriecināšu, kad teikšu, ka TS-462 darbojas tieši tāda lieta. Šī ir īpaši QTS operētājsistēma, un es pārbaudīju NAS, kad tās jaunākā versija bija 5.1.0. Tomēr kopumā var teikt, ka, salīdzinot ar iepriekšējām "piecām" versijām, tas neko tik fundamentālu nedeva, pareizāk sakot, nemainīja to, kas QTS ir tik labs - tas ir, ātrumu, stabilitāti un kopējo vienkāršību. . Tieši pateicoties tam, manuprāt, pilnīgi katrs var tikt galā ar NAS vadību, jo sistēma, vienkāršāk sakot, uzvedas ļoti līdzīgi kā iPhone vai Mac. Tāpēc ir iespējams, piemēram, instalēt dažādas lietojumprogrammas tieši NAS, piekļūt OS vadības paneļiem un caur tiem mainīt ierīces iestatījumus, pārvaldīt lietojumprogrammas ar sistēmas administratora starpniecību utt. Protams, ir nepieciešams nedaudz laika, lai apgūtu visas sistēmas iespējas, un es nemelošu, ka dažkārt tas nav izmēģinājumu/kļūdu process. Bet QTS vienmēr var jūs noturēt un nogādāt, kur jums nepieciešams un nekaitējot. 

Es nevēlos pārāk daudz kavēties pie lietām, kas jau ilgu laiku ir standarta QNAP NAS, taču nevaru īsi nepieminēt App Center, t.i., "App Store NAS lietojumprogrammām. Šeit ir aplikāciju mākoņi, un, no otras puses, jāsaka, ka absolūtā vairumā gadījumu tie ir patiešām kvalitatīvi, pateicoties kuriem cilvēks spēj apstrādāt lietu, ko viņš vēlas un kuras realizācijai viņš lietojumprogramma ir nepieciešama ļoti ātri. Tomēr tas, protams, nav tikai par lietotnēm. No sistēmas ir viegli saprotama arī visa NAS darbība, tostarp temperatūras, diska lietojums, interneta pieejamība un tamlīdzīgi. Īsāk sakot, viss ir vienkārši zem īkšķa, un, pateicoties tam, cilvēks var ļoti ātri strādāt pie vēlamajām lietām, bet arī ļoti ātri atrisināt visas problēmas, ja nepieciešams. 

qnap qts ekrānuzņēmumi 4

Pārraides ātrums jums garantēti pietiks

Pietiek slavēt operētājsistēmu, pāriesim pie īstiem testiem pārsūtīšanas ātruma mērīšanas veidā. Atgādināšu, ka ražotājs teorētiski nosauc 295 MB/s lasīšanas ātrumu, savukārt rakstīšanas ātrums teorētiski var sasniegt pat 293 MB/s, kas abos gadījumos ir ļoti jaukas vērtības, kas ir pat zem iespējām. no 2,5 GbE porta, caur kuru (bāzē) jūs savienojat šo NAS ar internetu. Šis ports praktiski pārvalda ātrumu 296 MB/s. Mani testi tika veikti, izmantojot divas programmatūras, proti, Activity Monitor, kas ir MacOS sākotnējā daļa, un lejupielādēto etalona lietojumprogrammu AJA System Test Lite, kas ir lieliski piemērota mērīšanas nolūkiem. Tomēr attiecībā uz otro programmatūru man vienā elpas vilcienā jāpiebilst, ka tests tika veikts bezvadu režīmā viena vienkārša iemesla dēļ - es strādāju ar MacBook Air M1 un no vairākām vietām, tāpēc man šķita bezjēdzīgi mēģināt kaut ko simulēt. recenzijā, ka es patiesībā pats nedaru un tas "līkuma" tests. Bet man jāsaka, ka pat testā, kas balstīts uz manu darba stilu, NAS sasniedza patiešām labus rezultātus. 

