Aizvērt sludinājumu

Mūsdienu digitālajā pasaulē mūsu tiešsaistes identitāte ir cieši saistīta ar parolēm. Mēs tos izmantojam, lai piekļūtu e-pastiem, bankas kontiem, sociālajiem tīkliem un daudzām citām tiešsaistes platformām. Diemžēl daudzi cilvēki joprojām izmanto vājas un viegli uzlauztas paroles, pakļaujot sevi hakeru un identitātes zādzības riskam.

Spēcīga parole ir būtiska tiešsaistes drošības sastāvdaļa. Tā ir vārteja, kas aizsargā jūsu personas datus un sensitīvu informāciju no nesankcionētas piekļuves. Tomēr spēcīgas paroles izveide var būt sarežģīta, jo īpaši, ja jums jāpārvalda daudzu dažādu kontu paroles.

Izpratne par spēcīgu paroļu principiem:

  • Garums: Jo garāka parole, jo grūtāk hakeriem to uzlauzt. Ieteicamais minimālais paroles garums ir 12 rakstzīmes, taču garākas paroles vienmēr ir drošākas.
  • Daudzveidība: Neizmantojiet tikai mazos burtus. Apvienojiet lielos un mazos burtus, ciparus un īpašos simbolus (piemēram, !, @, #, $). Jo vairāk veidu rakstzīmju parole satur, jo grūtāk hakeriem to ir uzlauzt.
  • Nejaušība: Aizmirstiet jēgpilnas paroles! Neizmantojiet vārdus, dzimšanas datumus, modes vārdus vai citas viegli uzminjamas frāzes. Parolei ir jābūt nejaušai rakstzīmju kombinācijai bez redzamas nozīmes.

Paroļu pārvaldnieks

Paroļu pārvaldnieki ir noderīgas lietojumprogrammas, kas palīdz saglabāt un pārvaldīt spēcīgas un unikālas paroles visiem jūsu kontiem. Daudzi no tiem piedāvā arī automātiskas paroļu aizpildīšanas funkciju, kas atvieglos jūsu darbu. Ja nevēlaties meklēt trešo pušu lietojumprogrammas, vietējā Keychain, kas atrodas tieši jūsu ierīcēs, var jums kalpot daudzos veidos. Apple ierīces.

Esošo paroļu aizsardzība

Pārbaudiet paroles noplūdi tādās vietnēs kā Vai esmu ticis nozagts varat pārbaudīt, vai jūsu e-pasta adrese vai paroles nebija daļa no datu aizsardzības pārkāpuma. Pārkāpuma gadījumā mainiet paroles visiem ietekmētajiem kontiem. Paroļu drošību varat pārbaudīt arī sadaļā Iestatījumi -> Paroles -> Drošības ieteikumi, kur var aktivizēt atklāto paroļu noteikšanu.

Aktivizējiet divpakāpju verifikāciju

Pat ja jūs mēģināt izveidot pēc iespējas spēcīgāku paroli ar dažādu rakstzīmju kombināciju un pietiekamu garumu, joprojām pastāv risks, ka hakeri to uzlauzīs. Tāpēc ir svarīgi izmantot citu drošības līmeni, tā saukto divu faktoru autentifikāciju. Divpakāpju verifikācija jūsu tiešsaistes kontiem pievieno vēl vienu drošības līmeni. Papildus parolei būs jāievada arī cits kods, kuru saņemsiet, piemēram, īsziņā vai autentifikācijas aplikācijā.

Tās pašas paroles? Nevar būt

Daudzi lietotāji pieļauj kļūdu, visiem saviem tiešsaistes kontiem izmantojot vienu paroli. Pat ja vienam kontam izveidojat spēcīgu un unikālu paroli ar dažādām rakstzīmēm un pietiekamu garumu, joprojām pastāv risks, ka hakeri to uzlauzīs un iekļūs citos jūsu profilos. Kāpēc tas ir tik bīstami? Iedomājieties, ka vienā no tīmekļa portāliem, kurā izmantojat šo paroli, ir noticis datu pārkāpums. Tādējādi hakeri var piekļūt jūsu akreditācijas datiem un mēģināt tos izmantot, lai pieteiktos citos jūsu kontos, piemēram, e-pastā, banku vai sociālajos tīklos. Pat ja šīm vietnēm izmantojat dažādas paroles, hakeri var tās viegli uzminēt, ja tās ir pārāk līdzīgas evakuācijas parolei. Tāpēc ir ļoti svarīgi katram tiešsaistes kontam izmantot unikālu un spēcīgu paroli.

 

Šodien visvairāk lasītais

.
  翻译: