Kameras atskaņo plkst Apple produktiem ir ļoti svarīga loma ilgtermiņā, un, kā šķiet pēc nesenās informācijas noplūdes, tas neatšķirsies arī turpmākajos gados. Gluži pretēji, vismaz iPhone 17 (vai vismaz vienam no topošajiem modeļiem) kamera jau šķiet ārkārtīgi interesanta, un, ja jaunā noplūde piepildīsies, iespējams, ka tieši šis elements izraisa Apple kārtējā neliela revolūcija viedtālruņu jomā.
Ļoti labi informēti avoti uzticamajā portālā The Information pirms dažām stundām iznāca tieši tā Apple strādā pie jauna foto moduļa ar mehānisku apertūru. Jaunā mehāniskā sistēma tad vienkārši ļautu lietotājam pielāgot diafragmas atvēruma izmēru, citiem vārdiem sakot, kameras objektīva "atvērumu", caur kuru ieplūst gaisma. Visiem iepriekšējiem kameru objektīviem bija (un joprojām ir) fiksēta apertūra. Agrāk Android pasaule eksperimentēja ar mainīgu diafragmas atvērumu, taču šis risinājums nekļuva pastāvīgs.
Ja Apple patiešām izdotos izstrādāt mehānisku apertūras sistēmu iPhone 17, lietotāji varētu manuāli iestatīt diafragmas atvērumu un tādējādi spēlēt ar lauka dziļuma efektu tieši atbilstoši savām vēlmēm, kur objekts paliek perfekti fokusēts, bet fons ir patvaļīgi. izplūdis. Tomēr šis efekts Apple tas jau piedāvā kamerām portreta režīmā, tomēr aizmiglojums aiz fokusētā objekta ir mākslīgi ģenerēts un tāpēc ne vienmēr var būt pilnīgi ideāls. Ja tā Apple ļāva manuāli pielāgot diafragmas atvērumu, iPhone fotoattēli ar izplūdušo fonu būtu daudz dabiskāki, sperot vēl vienu ļoti svarīgu soli uz priekšu iPhone fotogrāfiem.
Bravo,... tātad apple izstrādā kaut ko tādu, kas galaxy S9 jau bija pirms x gadiem 😆 Lielisks darbs 🤛
Ja tas tā būtu, viņi to kopētu vai pirktu. Acīmredzot tas būs kaut kas pavisam cits.
Turklāt tas to kopē... tāpat kā vairums pēdējo gadu revolucionāro jauninājumu un jaunumu.
Šeit ir 3 iespējas, kuras var Apple veidot.
1, ND filtrs. Muļķīgs variants, jo tas neattiecas uz lauka dziļumu. Agrāk, piemēram, Nokia 808 PureView, bija arī dažiem lētākiem kompaktiem. Tālruņos tas gandrīz nenotiek.
2, Viens ritenis ar mazāku caurumu. Tas atrisina lauka dziļumu, iespējams, to, kas bija Galaxy S9. Tālruņos tas arī gandrīz nenotiek.
3, Iris diafragma kā kamerās. Atrisina lauka dziļumu, pieļauj vairākas pozīcijas. Tas ir arī reti, ja vispār ir redzams tālruņos.
Tiek piedāvāts 2. un 3. risinājums Lai nu kā, rakstā tas ir nepareizi aprakstīts, diafragmas atvērums (2 un 3 formā) nerisina fona izplūšanu, bet gan tā fokusēšanu. Portreti ar to izskatīsies tieši tāpat, tas nebūs ne vairāk izplūdis, ne dabiskāk izplūdis, runa ir par to, ka, piemēram, fokusējot nelielā attālumā, fons var būt mazāk izplūdis (jau kļūst sekls lauka dziļums problēma).
Tas izskatās pārsteidzoši kā ideja uz papīra. Jūs atverat diafragmu, un jums uzreiz ir daudz šaurāks DOF. Bet ar to šī jautrība beidzas. Šis sensors ir tik mazs, ka pat f1 un f10 atšķirība ir optiski niecīga, ja vien jūs nesamērīgi nepalielināt fokusa attālumu. Pie 1200 mm pat f10 rada nelielu DOF. Bet vai zini kas ir 1200mm?? Citam es nezinu, kādā līmenī viņi gribētu aizvērt diafragmu pēc iespējas vairāk - un tad rodas jautājums - no kurienes nāks gaisma ekspozīcijai? Tas pidi sensors jau pie f4 būtu gandrīz nelietojams, izņemot pusdienas vasaras gaismu..
ps: Dieva dēļ, tam uzņēmumam ir tik daudz naudas un inženieru, cik vēlas. Viņiem ir tikai jāiemāca AI atdarināt dažādus objektīvu atveidojumus. Ja būtu iespēja sazināties ar Apple no mūsu sūdīgajām valstīm, es viņiem ieteiktu lietas.
Tie sensori tālruņos nav nekādi pidi sensori, iPhone galvenā mikroshēma jau pēc izmēra ir ļoti tuvu tam, kas nepieciešams Sony RX100 (un jaunajā iPhone tas būs vēl tuvāk). Piem. ar 1,0 collu 20 MPx mikroshēmu no RX100, difrakcija sāk parādīties pie F4,5 (un tas ar RX100 man dažreiz ir jāpārtrauc, jo fons ir pārāk izplūdis). Tātad noteikti labs gājiens. Diafragma ir vajadzīga, jo reizēm DOF jau ir par mazu tiem telefoniem (īpaši ar "makro") un video, kur ekspozīcijas laiki ir pārāk īsi.
Jā, tas ir tā, kā es rakstu. Turklāt ar lielu apertūru uz diafragmas radīsies difrakcija (gaismas liece), un līdz ar to attēla asums tiks manāmi samazināts. Tāpēc ar šiem mini fokusiem ar diafragmu nav iespējams izveidot skaistu DOF. Tā ir neliela problēma ar APS C izmēra sensoriem