Pilnības labad es testēju NAS kombinācijā ar diviem SSD diskdziņiem RAID0 masīvā, lai pēc iespējas tuvotos lielākajam iespējamajam pārsūtīšanas ātrumam. Kas attiecas uz kabeļa mērīšanu, tas notika caur Ethernet — USB-C adapteriem uz macOS un OS platformām Windows. Konkrēti, manā rīcībā bija QNAP slēdzis QSW-1105-5T, kuram ir 5x 2,5 GbE porti, tāpēc mani šajā ziņā ierobežoja pārsūtīšanas ātrums aptuveni 312 MB/s vienā 2,5 GbE portā. Tomēr, ja jums ir 10G interfeiss, ātrums, protams, būs lielāks, t.i., četras reizes.

qnap qts ekrānuzņēmumi 3

Resursu monitors 

Pārbaude caur resursu monitoru bija ļoti vienkārša - īsi sakot, es "sūtīju" dažādus failus no Mac uz NAS un otrādi, lai redzētu, uz kādām vērtībām var nokļūt. Pateicoties tam, tagad varu teikt, ka šī mērīšanas stila ietvaros lasīšanas ātrums sasniedza vidēji 46 MB/s un rakstīšanas ātrums vidēji sasniedza 55 MB/s. Bet mēs runājam par bezvadu ātrumu. Pēc Mac pievienošanas NAS, izmantojot kabeli, rakstīšanas ātrums pieauga līdz aptuveni 310 MB/s un lasīšanas ātrums līdz 314 MB/s. Tāpēc es domāju, ka QNAP noteikti nav par ko kaunēties par šīm vērtībām. 

AJA System Test Lite

Lai simulētu lasīšanas un rakstīšanas ātruma mērījumus, es īpaši izmantoju testa 1 GB video 4K izšķirtspējā 8 bitu YUV kodekā (tas ir, to pašu konfigurāciju, ko izmantoja mans kolēģis NAS TS-233 apskatā, lai man būtu ar ko to salīdzināt ). Manuprāt, izmērītie rezultāti ir diezgan apmierinoši. Rakstīšanas ātrums, izmantojot WiFi, sākotnēji sasniedza aptuveni 50 MB/s, bet pēc tam nokritās līdz aptuveni 38 MB/s un saglabājās līdz beigām, tāpēc to var uzskatīt par de facto vidēju. Runājot par lasīšanas ātrumu, es saņēmu apmēram 38 MB/s. Ja interesē ātrums ar kabeļa savienojumu, tad šeit man bija ap 250 MB/s rakstīšanai un 267 MB/s lasīšanai. 

PNG attēls

QNAP TS-462 izmantošanas iespējas ir daudz 

Man šķiet, ka, runājot par NAS, lielākā daļa cilvēku iedomājas "kastīti" failu glabāšanai, kam var piekļūt attālināti, izmantojot internetu vai lokālo tīklu. Protams, šo raksturlielumu noteikti var izmantot pamata, lētiem NAS. Tomēr ne ar TS-462, jo tā ir daudz, daudz sarežģītāka ierīce. Godīgi sakot, tā sarežģītība ir pat tāda, ka par iespaidiem no testēšanas varētu rakstīt gandrīz bezgalīgi, jo cerams, ka katrs atradīs kaut ko, kas ir jēgpilns par šo ierīci vai kam šī ierīce var tikt izmantota. Tāpēc es došos šajā virzienā nākamajās rindiņās, bet vēlreiz uzsveru, ka lietojums ir daudz vairāk nekā tie, kuriem es pievērsīšos, un tāpēc, ja domājat par NAS, uzziniet, kādas lietojumprogrammas (un līdz ar to arī iespējas) ir pieejami šim konkrētajam pieejamajam modelim. Jūs to varat darīt caur šo saiti.

Lai pārbaudītu, kam NAS bija galvenokārt paredzēti pagātnē, es, protams, TS-462 saglabāju daudz dažādu failu, izmantojot vietējo FileStation 5, ko var salīdzināt, piemēram, ar Finder. Tieši šī iemesla dēļ es domāju, ka jebkurš dziļāks apraksts šajā gadījumā ir diezgan bezjēdzīgs, jo šeit jums ir lieliska iespēja ērti uzglabāt un tādējādi koplietot dažādus failus caur skaidru aplikāciju ar iespēju plaši atzarot. Piekļuve failiem, kas saglabāti, izmantojot FileStation 5, ir ļoti ātra un vienkārša, un, protams, arī tieši no Mac vai iPhone, vai no to Finder vai Files, ja pievienojat tiem NAS (kas nav grūti). Tā ka te nav ko kritizēt. 

qnap qts ekrānuzņēmumi 2

Tā kā lielāko daļu sava darba laika veltu rakstīšanai par Apple produktiem, es diezgan atklāti atzīstu, ka esat ar operatīvo Windows vai Linux es nesaprotu ne tuvu tik labi kā pirms gadiem. Ne tāpēc, ka es tos nevarētu kontrolēt, taču macOS ieradumi vienkārši ir pietiekami spēcīgi, lai pārvarētu vecos. Tomēr tas ir vēl sliktāk, ja man ir nepieciešams macOS s Windows vai salīdzināt ar Linux, piemēram, kādas sistēmas daļas dizaina ietvaros vai ko tamlīdzīgu, jo es vienkārši nevaru to labi atcerēties. Kāpēc es to visu rakstu? Jo šobrīd uz skatuves nāk TS-462. Tā kā tam ir ļoti jaudīgs procesors un RAM, kas jaunināma līdz 16 GB, tajā varat instalēt virtuālo mašīnu. Tam nav augstas veiktspējas, taču, ja laiku pa laikam jums ir jādara kaut kas uz platformas, kuru jums nav kur citur sākt, un attiecīgā lieta ir mazāk prasīga veiktspējas ziņā, šeit nav problēmu. Jums vienkārši jāinstalē atbilstošā lietojumprogramma, izmantojot lietotņu centru, un virtuālā mašīna darbosies kā pulkstenis. Un, tā kā tā ir arī pilnīgi izolēta vide, viss ir pilnīgi droši, un tāpēc jūs pat varat izmēģināt lietas, kuras jūs drīzāk neuzmēģināt uz sava fiziskā "dzelzs" tikai drošības dēļ. 

Vēl viena patiešām noderīga iespēja šīs NAS izmantošanai ir iespēja tajā instalēt WordPress (kā gan citādi, ja ne no App Center) un pēc tam izmantot to kā mitināšanu savai vietnei. Lai viss darbotos kā nākas, protams, ir jāizpilda vairākas prasības, sākot ar domēna iegūšanu, dažu lietu kārtošanu ar interneta pakalpojumu sniedzēju un tā tālāk, taču rezultāts var būt tāds, ka vietne jums nemaksās ikmēneša vai gada maksu par hostingu uz kāda cita servera, bet jūs maksājat par to tikai ar savu laiku, elektrību un NAS disku nodilumu. Bonuss ir tas, ka visi dati tiks saglabāti jūsu ierīcē, tāpēc jums būs 100% kontrole pār to, kas ir lieliski drošības ziņā. Jā, tā ir taisnība, ka, ņemot vērā NAS veiktspēju, būtu muļķīgi domāt, ka tas ielādēs tādas vietnes kā LSA Magazine, bet, ja rakstāt savu emuāru mazākam lasītāju skaitam, šis risinājums noteikti ir labs. Vai arī tas nav jāizlaiž pasaulei ar interneta starpniecību, bet, pateicoties savienojumam ar iekštīklu, jābūt kā informācijas sistēmai savā ģimenē vai uzņēmumā. Šo risinājumu var izmantot, piemēram, lai ērti koplietotu piezīmes starp viena tīkla lietotājiem un tamlīdzīgi, kas noteikti nav jāizmet. 

Saistībā ar NAS droši vien būtu grēks vismaz īsumā nepieminēt ērto Mac datora dublēšanas iespēju, izmantojot Time Machine. Galu galā par datora dublēšanu eksperti runā katru dienu, un, pateicoties Time Machine kombinācijā ar NAS, būtu liela kļūda neizmantot šo iespēju, jo tā, īsi sakot, ir ārkārtīgi vienkārša. Jūs startējat Time Machine iestatījumus NASky sistēmā, īpaši lietojumprogrammā HBS3 (Hybrid Backup Sync) sadaļā Services / TimeMachine, kur šis process burtiski aizņem desmitiem sekunžu līdz minūšu. Pēc tam atliek tikai palaist Time Machine utilītu Mac datorā, savienot to ar NAS (jums ir jāpieprasa savienojums, kas jums tikai jāapstiprina, pēc tam pievienojiet dažas detaļas, un esat pabeidzis) un ir pieejama vienkārša dublēšana. Protams, visas dublēšanas detaļas tiks risinātas tieši operētājsistēmā macOS, izmantojot Time Machine, tāpēc no jums ir atkarīgs gan tas, cik bieži jūsu Mac tiks dublēts, gan arī tas, kur atgriezīsities vēsturē. jūsu rīcībā esošo datu ziņā. Kopumā es ieteiktu iestatīt dublēšanu pēc iespējas biežāk, man ikdienas dublēšana ir ideāla. Tas ir vienīgais veids, kā nodrošināt minimālus bojājumus problēmas gadījumā, ko jūs neapšaubāmi vēlaties. Jā, noteikti nevar teikt, ka QNAP šeit ir atklājis Ameriku, jo Time Machine ir bijis pārbaudīts risinājums gadiem ilgi, taču ir vienkārši lieliski, ka tas ir pieejams. 

_DSC1311

Mūsu testā es vēlos pieminēt arī Plex lietojumprogrammu vienkāršai straumēšanai, piemēram, no NAS uz televizoru, planšetdatoru, mobilo tālruni vai citām ierīcēm. Es saprotu, ka daudzi no jums komentāros norādīs, ka šī ir programmatūra bēdīgi slaveniem filmu un seriālu lejupielādētājiem, kas citādi parasti ir pieejami Netflix, HBO vai citos servisos, taču tas tā noteikti nav. Jā, protams, Plex var izmantot šīm aktivitātēm, taču tajā pašā laikā varat to izmantot arī vienkāršai NAS saglabāto mājas video, filmu un seriālu, kas nav pieejami straumēšanas pakalpojumos, atskaņošanai, kā arī mūzikas klausīšanai, kas nav pieejama. internetā un tā tālāk. Īsāk sakot, tas noteikti nav tikai palīgs interneta pirātiem. Un kā ar viņu? Arī šeit viss ir tikpat vienkārši kā Time Machine iestatīšanas gadījumā, lai gan ar atšķirību, ka Plex kā trešās puses lietojumprogramma sākotnēji neatrodas QTS sistēmā, bet tā ir jāinstalē caur App Center. Kad tas ir izdarīts, viss, kas jums jādara, ir izveidot mapi File Station, lai saglabātu saturu Plex, un jūs gandrīz esat pabeidzis. Pēc tam jūs startējat Plex QTS, pievienojiet to mapei, pateicoties kurai Plex sāk to redzēt, un, pateicoties tam, jūs varat straumēt tā saturu caur "out" lietojumprogrammu, t.i., uz televizoru vai mobilo tālruni. Plex savienošana NAS ar televizoru vai mobilo tālruni arī ir dažu sekunžu jautājums, jo šeit jums tikai jāiestata pareizais ports, un viss. 

qnap qts ekrānuzņēmumi 6

Jāsaka, ka pēdējā laikā man ļoti iepatikās Plex gan ar plašo pielietojumu, gan arī ar gudrajām funkcijām. Lietojumprogramma var "analizēt" saturu, ko tajā ievietojat, izmantojot krātuves mapi, un pēc tam, piemēram, papildināt to ar virkni papildu informāciju, kas, piemēram, nozīmē dalībnieku sarakstu, satura aprakstu un daudz citu detaļu filmu gadījumā. Tātad tas noteikti nav tikai mēms, askētisks multivides atskaņotājs. Protams, jūs varat spēlēt ar tiem Plex dažādos veidos, lai pēc iespējas vairāk pielāgotu lietojumprogrammu vidi un padarītu failu pārlūkošanu intuitīvāku un līdz ar to arī ātrāku. Pateicoties NAS ātrumam (un NAS iebūvētajam GPU), ir pašsaprotami, ka satura palaišana un pēc tam attālināta atskaņošana notiek bez problēmām un ātri. 

Lai gan lietotņu centrā ir daudz citu interesantu aplikāciju, nevis pārņemt jūs ar tām un, iespējams, sāks garlaicīgi lasīt šo tekstu, es drīzāk izceltu tikai pēdējo variantu, kas mani šeit patiešām ieinteresēja. Tas ir īpaši HybridDesk Station, ko var ļoti vienkārši raksturot kā iespēju pārvērst mēmu televizoru par viedo - un patiešām. Šī opcija aktivizē NAS HDMI portu, caur kuru varat to savienot ar televizoru, un tad sākas jautrība. Pēc tam jūs ne tikai varat viegli atskaņot filmas, mūziku, fotoattēlus vai, vispār, gandrīz visu, kas saglabāts NAS (un ko televizors var lasīt), bet arī — kas man varbūt ir vēl interesantāk — jūs varat iegūt lietojumprogrammas, piemēram, Spotify, YouTube un tā tālāk. Patiešām, HybridDesk Station ir sava veida hibrīda operētājsistēma, kas apvieno krātuves pārlūkprogrammas elementus ar datora elementiem, kas padara visu risinājumu par diezgan unikālu lietu ar lielām iespējām. Tādējādi jūs pēc tam instalējat lietojumprogrammas tieši šajā vidē, pateicoties kurām tajā varat viegli un ātri piekļūt. Negatīvs ir tas, ka to nav nemaz tik daudz, taču noteikti var izvēlēties – vēl jo vairāk, ja ir pieejamas lielo uzņēmumu aplikācijas, kuras tik un tā ir vispievilcīgākās lietotājiem ilgtermiņā. 

qnap qts ekrānuzņēmumi 5

kopsavilkums

Tātad, kā nobeigumā novērtēt QNAP TS-462? Godīgi sakot, tas uz mani atstāja ļoti lielu iespaidu, īpaši ar savu sarežģītību. Tā noteikti nav tikai parasta jūsu failu krātuve, kā daži varētu domāt (lai gan tas lieliski tiek galā ar uzglabāšanas uzdevumiem ar attālās piekļuves atbalstu), bet manās acīs šis produkts vairāk atgādina minidatoru, kas daudzējādā ziņā atbrīvo jūsu rokas un jūs. pateicoties tam, jūs varat izdarīt daudzas lietas tieši pēc savām idejām – vai tas būtu drošāk, "paši" vai vienkārši sev tīkamākā veidā. Lai gan šī NAS cena sākas no aptuveni 13 600 CZK, kas nebūt nav zema, bet, ja skatos no patiesi daudzfunkcionālas ierīces, nevis tikai "gudrāka ārējā diska" viedokļa, tad domāju, ka cena ir attaisnojams, varbūt pat zems. Diez vai tirgū varētu atrast interesantāku NAS lietošanas iespēju ziņā ar labāku OS, kas, atklāti sakot, ir vēl viens iemesls, kāpēc jums vajadzētu doties uz QNAP. Tātad, ja jūs meklējat kaut ko līdzīgu, nevilcinieties. Ticiet man, jūs būsiet ļoti apmierināti. 

Jūs varat iegādāties QNAP TS-462-2G šeit

Šodien visvairāk lasītais

.
  翻译: